«مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی» Spider-Man: Into the Spider-Verse هنوز روی پرده سینماهاست. پس هنوز هم فرصت دیدن بهترین فیلم «اسپایدرمن»، از نظر بسیاری از طرفداران آن، را دارید. این فیلم تا به امروز بسیار موفق بوده است و توانسته یک جایزه گلدن گلوب Golden Globe و یک نامزدی اسکار را از آن خود کند.
در زیر نکاتی در مورد پشت صحنه و مراحل تولید «مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی»، شامل چند شوخی که از داستان حذف شدند و صحبت‌های تهیه‌کنندگان فیلم، فیل لرد Phil Lord و کریس میلر Chris Miller در مورد این‌که اخراج شدن آن‌ها از پروژه فیلم «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» Solo: A Star Wars Story به نفع این فیلم شده است، صحبت می‌کنیم.

چطور «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» باعث بهتر شدن «مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی» شد.
فیل لرد و کریس میلر که قبل‌تر قرار بود کارگردانی فیلم «جنگ ستارگان» را به عهده بگیرند، از این پروژه اخراج شدند و رون هاوارد Ron Howard جایگزین آن‌ها شد. با این‌که طرفداران جنگ ستارگان و طرفداران کارهای لرد و میلر، از قبیل «خیابان جامپ ۲۱» Jump Street 21 و «فیلم لگو» The LEGO Movie، از این تصمیم ناراضی بودند، اما در نهایت این تصمیم به نفع هر دو طرف شد.
در نشست خبری فیلم «فیلم لگو ۲»، به تهیه‌کنندگی لرد و میلر، این‌دو در مورد تاثیر این اتفاق بر فیلم «اسپایدرمن» و «فیلم لگو» گفتند.
لرد در این‌باره گفت: «مسلما این اتفاق باعث شد که ما بتوانیم زمان بیشتری را صرف فیلم‌های دیگر‌مان کنیم. فیلم‌هایی که بیشتر به آن اهمیت می‌دادیم.»

همچنین بخوانید:
بررسی فیلم Spider-Man: Into the Spider-Verse؛ نگاه تازه‌ای به دنیای اسپایدرمن

میلر اضافه کرد: «ما به این دو پروژه بسیار علاقه‌مند بودیم و فرصت خوبی پیش آمد که بتوانیم تمام وقت خود را صرف تولید این دو فیلم کنیم و به تمام جنبه‌های آن بپردازیم.»
پس اخراج شدن آن‌ها از پروژه «جنگ ستارگان» به نفع آن‌ها شد. لرد توضیح می‌دهد: «یکی از اتفاق‌های خوبی که افتاد همکاری ما با فیلم‌سازان دیگر بود. به پیشرفت هم کمک کردیم و منبع الهام هم بودیم. میلر در ادامه صحبت‌های لرد گفت «این دو فیلم نتیجه همکاری موفق چندین هنرمند است و این نکته خیلی برای ما ارزش دارد. از این بهتر نمی‌توانست باشد.»جزییاتی از گذشته تاریک شخصیت اسپایدرهم Spider-Ham، از داستان حذف شد.
با این‌که شوخی‌های جالب زیادی در «اسپایدرمن» وجود دارد، اما شوخی‌های بامزه دیگری نیز در فیلم‌نامه وجود داشت که در مرحله ادیت حذف شد. یکی از آن‌ها، شوخی‌ای در مورد گذشته شخصیت اسپایدرهم بود.
کارگردان و نویسنده این فیلم، جف گلداسمیت Jeff Goldsmith و رادنی روتمن Rodney Rothman در جلسه سوال و جواب در مورد صحنه‌ای صحبت کردند که شخصیت‌ها در مورد کسانی که در گذشته از دست داده‌اند درد‌ و دل می‌کنند.
روتمن توضیح داد: «در این صحنه قرار بود نویر Noir در مورد مرگ عمو بنجامین، پیتر در مورد از دست دادن عمو بن و جیون Gwen در مورد از دست دادن پیتر صحبت کنند. اسپایدرهم نیز از مرگ عمو فرانکفورتر صحبت می‌کند «با شوک الکتریکی کشته شد و بوی خوبی در هوا پخش شده بود.» »
این شوخی کمی برای فیلم کودکان سنگین بود، اما این دلیل حذف شدن این صحنه نبود. اتفاقا در زمان پخش آزمایشی فیلم، تماشاچیان به این صحنه بیشتر از همه خندیدند. از نظر فیلم‌سازان این دیالوگ تاثیر عاطفی دیالوگ سایر شخصیت‌ها را کم می‌کرد، به همین دلیل تصمیم به حذف آن گرفتند.
روتمن گفت: «به نظر ما این صحنه خنده خوبی از تماشاچی نمی‌گرفت. انرژی خوبی به این صحنه نمی‌داد. اسپایدرمن شخصیت واقعی با احساسات واقعی است و می‌خواستیم که بیننده نیز در هنگام تماشای فیلم، همین حس را داشته باشد.»
اما امیدواریم این صحنه سرگرم‌کننده در نسخه دی‌وی‌دی و یا بلو‌ری Blu-ray «اسپایدرمن» وجود داشته باشد تا بتوانیم این دیالوگ خنده‌دار را با صدای جان مولانی John Mulaney بشنویم.

با فیلم Spider-Man: Turn off the Dark نیز شوخی شده بود.
شخصیت اسپایدرهم تنها کسی نبود که بخشی از دیالوگ‌هایش از نسخه اصلی حذف شد. فیل لرد در مورد شوخی‌ای که به عدم موفقیت فیلم موزیکال «اسپایدرمن: تاریکی را خاموش کن» Spider-Man: Turn off the Dark اشاره داشت، صحبت می‌کند.
لرد گفت: «در صحنه‌ای اشاره‌ای به این فیلم وجود داشت، اما در ادیت نهایی فرصت مناسبی برای قرار دادن آن پیدا نکردیم. قرار بود در صحنه‌ای که مایلز پیش خاله می برمی‌گشت و همه در مورد اسپایدرمن در دنیای مختلفشان صحبت می کردند، پیتر بی پارکر بگوید: «یک فیلم موزیکال عجیب در مورد اسپایدرمن در دنیای من ساخته شده است.» و همه از شنیدن این حرف تعجب کنند.»
اگر تا الان از وجود «اسپایدرمن: تاریکی را خاموش کن» خبر نداشته‌اید، باید بگویم که فیلم بسیار نا‌موفقی بود.مراحل مقدماتی ساخت «مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی»
کارتونی بودن «مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی» یکی از نکاتی است که باعث تمایز این فیلم از سایر ساخته‌های دیگر در مورد ابرقهرمان‌ها شده است. حتی در مقایسه با سایر فیلم‌های کارتونی، این فیلم کاملا متفاوت از آثار دیگر است. برای رسیدن به سبک جالب و قوی و نوین آن، نسخه‌های آزمایشی زیادی ساخته شد تا در نهایت به نتیجه دلخواه رسیدند.
آلبرتو میلگو Alberto Mielgo، یکی از تصویرسازانی که با این پروژه همکاری می‌کرد، ویدیو‌هایی از مراحل ساخت این انیمیشن منتشر کرده است.

ساختار یک صحنه از «اسپایدرمن: به درون دنیای عنکبوتی»
کارگردانان «اسپایدرمن»، باب پرسیکتی Bob Persichetti، پیتر رمزی Peter Ramsey و رادنی روتمن در مورد ساختار صحنه‌ای که مایلز یواشکی بر دیوار تونل مترو نقاشی می‌کشد، در مصاحبه‌ای با روزنامه نیویورک تایمز The New York Times، صحبت کردند. آن‌ها در مورد تکنیک‌های انیمیشن، ریتم صحنه، استفاده از تصاویر اصلی داستان مصور اثر جک کیربی Jack Kirny و بسیاری نکات دیگر صحبت کردند.
این مطلب از نوشته ایتان اندرتون Ethan Anderton در سایت Slashfilm گرفته شده است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید