اولین حیوان خانگی که من سرپرستیش رو قبول کردم یک بچه گربه به اسم فیتزی بود. روی جعبه‌ای که فیتزی رو داخلش گذاشته بودند نوشته بود « یه احمق دیگه پیدا شد» حالا این درباره همه شماها که فیلم «زندگی مخفی حیوانات خانگی»‌  رو تماشا می‌کنین صدق می‌کند. فیلم انیمیشنی پر از موجودات پشمالوی بانمک، که کلی شما را حرص می دهد، و  درنهایت در اوج جذابیت تمام می‌شود. تا حالا فکر کردید وقتی از خانه بیرون می‌روید حیوان خانگی شما چه کار می‌کند؟ اگر جوابتان مثبت است این فیلم حتما برای شما ساخته شده. کریس رنو کارگردان انیمیشن «من نفرت‌انگیز»، با فیلمنامه‌نویسان انیمیشن «مینیو‌ن‌ها» در این فیلم پرماجرا و شلوغ همکاری کرده‌اند. البته گاهی ترجیح می‌دهید کمی از سرعت و شلوغی آن کاسته شود.این در واقع همان فیلم «داستان اسباب‌بازی» است که به جای اسباب بازی در آن از حیوانات استفاده شدهاست.و  فیلمنامه‌نویسان آن می‌دانند که چطور شما را حسابی بخندانند، و گاهی هم کمی بغض در گلویتان بنشانند.

pts_wild_mel5_rgb_0325_1 (1)مکس یک سگ تریر است که در آپارتمانی در منهتن نیویورک همراه با صاحبش کیتی زندگی می‌کند. داستان از جایی شروع می‌شود که کیتی، سرپرستی یک سگ دیگر به نام دوک را قبول می‌کند و آن را به خانه می‌آورد. این موضوع باعث می‌شود مکس حسادت کند و به هم بریزد. هرج‌ومرج آغاز می‌شود. این دو سگ دوست داشتنی دائم با هم مسئله دارند، و در این میان بقیه حیوانات خانگی همسایه هم این ماجراها را از پنجره تماشا می‌کنن و سرگرم می‌شوند .در بین این همسایه‌ها یک گربه کپل و از خود راضی به اسم کلویی هست، و یک سگ پومرانیان سفید به اسم گیجت هم هست که از مکس خیلی خوشش می‌آید. و همه این حیوانات خانگی حرف می‌زنند، آن هم خیلی زیاد!
وقتی لازم باشد آنها همه با هم متحد می‌شوند. مثلا وقتی دوک گم می‌شود، مکس برای پیدا کردن او تیمی تشکیل می‌دهد و رهبری را به عهده می‌گیرد.دنیای بیرون از خانه ترسناک است. روبرو شدن با حیوانات وحشی، یا فرار از دست گشت‌های ویژه جمع‌آوری حیوانات ولگرد فقط برخی از مشکلات آنها هستند. گیجتسعی می‌کند از عجیبترین موجودات ممکن کمک بگیرد. مثلا از یک شاهین شکاری به اسم تیبریوس، یا از یک سگ شکاری لنگ، به اسم پاپس. اما بدترین دشمن آنها، گروهی از حیوانات رهاشده هستند که رهبری آنها را خرگوشی”به ظاهر” ناز و بانمک (‌و در واقع بدجنس وخشن)  به اسم اسنوبال بر عهده دارد. این گروه، مصمم هستند که از انسانها انتقام بگیرند و آنها را نابود کنند.
 «زندگی مخفی حیوانات خانگی»‌ the-secret-life-of-pets-poster-pops (1)در بعضی از صحنه‌ها کمی تلخ و تاریک می‌شود، مخصوصا وقتی اسنوبال و گروه خشنش را درراههای فاضلاب‌ شهر ملاقات می‌کنیم. (صحنه‌هایی که از نظر تکنیک انیمیشن بهترین و پیشرفته‌ترین صحنه‌های فیلم هستند.) و نکته دیگر اینکه آنقدر تعداد موجودات پشمالودر فیلم زیاد است که گاهی همه را با هم قاطی می‌کنید. اما نگران نباشید چون چیزی که در این فیلم هرگز تمام نمی‌شود خنده و هیجان است. صحنه‌ای هم وجود دارد که نشان می‌دهد صاحبان این حیوانات در پایان یک روز کاری به خانه برمی‌گردند تا حیواناتشان را در آغوش بگیرند. حیواناتی که همه زندگی‌شان را به‌هم می ‌ریزند و خراب می‌کنند، اما از طرفی عشق و محبتی به قید و شرط به آنها می‌دهند. در این صحنه من کمی به هق هق افتادم. فکر کنم شما هم اشکتان دربیاید. یه احمق دیگه پیدا شد.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید