دیمین شزل Damien Chazelle کارگردان «نخستین انسان»،‌ تنها با یک گزینه برای نقش نیل آرمسترانگ Neil Armstrong روبرو بود.
شزل در ملاقاتی که با پیپل PEOPLE و ای‌دبلیو EW در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو داشت توضیح داد که مدت‌ها با رایان گاسلینگ Ryan Gosling مشغول انجام کارهای این پروژه بوده‌اند. او گفت: «من و رایان مدت‌ها قبل درباره این فیلم باهم صحبت کرده بودیم. حتی پیش از ساخت «لا لا لند». در ذهن من، هیچ گزینه دیگری به‌جز رایان برای این نقش وجود نداشت.»
انتخاب گزینه مناسب برای نقش جنت Janet همسر آرمسترانگ کمی پیچیده‌تر بود؛ اما شزل وقتی شنیده بود که کلر فوی Claire Foy درجایی مصاحبه‌ی جنت را خوانده است، او را برای این نقش انتخاب کرد.گاسلینگ برای آمادگی بیشتر، با پسرهای آرمسترانگ و بسیاری از کسانی که در پروژه سفر به ماه حضور داشتند ملاقات داشته است. گاسلینگ گفت: «پسرهای نیل کمک بسیاری کردند. افراد زیادی دررسیدن به چشم‌انداز درست پشت این اسطوره به ما کمک کردند. کل خانواده‌‌ی آرمسترانگ زندگی بسیار شگفت‌انگیزی داشتند.»
شزل در مورد سخنان گاسلینگ که درباره فیلم و چالش به تصویر کشیدن آرمسترانگ گفته بود، خاطرنشان کرد: «شاید فکر کنید این فیلم درباره‌ی کسی است که به ماه سفر کرده است، اما در حقیقت داستان درباره‌ی موقعیت دشوار انسانی است که قرار است به زمین بازگردد.»
این مقاله برگرفته از نوشته‌ی مائورین لی لنکر Maureen Lee Lenker در سایت ew.com است.

 

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید