در میان بهترین فیلم‌های ۲۰۱۷ که با بودجه‌های زیاد ساخته‌شده‌اند، «بلید رانر ۲۰۴۹» Blade Runner 2049 حسابی می‌درخشد. اگر عدالت وجود داشت، راجر دیکینز Roger Deakins اولین اسکارش را برای این دنباله‌ی خارق‌العاده به کارگردانی دنی ویلنوو Denis Villeneuve به خانه می‌برد. اینکه او تابه‌حال برنده‌ی این جایزه نشده است، باورنکردنی به نظر می‌رسد. این فیلم شاهکارهای دیگری مانند صحنه‌های فوق‌العاده‌ مانند دعوایی هیجان‌انگیز در یک ماشین در حال غرق شدن و هم‌چنین بهترین بازی که تابه‌حال دیوید باتیستا David Bautista از خود نشان داده است را در خود دارد. این فیلم طرفداران این مجموعه فیلم‌ها را مجذوب خود کرده است. «بلید رانر ۲۰۴۹» حتی برای کسانی که طرفدار این مجموعه فیلم نیستند هم بسیار جذاب بوده است.
همه‌ی این‌ها مقدمات برای سومین فیلم «بلید رانر» را آماده می‌کنند، البته ریدلی اسکات Ridley Scott از همین‌الان هم آماده‌ی سومین فیلم این مجموعه است.

او در مصاحبه‌ای در مورد فیلم اخیرش «تمام پول‌های جهان» All the Money in the World از ایده‌ای برای سومین فیلم «بلید رانر» گفته است. او می‌خواهد این ایده را با کمپانی برادران وارنر مطرح کند.
اگر این کمپانی تصمیم به ساخت سومین فیلم این مجموعه بگیرد، او بهترین گزینه برای این نقش است و باوجوداینکه برنامه‌های دیگری در دست دارد، برای این فیلم آماده به نظر می‌رسد. اگر بخواهیم منطقی نگاه کنیم برگشت اسکات به مجموعه فیلم‌های «بیگانه» Alien، به ساخت فیلمی خوب مانند «بیگانه: کاوننت» Alien: Covenant منجر شد. البتهبه طرز عجیبی هم در جلب تماشاگر و هم در گیشه به مشکل خورد. این فیلم فروشی بسیار کمتر از «بلید رانر ۲۰۴۹» در آمریکا عاید سازندگانش کرد. ممکن است ایده‌ی اسکات برای سومین فیلم «بلید رانر» ایده‌ای فوق‌العاده باشد اما هیچ تضمینی وجود ندارد که این ایده در جلب نظر تماشاگران نیز موفق باشد.
این مطلب برگرفته از نوشته‌ی کریس کابین Chris Cabin در سایت www.collider.com است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید