۲۰ – وندی دارلینگ Wendy Darling، در انیمیشن پیتر پن Peter Pan

وندی در پایین‌ترین رده لیست قرار دارد. او چندین‌بار نزدیک بود در دام شخصیت شرور داستان بیفتد، نمی‌توانست از پس پری‌‌دریایی‌ها بربیاید،  باعث گرفتار شدن همه بچه‌ها به دست شخصیت بد داستان شد، همش به‌خاطر این‌که می‌خواست زودتر به خانه برگردد. این‌ اتفاقات را به حساب سن کمش می‌گذاریم، اما در نهایت او به بی‌پروایی بقیه دخترهای دیزنی نیست.
۱۹- آرورا Aurora، در انیمیشن زیبای خفته Sleeping Beautyآرورا بیشتر مانند نکته مهمی در داستان فیلم بود تا شخصیت اصلی آن و در کل فیلم حدود ۱۸ جمله بیشتر دیالوگ نداشت. تقصیر او نبود که نفرین عملی شد، با‌این‌حال در کل فیلم کاری به‌جز توت چیدن و خوابیدن نداشت.
۱۸- تینکربل Tinkerbell، در انیمیشن پیتر پن Peter Panممکن بود جای تینکربل در پایین‌ترین رده لیست باشد، اما به‌خاطر بعضی از ویژگی‌های جالب شخصیتش، در رده بالاتری قرار گرفته‌است. در بشتر مواقع حسادت بر او غلبه می‌کند که باعث شد به وندی حمله کند و بیشتر از از یک‌بار پیتر و بقیه پسرها را در موقعیت خطرناکی قرار دهد.
۱۷- سفیدبرفی Snow White، در سفیدبرفی و هفت کوتوله Snow White and the Seven Dwarfsسفیدبرفی برای زنده ماندن در جنگل (حتی با‌این‌که فقط برای چند دقیقه بود) و این‌که واقعا در زندگیش کاری انجام داد (حتی اگر آن کار، انجام کارهای خانه بود)، در این جایگاه قرار دارد. سفیدبرفی اصلا شخصیت خفنی ندارد، بااین‌حال، دختر چرا باید سیبی که از یک پیرزن عجیب گرفته‌ای را بخوری؟؟؟؟
۱۶- آریل Ariel، در پری دریایی کوچولو The Little Mermaidبا این‌که آریل خیلی دوست‌داشتنی است، اما او شخصیت بی‌پروایی ندارد. او بیشتر وقتش را صرف جمع‌آوری چیز‌های کوچک برای کلکسیونش و بحث با پدرش می‌کند، در آخر نیز صدایش را از دست داد و باعث شد همه کسانی که دوست دارد در خطر بیفتند.
۱۵- سیندرلا، در انیمیشن سیندرلا Cinderellaسیندرلا کار خیلی خفنی نمی‌کند، اما سال‌ها بدرفتاری را تحمل می‌کند که باعث می‌شود این جایگاه را در لیست به‌دست بیاورد. درحالی‌که آزارهای کلامی و تاحدی فیزیکی مادرخوانده و خواهرخوانده‌هایش را تحمل می‌کند، وظیفه نظافت و کارهای خانه را نیز برعهده دارد.
۱۴- جزمین Jasmine، در انیمیشن علاالدین Aladdinدر دفاع از جزمین باید بگویم که اگر وقت بیشتری در فیلم به او اختصاص داده می‌شد، حتما کارهای خفن‌تری می‌توانست انجام دهد. او یک ببر به‌عنوان حیوان خانگی داشت، از قصر فرار کرد، زیر بار حرف‌های پدرش نرفت، پس مسلما یکی از بی‌پرواترین شاهزاده‌های دیزنی است.
۱۳- راپونزل Rapunzel، در انیمیشن گیسوکمند Tangledراپونزل موهای جادویی داشت، اما بدون آن‌ها نیز خیلی نترس بود. او توانست تنها با یک ماهیتابه از پس فلین Flynn بربیاید و به آن سر کشور برود و در تمام این مدت تحت تعقیب بود. درست است که خفن‌ترین شخصیت نیست، بااین‌حال شخصیت خیلی قوی‌ای دارد.
۱۲- بل Belle، در دیو و دلبر Beauty and the Beastبل با نشان دادن علاقه و استعدادش به خواندن، آشکارا مخالفت خود را با جامعه مردسالارانه نشان می‌داد. با وجود سماجت گستون Gaston، بل بارها پیشنهاد او را رد کرد؛ و مهم‌تر از همه، برای نجات زندگی پدرش، به زندانی بودن در خانه دیو، رضایت داد.
۱۱- اسمرالدا Esmeralda، در گوژپشت نوتردام The Hunchback of Notre Dameاسمرالدا یک کولی نترس بود که با وجود تهدید همیشگی زندان و مرگ، راضی به تغییر خودش نشد. نه‌تنها Quasimodo را نجات داد، بلکه با اهمیت ندادن به ظاهر افراد، به Quasimodo کمک کرد که خودش را دوست بدارد و زیبایی درونیش را کشف کند.
۱۰- نالا Nala، در شیرشاه The Lion Kingنالا وقتی بچه بود، با سیمبا Simba به سرزمین سایه‌ها و قبرستان فیل‌ها رفت. وقتی بزرگتر شد، با کمک کردن به سیمبا در مبارزه با اسکار  Scar و بازگرداندن Pride Lands به شرایط عادی، نترس بودن خود را ثابت کرد. در ضمن، در مبارزه سیمبا را هم شکست داد.
۹- پوکاهانتس Pocahontas، در انیمیشن پوکاهانتس

پوکاهانتس نه‌تنها با شجاعت از صخره‌ها شیرجه می‌زد، بلکه توانست جلوی وقوع جنگ را بگیرد و بین قبیله خود و انگلیسی‌ها صلح برقرار کند.

۸- جین Jane، در انیمیشن تارزان Tarzanدر ابتدا جین یک زن انگلیسی اصیل بود که جایی در جنگل نداشت، اما به‌سرعت خود را با شرایط وفق داد و طولی نکشید که توانست به زبان گوریل‌ها صحبت کند و از روی درخت‌ها این‌ور و آن‌ور برود. لازم به ذکر است که او بسیار تحصیل‌کرده بود و توانست در یک هفته به تارزان زبان یاد بدهد.
۷- تیانا Tiana، در شاهدخت و قورباغه The Princess and the Frogروحیه کاری قوی تیانا او را در این لیست قرار داده‌است. او برای رسیدن به آرزویش از هیچ‌ تلاشی دریغ نمی‌کند و هیچ‌وقت به دنبال پیدا کردن راه‌حل ساده نیست. او حتی حاضر بود تا آخر عمر یک قورباغه باقی بماند و از آرزویش دست بکشد تا این‌که تسلیم جادو شود.
۶- السا Elsa، در انیمیشن منجمد Frozenالسا خیلی نترس است. او قدرت‌های یخی نیرومندی داشت و شهر خود را منجمد کرد و حتی یک قلعه یخی را در چند دقیقه ساخت؛ اما چیزی که باعث خفن بود این شخصیت می‌شود، توانایی او برای دوست داشتن خودش و درک این‌ واقعیت است که عشق از ترس قوی‌تر است.
۵- آنا Anna، در منجمددرست است که آنا قدرت‌های خاص خواهرش را ندارد، اما از نظر من خیلی از او نترس‌تر است. با وجود سردی بینشان، خواهرش را بسیار دوست دارد و  با‌این‌که خواهرش کل شهر را در زمستانی ابدی رها کرده‌بود، بازهم به‌تنهایی برای نجات او رفت و در آخر برای نحات او، خود را فدا کرد. این است علاقه یک دختر نترس به خواهرش.
۴- کیدا Kida، در آتلانتیس: امپراتوری گم‌شده Atlantis: The Lost Empireخیلی‌ها کیدا را فراموش کرده‌اند، اشتباه می‌کنند. کیدا یک شاهزاده نترس و جنگجو است که آتلانتیس و مردمش را نجات داد و در آخر به ملکه‌ جنگجوی شجاعی تبدیل شد.
۳- مگارا «مگ» Megara، در هرکول Herculesمگ یک دوشیزه محترم بود، اما هیچ‌وقت دوشیزه‌ای ضعیف و نیازمند کمک نبود. او به‌حدی شجاع بود که دو مردی که دوست داشت را نجات داد و در مقابل Hades ایستاد.
۲- مریدا Merida، در انیمیشن دلیر Braveمریدا به‌حدی نترس بود که با سنت‌ ازدواج در سن پایین مخالفت کرد و خودش برای زندگیش تصمیم گرفت. به مادرش کمک کرد که از غالب خرس دربیاید و دوباره انسان شود. مسئولیت کارهایش را به عهده می‌گرفت، باعث اتحاد قبیله‌های جنگجو شد و بهترین تیرانداز سرزمینش بود.
۱- و مسلما، مولان Mulan، در انیمیشن مولانچطور می‌توان مولان را در صدر این لیست قرار نداد؟ او برای نجات پدرش خودش را به شکل پسر درآورد، بااین‌که می‌دانست که اگر لو برود، کشته می‌شود. او هم‌چنین گروهش را از حمله ارتش Hun  نجات داد. می‌توان گفت، مولان همه چین را نجات داد!

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید