فیلم تکنو تریلر خشن Possessor در جشنواره‌ی 2020 ساندنس یک عالمه سر و صدا به راه انداخت.
هشت سال از پخش فیلم هارور علمی تخیلی ضدویروس Antiviral در سال 2012 می‌گذرد، این فیلم بلند نخستین تجربه‌ی کارگردانی براندون کراننبرگ است و اولین بار در جشنواره­‌ی کن 2012 به نمایش درآمد، او جایزه‌ی بهترین فیلم اول کانادایی در فستیوال بین‌المللی فیلم تورنتو را به خاطر این فیلم از آن خود کرد. براندون کرانبرگ در 2020 با نمایش جهانی پروژه­ جدیدش در ساندنس دوباره قدمی بزرگ در عرصه­‌ی سینما برداشت. این پروژه یک تریلر­بادی ­هارور خشن به نام Possessor است، که زوج هنری آندره‌آ ریسبرو و کریستوفر ابوت در آن نقش‌های اصلی را دارند و­ به­ عنوان یک فیلم مستقل قدرتمند بس خوش می‌درخشد.
زمین بازی برندون کراننبرگ در فیلم Possessor همچون زمین بازی هارور علمی تخیلی ضدویروس است، با این تفاوت که در فیلم Possessor او خشونت بادی­ هارور فیلم را چنان تشدید می­‌کند که بی‌شک پدرش دیوید کراننبرگ  باید به او افتخار ­کند.
ریسبرو در فیلم Possessor در نقش تاسیا ووس نقش آفرینی می‌کند، او یکی از عوامل شرکت است که تکنولوژی کاشت مغز را به کار می‌گیرد تا به بدن‌ آدم‌های دیگر رسوخ کند و با استفاده از آن بدن‌ها جنایت‌هایی را به سود شرکت انجام دهد. بر طبق طرح‌واره‌ی ساندنس: «در حالیکه تاسیا از موهبتی ویژه برای این کار برخوردار است، اما تجربیاتش در این گونه شغل‌ها موجب تغییری دراماتیک در او شده است. او در زندگی شخصی‌اش می‌کوشد تا خاطرات و امیالی وحشیانه­ را سرکوب کند. با تشدید صدمات روحی‌اش، او به تدریج کنترل خودش را از دست می‌دهد، و به زودی در می‌یابد که در دام ذهن مردی (ابوت) گرفتار شده که او را تهدید به از بین بردن خودش می­کند.»
دیوید اهرلیچ منتقد فیلم ایندی‌وایر، فیلم Possessor را یک تکنو­ـ­تریلر خشن می‌نامد و اضافه می‌کند که این فیلم آمیزه‌ای دل‌آشوب و خیره‌کننده از فیلم‌های مندی Mandy، تلقین Inception و شبح در پوسته Ghost In The Shell است. اهرلیچ در ادامه می‌گوید، «مشاهده‌ی نود دقیقه درگیری بین آندره­ آ ریسبرو و کریستوفر ابوت و ستیز روانی پیش از حد خشن آنها بر سر کنترل بدن، رضایت‌بخش‌تر از اغلب تصاویری است که امسال نامزد جایزه شدند. فیلم Possessor هرگز به شیوه‌ای سامان­ نیافته که به زور وارد ذهن‌تان شود و آن را کنترل کند، اما این فیلم به‌طور مرعوب‌کننده‌ای خوب بلد است روی پوست شما بنشیند.»

محبوبیت این فیلم در ایندی وایر

فیلم Possessor یکی از فیلم‌های هاروری است که در ساندنس  امسال بیش از همه درباره‌اش صحبت شد، شرکت توزیع‌کننده و تولیدکننده‌ی این فیلم به نام نئون یقیناً امیدوار است که همه‌ی حرف‌هایی که راجع­ به هیجان‌های هول آور این فیلم زده می‌شود، به فروش خیره‌کننده‌ی فیلم در تابستان کمک کند. هرچه باشد شرکت نئون علی­رغم شرایط پندمیک در این فصل تابستان به خاطر عرضه‌ی تحسین‌برانگیز فیلم‌های Spaceship Earth، Shirley و Palm Springs موفق ظاهر شد.
نئون اواخر امسال فیلم مالک را روانه‌ی پرده‌های سینما خواهد کرد. این شما و این اولین تریلری که برای این فیلم تریلر هارور بادی ساخته شده.

منبع: سایت indiewire نویسنده Zack Sharf

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید