از داستان پیتر پن در گذشته هم اقتباس‌های خوب و جذابی شده است. مثلا فیلم «هوک» ساخته استیون اسپیلبرگ، که در آن رابین ویلیامز در نقش پیتر پن ظاهر شد. همچنین فیلم «در جستجوی ناکجاآباد»، که جانی دپ در آن نقش نویسنده پیتر پن یعنی جی.ام بری را بازی کرد. حالا جو رایت، که شاید قبلا فیلم «کفاره» (Atonement) را از او دیده باشید، دوباره به سراغ این قصه مشهور رفته تا اولین فیلم خانوادگی خودش را بسازد. اقتباس جو رایت از این داستان درباره گذشته پیتر است و سعی کرده تصور کند که چطور پیتر تبدیل به پیتر پن شد. بعضی از شخصیتٰ‌ها تکراری هستند اما خود قصه بسیار جدید است. تمرکز داستان همچنین درباره والدین پیتر است و اینکه چرا او را درآن پرورشگاه غمزده رها کردند. شخصیت پیتر پن در این داستان خیلی پرسروصدا، شاد، پرکار و سرشار از ایده‌های تازه است. البته این ایده‌ها همه‌شان کاملا با هم هماهنگ نیستند. اما بیشترشان جسورانه و بعضی هم خیلی عجیب هستند.

 

این فیلم خانوادگی ماجراجویانه که بر اساس داستان معروف «پیتر پن» نوشته جی.ام بری نوشته شده در واقع یک پیش درآمد است و به این می‌پردازد که چرا پیتر پن تبدیل به پسری شد که ما می‌شناسیم.

pan_main

 

پیتر پن دوران تاریک دهه ۴۰ لندن، درزمان جنگ جهانی دوم  را به ناکجاآباد، سرزمینی رنگارنگ که در ابعادی بسیار وسیع بنا شده و پر از هرج‌ومرج است، وصل می‌کند. ما در این دنیای خیالی است که با بقیه شخصیت‌های اصلی این داستان آشنا می‌شویم. دزد دریایی به نام بلک‌بیرد‌ که بچه‌ها را می‌دزدد (با بازی هیو جکمن)، یک موجود شرور بسیار پیچیده و غیرقابل پیش‌بینی. شخصیت بعدی جیمز هوک است، همان کاپیتان هوک معروف که البته در اینجا هنوز کاپیتان نشده است. او شخصیتی شبیه یک ایندیانا جونز جوان دارد که به طرز آزاردهنده‌ای پرانرژی‌ست. تایگر لیلی (با بازی رونی مارا)‌ هم هست. دختری بسیار ساکت و قوی که حتما بین دختران جوان بسیار طرفدار خواهد داشت.

البته اشاراتی هم به این می‌شود که مادر پیتر مدت زیادی‌ست که گم شده و همچنین گفته می‌شود که بین شاهزاده‌ای از پریان و دختری از میان انسانها رابطه عاشقانه‌ای وجود داشته.ممکن است اینها والدین پیتر باشند؟‌ جو رایتکارگردان فیلم ایده‌های زیادی را در فیلم پن مطرح می‌کند که البته همه آنها درست به نظر نمی‌رسند، اما با برانگیختن قدرت تخیل، تجربه بسیار جذابی را برای تماشاگر رقم می‌زند.

شما می توانید هم اکنون این فیلم را در نماوا تماشا کنید. که البته تماشای این فیلم فعلاً برای شاتلی های عزیز هم رایگان می باشد.

برگرفته از: Time Out London

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید