این بازیگر احساس مسئولیتی را که در قبال بازی این نقش حس کرده بود را بازگو می‌کند و از سخت‌ترین صحنه این فیلم می‌گوید.
بعد از هفته‌ها تبلیغ‌ برای فیلم موفقش «ارقام پنهان» Hidden Figures صدای اکتیویا اسپنسر Octavia Spencer گرفته‌ و خشدار شده است. این فیلم که برنده جایزه انجمن بازیگران شده‌است در گیشه هم سر‌وصدای زیادی به پا کرده‌است. سه‌گانه‌ای واقعی از داستان زندگی سه زن ریاضی‌دان سیاه‌پوست که برای فرستادن اولین آمریکایی به فضا به ناسا کمک می‌کنند. نامزدی اسکار اسپنسر برای بهترین بازیگر زن نقش مکمل (وی نقش یکی از این سه زن، دوروتی واگن را در فیلم بازی می‌کند) درست ۵ سال بعد از برنده‌شدن‌اش در همین بخش برای ایفای نقش در «خدمت‌کاران» The Help به همراهی دوستانش ویولا دیویس Viola Davis و اما استون Emma Stone، نامزد‌های اسکار ۲۰۱۷ برای بهترین بازیگر زن، به سراغش آمده‌است.
اسپنسر ۴۶ ساله اولین بازیگر سیاه‌پوستی است که پس از یک بار برنده شدن اسکار بار دیگر موفق به دریافت نامزدی اسکار شده‌است، اما نمی‌خواهد به جنجال به راه افتاده بر سر سفیدپوست بودن نامزدهای اسکار دامن بزند. (در سال ۲۰۱۶ پس از اعلام نامزدهای اسکار هیچ بازیگر سیاه‌پوستی در میان کاندیدا نبود، پس از این اتفاق هشتگی در میان کاربران فضای مجازی باب شد که از این اتفاق انتقاد می‌کردند) او از احساس مسئولیتی که برای بازی در این فیلم درام بیوگرافی احساس می‌کرد با هالیوود ریپورتر به گفت‌و‌گو نشست.

بزرگترین چالش ایفای نقش دوروتی واگن Dorothy Vaughan چه بود؟
موضوع این است که واگن زمانی این کار را انجام داد که یک شهروند درجه دو به ‌شمار می‌رفت و این تفکیک اجازه نژادپرست بودن را به مردم می‌داد. این پیامی نیست که بتوانید به راحتی منتقلش کنید. این پیام مفهوم عمیقی دارد و همه‌ را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

«ارقام پنهان» تابه‌حال نزدیک به ۱۳۰ میلیون دلار فروش داشته است. آیا این زنگ خطری برای هالیوود است تا توجهش را به ساخت این دست فیلم‌ها معطوف سازد؟
دفعه اولی که من از این پروژه شنیدم فکر کردم که با یک روایت داستانی سر‌وکار دارم. بی‌اطلاعی مردم دنیا از فداکاری‌های این زنان آفریقایی-آمریکایی باعث شد که خیلی احساساتی بشوم. احساس کردم باید در این فیلم بازی کنم چون می‌خواستم به همه دختربچه‌ها بگویم که آن‌ها می‌توانند به رؤیاهایشان تحقق بخشند.
صحنه مورد علاقه شما در این فیلم کدام بود؟
پیک‌نیک کلیسا، جایی که کاترین جانسون Katherine Johnson (با بازی تاراج. پی.هنسون) همسر آینده‌اش را ملاقات می‌کند. این صحنه نمایانگر رابطه عمیق بین این سه زن بود. هر سه آن‌ها ریاضی‌دانان فوق‌العاده‌ای بودند، اما پیش از هر چیز دوستانی بودند که خوش‌بختی یکدیگر را می‌خواستند.

سخت‌ترین صحنه این فیلم کدام بود؟
صحنه داخل دست‌شویی به همراه کاراکتر Kirsten Dunst؛ من دلم می‌خواست کاراکترم از ته دل بگوید “من با تو مشکلی ندارم” اما تد (کارگردان فیلم) خویشتن‌داری بیشتری برای این صحنه می‌خواست. من این را درک می‌کردم اما باور کنید که دلم می‌خواست هر چی از دهنم در می‌اومد بگم!
از چه جهات شما و دوروتی شبیه به هم هستید؟
من به ارجحیت دادن به دیگران بر خودم باور دارم، بنابراین، این قضیه که او جاه‌طلبی‌اش را کنار گذاشت مرا مجذوب خود کرد. دوروتی هم از پس محاسبات ریاضی بر‌می‌آمد اما کاترین را برای کار در گروه عملیات فضایی جلو فرستاد. او همچنین اخلاق کاری فوق‌العاده‌ای دارد و اهل عمل است.

از کدام‌یک از فیلم‌های دیگر این فصل جوایز لذت برده‌اید؟
تمامی نامزد‌های بهترین فیلم اسکار، فوق‌العاده‌اند. من انیمیشن «زوتوپیا» Zootopia را نیز به این لیست اضافه می‌کردم چراکه پیامی که درباره جامعه شامل افراد گوناگون و قضاوت نکردن هر چیزی از روی ظاهرش می‌دهد مرا شیفته خود کرده‌است. جنسیت منصف‌تر به معنای جنسیت ضعیف‌تر نیست.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید