درام فانتزیِ گیرمو دل تورو  Guillermo Del Toro «شکل آب» Shape of Water با بیشترین نامزدی در جایگاه اول اسکار امسال قرار دارد که شامل بخش‌های اصلی‌ای چون بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم‌نامه و بهترین بازیگر زن نقش اول برای سالی هاوکینز Sally Hawkins می‌شود. با این حال این فیلم باید با رقبایی همچون «دانکرک» Dunkirk  کریستوفر نولان Christopher Nolan و «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری»  Three Billboards Outside Ebbing, Missouri مارتین مک دونا Martin McDonagh مقابله کند. «دانکرک» توانسته ۸ نامزدی را از آن خود کند ازجمله نامزدی برای بهترین فیلم و بهترین کارگردانی. کمدی ـ درام سیاهِ مک دونا که بیشترین جوایز گلدن گلوب را از آن خود کرد، در اسکار با ۷ نامزدی در مقام سوم قرارگرفته ازجمله نامزدی در بخش‌های بهترین فیلم، بهترین فیلم‌نامه و بهترین بازیگر نقش اول زن برای فرانسیس مک دورمند Frances McDormand که توانست همین جایزه را در گلدن گلوب و جایزه انجمن بازیگران فیلم از آن خود کند.
در بخش بهترین هنرپیشه مرد گری اولدمن Gary Oldman در نقش وینستون چرچیل در درام تاریخیِ «سیاه‌ترین ساعت» Darkest Hour
موقعیت خود را به عنوان بخت اول کسب اسکار با بردن جوایز گلدن گلوب و جایزه انجمن بازیگران فیلم تثبیت کرده. رقبای او در این بخش دنیل دی لوییس Daniel Day Lewis، دنزل واشینگتن Denzel Washington، دنیل کالویا Daniel Kaluuya  و تیموتی شلمی Timothée Chalamet هستند.

جیمی کیمل

علیرغم نگرانی برای اینکه بخش بهترین کارگردانی امسال هم یک بخش تماماً مردانه باشد، گرتا گرویگ Greta Gerwig موفق به کسب نامزدی برای فیلم کمدی ـ درامش، «لیدی برد» Lady Bird شد. این فیلم در مجموع موفق به کسب ۵ نامزدی شد. در همین حال «مادباند» Mudbound فیلم درام دیگر کارگردان زن حاضر در اسکار، دی ریس Dee Rees گرچه از نامزدیِ بخش بهترین کارگردان باز ماند اما در مجموع توانست به نامزدی در ۵ بخش دست پیدا کند.
نودمین دوره جوایز اسکار در روز یکشنبه ۴ مارچ ۲۰۱۸ میلادی در تئاتر دالبی، هالیوود، لس‌آنجلس در ساعت ۵:۳۰ بعد از ظهر به وقت پی‌اس‌تی برگزار می‌شود. مراسم اسکار معمولاً در ماه فوریه برگزار می‌شد اما امسال به دلیل بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ دیرتر برگزار خواهد شد. مجری مراسم امسال همانند سال گذشته کمدین، هنرپیشه، فیلم‌نامه‌نویس، تهیه‌کننده و مجری تلویزیونی، جیمی کیمل Jimmy Kimmel خواهد بود. او دومین نفری است که برای دو سال پشت سر هم مجری اسکار باقی می‌ماند.

بهترین فیلمCall Me by Your Name مرا با نامت صدا کن
Darkest Hour سیاه‌ترین ساعت
Dunkirk دانکرک
Get Out برو بیرون
Lady Bird لیدی برد
Phantom Thread رشته خیال
The Post پست
The Shape of Water شکل آب
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

بهترین کارگردانیPaul Thomas Anderson, Phantom Thread پل توماس اندرسن
Guillermo del Toro, The Shape of Water گیرمو دل تورو
Greta Gerwig, Lady Bird گرتا گرویگ
Christopher Nolan, Dunkirk کریستوفر نولان
Jordan Peele, Get Out جردن پیل

بهترین بازیگر مردTimothée Chalamet, Call Me By Your Name تیموتی شلمی
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread دنیل دی لوئیس
Daniel Kaluuya, Get Out دنیل کالویا
Gary Oldman, Darkest Hour گری اولدمن
Denzel Washington, Roman J Israel, Esq دنزل واشینگتن

بهترین بازیگر زنSally Hawkins, The Shape of Water سالی هاوکینز
Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri فرانسیس مک دورمند
Margot Robbie, I, Tonya مارگو رابی
Saoirse Ronan, Lady Bird سیرشا رونان
Meryl Streep, The Post مریل استریپ

بهترین بازیگر نقش مکمل مردWillem Dafoe, The Florida Project ویلم دفو
Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri وودی هارلسون
Richard Jenkins, The Shape of Water ریچارد جنکینز
Christopher Plummer, All the Money in the World کریستوفر پلامر
Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri سم راکول

بهترین بازیگر نقش مکمل زنMary J Blige, Mudbound مری جی بلایژ
Allison Janney, I, Tonya الیسون جنی
Lesley Manville, Phantom Thread لسلی منویل
Laurie Metcalf, Lady Bird لاری میت کلاف
Octavia Spencer, The Shape of Water اکتاویا اسپنسر

بهترین فیلم‌نامه اورجینال

The Big Sick بیمار بزرگ
Get Out برو بیرون
Lady Bird لیدی برد
The Shape of Water شکل آب
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

بهترین فیلم‌نامه اقتباسیCall Me by Your Name مرا با نامت صدا کن
The Disaster Artist هنرمند فاجعه
Logan لوگان
Molly’s Game بازی مالی
Mudbound مادباند

بهترین فیلم خارجی زبانA Fantastic Woman یک زن شگفت‌انگیز (شیلی)
The Insult توهین (لبنان)
Loveless بی‌عشق (روسیه)
On Body and Soul در جسم و روح (مجارستان)
The Square مربع (سوئد)

بهترین انیمیشنThe Boss Baby بچه رئیس
The Breadwinner نان آور
Coco کوکو
Ferdinand فردیناند
Loving Vincent وینسنت دوست داشتنی

بهترین انیمیشن کوتاهDear Basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

بهترین فیلم مستندAbacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island

بهترین مستند کوتاهEdith+Eddie
Heaven Is a Traffic Jam on the 405
(Heroin(e
Knife Skills
Traffic Stop

بهترین فیلم کوتاهDeKalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Watu Wote/All of Us

بهترین فیلم‌برداریBlade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water

بهترین ترانهMighty River, Mudbound
The Mystery of Love, Call Me by Your Name
Remember Me, Coco
Stand Up for Something, Marshall
This Is Me, The Greatest Showman

بهترین موسیقی متنDunkirk
Phantom Thread
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین تدوینBaby Driver
Dunkirk
I, Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین طراحی صحنهBeauty and the Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water

بهترین چهره‌پردازی و آرایش موDarkest Hour
Victoria & Abdul
Wonder

بهترین طراحی لباسBeauty and the Beast
Darkest Hour
Phantom Thread
The Shape of Water
Victoria & Abdul

بهترین تدوین صداBaby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

بهترین میکس صداBaby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

بهترین جلوه‌های تصویریBlade Runner 2049
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes
همچنین بخوانید:
بیست و چهارمین مراسم جایزه انجمن بازیگران فیلم: Three Billboards به موفقیت‌های خود ادامه می‌دهد.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید