بر روی سیاره‌ای بینام که بسیار شبیه زمین است، هیولاها و تبهکارانی عجیب‌وغریب به شکل اسرارآمیزی ظاهر شده و فجایع و مصیبت‌های زیادی را به بار آورده‌اند. برای مقابله با آن‌ها تمام ابرقهرمان‌های جهان به پا خواسته‌اند و دور هم جمع شده‌اند. هرکدام از قهرمانانِ انجمن ابرقهرمان‌ها از کلاس “سی ” تا کلاس “اِس ” رتبه‌بندی شده‌اند. سایتاما یکی از این قهرمانان است که از کلان‌شهر ” Z ” آمده است. او خود را آموزش داده و چنان قوی شده است که می‌تواند هر حریفی را تنها با یک مشت از پا درآورد. با این حال سایتاما که برای لذت بردن از این تجربیات تبدیل به یک قهرمان شده است، اخیراً از قدرت ابرقهرمانی خود خسته شده است و از نبود حریفی که او را به چالش بکشد ناامید شده است…
بهتر است سریع سر اصل مطلب بروم: مجموعه تلویزیونی «مرد یک مشتی» One-Punch Man که بر اساس مانگای پرطرفداری به همین نام ساخته شده است، طرفدارانش را ناامید نکرده است. داستان‌هایی اکشن و کمدی که ارزش دیدن دارد.

همچنین بخوانید:
Over the Garden Wall: سریالی عجیب و سرگرم‌کننده برای کودکان و بزرگ‌سالان

نکته‌ای که باعث موفقیت «مرد یک مشتی» شده است، این است که قهرمان این داستان، سایتاما Saitama (کارگری معمولی که به ابرقهرمانی تبدیل می‌شود) به‌جای تلاش برای تبدیل شدن به بهترین ابرقهرمان جهان، به دنبال پیدا کردن رقیب لایقی برای خود است و همین موضوع باعث شده که داستان آن با روند معمول داستان‌های کمیک شونن Shounen (ژانری از داستان‌های کمیک ژاپنی) متفاوت باشد. همان‌طور که در قسمت «قوی‌ترین مرد» The Strongest Man می‌بینیم، هیولاهای عجیب و ترسناکی شهر او را تصرف می‌کنند، اما هیچ‌کدام نمی‌تواند حریف مشت‌های مرگبار او شود. سایتاما (که آن‌قدر تمرین‌های سخت انجام داده که تمام موهایش ریخته است) حس غرور و رضایتی از شکست دادن این هیولاها ندارد، بلکه حوصله‌اش سر رفته است، هیچ هیولایی وجود ندارد که بتواند در برابر مشت‌های قدرتمند او مقاومت کند؟
باید اضافه کنم که این نبردها نیستند که حوصله‌سربر هستند، اتفاقاً برعکس، اتفاقات هیجان‌انگیز و دشمنان خشن، نبردهای سخت و تقریباً برابری را رقم می‌زند. البته تا وقتی‌که سایتاما ظاهر می‌شود و تمام رقیب‌ها را از سر راه برمی‌دارد. اگر این‌گونه درگیری‌ها در هر برنامه تلویزیونی دیگری نشان داده می‌شد، ممکن بود نقدهای سنگینی دریافت کند؛ اما خوشبختانه تمام نبردهای «مرد یک مشتی» با حال و هوای کمدی همراه است که باعث شده است داستان روان‌تر و ملایم‌تر شود و بیننده دیگر خیلی به روده‌های هیولا که بر روی زمین پخش شده است، تمرکز نکند.بسیاری از موضوعات طنز «مرد یک مشتی» به خاطر طراحی عجیب شخصیت‌هایش است. برای مثال هیولایی که سرش یک موتور ماشین است و خرچنگی که لباس‌زیر به تن دارد.

کیفیت تصاویر انیمیشن عالی است و تغییر حالت چشم‌های سایتاما در لحظه‌های مختلف مبارزه، بسیار جالب است. وقتی سایتاما جدی است، چشم‌هایش با جزییات زیاد و جدیت کشیده شده است و وقتی حوصله‌اش سر رفته است، حلقه‌های بزرگی در چشم‌هایش است که او را شبیه آدم فضایی‌ها می‌کند. این روشی هوشمندانه برای نشان دادن حال‌و‌هوای این شخصیت و داستان و منتقل کردن آن به مخاطب است.
همانطور که در باقی مجموعه داستان‌های کمیک شونن رایج است، موسیقی داستان از نواهای بم گیتار و درام‌ ساخته شده است که به مخاطب حس قوی بودن (و یا باحال بودن) را می‌دهد.در آخر باید گفت که «مرد یک مشتی»، انیمیشن خوش‌ساختی با ترکیب فوق‌العاده‌ای از اکشن و کمدی و با حضور شخصیت‌های اصلی عجیب و جالب داستان آن، است. اگر به دنبال انیمه‌ قوی و هیجان‌انگیزی هستید، حتماً «مرد یک مشتی» را ببینید.
سریال «مرد یک مشتی» شامل دو فصل است که اکران فصل اول آن از ۵ اکتبر ۲۰۱۵ شروع شد و شامل ۱۲ اپیزود و ۶ OVA است. ساخت فصل دوم این سریال در سپتامبر ۲۰۱۶ آغاز شده و در آوریل ۲۰۱۹ اکران خواهد شد.
امتیاز این سریال در سایت “آی ام دی بی ” ۸.۹ از ۱۰ و در سایت “مای انیمه لیست ” ۸.۷ از ۱۰ است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید