فیلم اوکجا ساخته بونگ جون-هو یکی از دوست‌داشتنی‌ترین هیولاهای دنیا را عرضه کرده است.

نت‌فلیکس اولین تیزر کامل فیلم هیولایی «اوکجا» Okja ساخته بونگ جون-هو Bong Joon Ho را پیش از حضور جنجالی‌اش در جشنواره کن امسال، منتشر کرد و بسیار بی‌نظیر بود.

تیلدا سوئینتن Tilda Swinton، جیک جیلنهال Jake Gyllenhaal، لی‌لی کالینز Lily Collins، پل دانو Paul Dano و آن سئپ-هیون Ahn Seo-hyun در این فیلم هیولایی که دغدغه‌های یک گروه چندملیتی (با بازی سوئینتن در راس آن) با رابطه دوستی جذابی (بین جانور و آن سئپ-هیون) در آن به‌چشم می‌خورد، با تلفیقی شکوهمند از طنز و ترور که فقط از عهده بونگ برمی‌آید، ایفای نقش کرده‌اند.

فیلمنامه کار با همکاری جون-هو و جان رانسون Jon Ronson («مردانی که به بزها خیره می‌شوند» The Men Who Stare at Goats) نوشته شده و داستان میجا، دختری که در میان جنگل‌های انبوه در استان گانگوون در کره زندگی می‌کند را روایت می‌کند. میجا با تمام قدرتش در برابر شرکتی که  قصد دزدیدن بهترین دوستش که حیوانی عظیم به‌نام اوکجا است را دارند، ایستادگی می‌کند.

 

این تریلر جدید توضیحی روشن از ماهیت «اوکجا» (یک اسب‌آبی در ترکیب با یک سگ با بهترین اعضایشان را تصور کنید) به ما نشان می‌دهد، و همچنین متوجه می‌شویم که چرا شخصیت سوئینتن به‌دنبال او است (درحقیقت، او قصد خوردن اوکجا را دارد، و دقیق‌تر می‌توان گفت که او می‌خواهد تمام دنیا طعم اوکجا را از محصولات کارخانه مواد غذایی‌اش بچشند). اوکجا خجالتی، دوست‌داشتنی و بامزه و حتی طبق گفته‌های کاراکتر لوسی میراندو (سوئینتن) “بسیارخوش‌طمع” است.

از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به دوون بوستیک Devon Bostick («صد نفر» The 100)، بیونگ هی بونگ Byun Heebong («میزبان» The Host)، شرلی هندرسون Shirley Henderson («آنا کارنینا» Anna Karenina)، دانیل هنشال  Daniel Henshall («بابادوک» The Babadook)، یون جی-مون Yoon Je Moon («مادر» Mother)، چوی وو-شیک Choi Wooshik («مرا رها کن» Set Me Free) و استیون ین Steven Yeun («مردگان متحرک» The Walking Dead) اشاره کرد.

اکران اولیه «اوکجا» در جشنواره کن، و سپس ۲۸ ژوئن از سایت نت‌فلیکس خواهد بود.

این فیلم انگلیسی زبان ساخته نت‌فلیکس، بحث‌های زیادی را در جشنواره کن پیرامون خود به‌علت دو عنوانی بودنش و شرکت در این رقابت‌ها به‌وجود آورده بود. نمایش‌دهنده‌های فرانسوی برای گرفتن رای مثبت از مدیر جشنواره، تیری فره‌مو Thierry Fremaux، در قبال اجازه دادن به فیلم برای شرکت در این رقابت‌ها حمایت خود را نشان دادند. مساله اصلی این است که به‌علت وجود یکی از قوانین سرسختانه فرانسه که به‌موجب آن، فیلم‌های نمایش‌داده‌شده در آن‌جا پیش از پخش برای سیستم SVOD  (پخش اینترنتی به‌هنگام درخواست) می‌بایست ۳۶ ماه در انتظار بمانند، این فیلم‌ مناسب اکران سینمایی در فرانسه شناخته نشده بود.

این بحث‌ها منجر به این شد که فستیوال این مساله را برای سال ۲۰۱۸ به بعد بدین شکل مطرح کند که تمام فیلم‌های شرکت‌کننده در مسابقه ‌می‌بایست متعهد به اکران سینمایی محلی شوند.

 

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید