وقتی قرار باشد آمریکا مقام خانواده را نشان بدهد، فیلمی می سازد که بدترین مشکلات ممکن که امکان وقوعش برای یک خانواده هست، اتفاق بیافتد و نشان میدهد که چطور آن خانواده با تمام وجودشان میجنگند تا پیروز بشوند.
این فیلم که با هنرنمایی “اوون ویلسون”در نقش (جک دویر) پدر خانواده، “لیک بل” (آنی دویر) مادر، “استرلینگ جنیس” (لوسی دویر) دختر بزرگتر، کلیر گیر (بریگل دویر) دختر کوچکتر، “پیرس برازنان” (هموند) نماینده ی دولت بریتانیا، در سال ۲۰۱۵ به بازار اومد.
“جک دویر”، مهندس یک شرکت آمریکایی به اسم کاردیف، که در زمینه ی آبرسانی فعالیت دارد، به همراه خانواده در حال رفتن به یکی از کشور های شرق آسیایی است. مردم آن کشور با شورش یکپارچه علیه سلطه ی آمریکایی ها بر آب و خاک کشورشان؛ در ابتدا نخست وزیر را کشته سپس به هتلی که خارجی ها در آن اقامت داشته حمله کرده و همه ی مسافرها رو می کشند. جک که به صورت اتفاقی سر از وسط مهلکه در میاورد؛ سریعا خودش را به هتل میرساند تا جان خانواده اش رو حفظ کند.

noescape3-xlarge
این فیلم کاملا دو سویه پیش رفته است. از یه طرف پر شده از صحنه های اکشن و خطرناک از طرف دیگه هم فداکاری، از خود گذشتگی و مقاومت اعضای خانواده در برابر مشکلات که صحنه های دراماتیکی را رقم زده است.
هموند که در اواخر فیلم دوباره سر و کله ش پیدا میشود ماجرای شورش رو با این دیالوگ تاثیرگذار به جک میگوید: ” مقصر این وضعیت نابسامان منم. افرادی مثل من، راه رو برای افرادی مثل تو باز می کنند. آنها معمولا مقاومت نمی کنند. بیشتر وقتا آنها حتی متوجه نمیشوند که ما داریم چیکار می کنیم. ما (شرکت هایی که اونارو اداره می کنن، کشورهای ما) در این سرزمین منافعی داریم. پس من به صورت دوستانه اینجا می آیم؛ وامی رو برای پرداخت هزینه ی خدماتمان بهشان پیشنهاد میدهم که میدانیم آنها از پس بازپرداختش برنمی آیند. بعد ما برایشان نیروگاه، سیستم آبرسانی، آزادراه و … می سازیم و وقتی که اونا نتوانستند وام ما رو پس بدهند، ما مالک آنها می شویم. رهبر شورشیا میگفت شما میخواهید ما را به برده داری بگیرید؛ که درست می گفت. این شورشیا هم دارند از بچه هایشان مراقبت می کنند،
درست مثل تو.

شما می توانید این فیلم را هم اکنون از نماوا تماشا کنید.

نویسنده: سیامک میرزایی

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید