نیکولای کاستر-والدو بازیگر دانمارکی که به خاطر بازی در نقش جیمی لنیستر پرتناقض و بد طینت در سریال محبوب شبکه‌ی اچ‌بی‌او به نام بازی تاج و تخت Game of Thrones شهرت جهانی یافت، مشتاق بود فیلم اخیرش در فستیوال جنوب از جنوب غربی در ماه مارس گذشته اکران شود. کاستر-والدو در اختفا The Silencing نقش یک شکارچی تنها را بازی می‌کند که در جنگل زندگی می‌کند و در رنج فقدان دختر گمشده‌اش — که احتمال می‌رود به قتل رسیده باشد — سوگوار است.
اما چند روز پیش از اکران این فیلم، جشنواره‌ی فیلم تگزاس با گسترش شیوع کرونا در ایالات متحده، لغو شد.  کمی بعدتر در بهار کاستر-والدو قرار بود در لس آنجلس برای حضور در تاتری اقتباسی از مکبث به روی صحنه برود. در عوض او با خانواده‌اش در دانمارک خود را قرنطینه کرده است و به همراه نویسنده جو دریک روی شرکت جدیدش، ایل کیپرز پروداکشن، کار می‌کند و پس از سی سال بازیگری فرصتی به خود داده تا استراحت کند.
کاستر-والدو با ورایتی در مورد اختفا The Silencing صحبت کرد که در چهاردهم آگوست در برخی سالن‌های سینما و همچنین سرویس‌های پخش آنلاین توسط سابان فیلمز اکران شد. او همچنین در مورد قسمت پایانی بازی تاج و تخت Game of Thrones گفت و چرا دلش برای سالن‌های سینما تنگ شده است.

همچنین بخوانید:
نقد فیلم نقشه خروج exit plan – داستانی هیجان‌انگیز با بازی نیکولای کاستر-والدو

  • چه چیزی در مورد فیلم‌نامه‌ی اختفا The Silencing توجه شما را به خود جلب کرد؟
اختفا The Silencing

من فیلم‌نامه را چند سال پیش خوانده بودم. همه چیز بستگی به یافتن کارگردانی خوب و انطباق با برنامه‌ی زمانی من داشت. و ناگهان اکرانی داشتیم که در آن فیلم The Ardennes را دیدم که رابین پرانت ساخته بود. ما فکر کردیم که او گزینه‌ی بسیار مناسبی خواهد بود. ما ۲۶ روز زمان داشتیم — پس شروع به کار کردیم. وقتی فهمیدم این کار بسیار کم‌هزینه خواهد بود، با خودم فکر کردم که چقدر با فضای کلی‌اش هم‌خوانی دارد.

  • کجا اختفا The Silencing ‌را فیلم‌برداری کردید؟

ما در حالی‌که داشتیم برای فصل آخر بازی تاج و تخت Game of Thrones در سادبری کانادا آماده می‌شدیم آن‌را فیلم‌برداری کردیم. وقتی در مورد سادبری جستجو کردم فهمیدم که در دهه‌ی ۷۰ میلادی معروف بوده چراکه دانشمندان چینی به آن‌جا می‌آمدند تا در مورد اثرات باران‌های اسیدی تحقیقات انجام بدهند. این بدترین جای زمین بود که می‌توانستید به آن بروید، بنابراین برای داستان ما عالی بود.

  • سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones چگونه زندگی حرفه‌ای شما و کار بر روی پروژه‌های خودتان را تحت تاثیر قرار داد؟

نکته همین است. وقتی این چیزها را در نظر بگیریم این سریال همه‌ی ما را تا حدودی در مسیر خود هل داده است. حس ساده و سرگرم‌کننده‌ای در پروژه‌هایی وجود دارد که خودتان آن‌ها را می‌سازید. من حالا سی سال است که بازیگری می‌کنم و عاشق آن هستم. من دوست دارم از این تجربه استفاده کنم و بیشتر و بیشتر پشت دوربین بروم. فکر می‌کنم برای جواب به سوال شما باید گفت حضور در بزرگ‌ترین سریال تلویزیونی تاثیر منفی بر چنین کارهایی نمی‌گذارد.

بازی تاج و تخت Game of Thrones
  • آیا شگفت‌زده شده بودید که برخی طرف‌داران بازی تاج و تخت Game of Thrones مرگ دراماتیک‌تری برای جیمی می‌خواستند؟

من به هیچ عنوان آن‌را دنبال نمی‌کردم. البته در مورد آن شنیده بودم. من از درخواست جمعی که برای ساختن پایانی جدید برای این سریال راه افتاده بود باخبر بودم و به نظرم بسیار خنده‌دار بود. حتی کم مانده بود از آن حمایت مالی کنم. به قول اچ‌بی‌او “حق با شماست، افراد زیادی آن‌را می‌خواهند، بنابراین همین کار را می‌کنیم.” من فکر می‌کنم همه نظرات خود را داشتند. دنیای هواداران برایم بسیار جالب است. همه انتظار چیز خاص و منحصر به فردی را داشتند که با آن‌چه دریافت کردند متفاوت بود. حال و هوای ترکیبی بود از این‌که پایانی را برای خود تصور می‌کنید؛ اما اگر یک هوادار پر و پا قرص باشید دلتان نمی‌خواهد تمام شود و تماشای هر پایانی شما را ناراحت می‌کند. شما با آن به مدت هشت فصل زندگی کرده‌اید. هنوز هم انجمن‌های بزرگی که حول بازی تاج و تخت Game of Thrones وجود دارند برقرارند. فکر می‌کنم ترسی واقعی از این وجود داشت که آن‌ها پراکنده شود و نام آن فراموش شود. اما در هر صورت باید تمام می‌شد.

  • اگر مجبور بودید پایان آن‌را از نو بسازید آیا چیزی را تغییر می‌دادید؟

اوه، بگذارید ببینم چطوری تمام شد… نه همه چیز خوب بود. عالی بود. شما چطور این داستان را تمام می‌کردید؟ بیایید ده سال بعد درباره‌ی آن صحبت کنیم، آن موقع بهتر می‌توان درباره‌اش حرف زد. اما حالا کمی برای این کار زود است.

این مطلب برگرفته از نوشته‌ی رامین ستوده در وب‌سایت ورایتی است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید