“من حرفت را باور می‌کنم، دیلان فارو.”

اپرا وینفری Oprah Winfrey پس از سخنرانی در گلدن گلوب Golden Globe که در آن حمایت پرقدرتی از ترند #MeeToo و پویش ضد آزار جنسیتی Time’s Up کرد، و به جمع تعدادی از قدرتمندترین زنان هالیوود در برنامه‌ای در صبح یکشنبه‌ی سی‌بی‌اس CBS پیوست تا در مورد این پویش و متجاوزانی مانند وودی آلن Woody Allen صحبت کند.
آلن Allen پس از آن‌که دیلان فارو Dylan Farrow ستاره‌های هالیوود را تحت‌فشار گذاشت تا علیه این کارگردان شروع به صحبت کنند، در سر تیتر اخبار قرارگرفته است. فارو سال‌ها آلن را متهم کرده که او را در کودکی مورد تجاوز قرار داده است. او از حامیان Time’s Up و #MeeToo مانند بلیک لایولی Blake Lively و جاستین تیمبرلیک Justin Timberlake انتقاد کرد که باوجود حمایت از پویش‌های ضد آزار جنسیتی، از صحبت کردن درباره‌ی آلن خودداری می‌کنند.
وقتی اپرا Oprah از ناتالی پورتمن Natalie Portman درباره‌ی اتهام‌های او پرسید، جواب داد: “من حرفت را باور می‌کنم، دیلان فارو. باور می‌کنم.”

ووی آلن، دیلان فارو و مادرش میا فارو

در طول این مصاحبه، ریس ویترسپون Reese Witherspoon، کتلین کندی Kathleen Kennedy، امریکا فرارا America Ferrera، وکیل نینا شاو Nina Shaw، تریسی الیس راس Tracee Ellis Ross، و شاندا ریمز Shonda Rhimes هم به پورتمن پیوستند. تمام این زنان حرف پورتمن را تائید می‌کردند. وقتی از ریمز پرسیدند که آیا زمان برای آلن در هالیوود به پایان رسیده است یا خیر، او گفت: “امیدوارم.” و بار دیگر این زنان همگی باهم او را تائید کردند.
پورتمن در مورد موضوع آزار و اذیت جنسی گفت: “ما انسان هستیم، ما همگی انسانیم. و فکر می‌کنم مسئله‌ی مهم داشتن رفتاری مناسب باهمه‌ی انسان‌ها است — نه به خاطر این‌که دختر دارید به زنان احترام بگذارید، نه به خاطر این‌که همسر یا خواهر دارید، بلکه به خاطر این‌که ما همگی انسان هستیم، چه باهم نسبتی داشته باشیم و چه نداشته باشیم. ما همگی شایسته‌ی این احترام هستیم.”

این مطلب برگرفته از نوشته‌ی Zack Sharf در IndieWire است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید