امیدوارم روزهای خوبی رو در هفته‌ِ پیش، پشت سر گذاشته باشید. مثل همیشه در پایان هفته نماوا از شما دعوت می‌کند بخشی از ساعت‌های تعطیلاتتون رو با پیشنهادهای فرهنگی ما بگذرانید.
هفته آخر تابستان ۹۵ کمی سوت‌وکور به نظر می‌رسد، در سینما بسیاری از فیلم‌ها روزهای پایانی اکران ِ خودشون رو سپری می‌کنند و فیلم «فروشنده» فرهادی هم پس از دو هفته هنوز در صدر فروش قرار دارد و همه سانس‌هایش مملو از تماشاچی است، امیدوارم فیلم‌های خوبی که در سایه‌ شاهکار فرهادی کمرنگ شده‌اند را نادیده نگرفته باشید و به تماشای آن‌ها نشسته باشید. فیلم‌هایی چون «من» سهیل بیرقی، «آی آدم های» رخشان بنی اعتماد و حتی «لانتوری» رضا درمیشیان. از هفته آینده در گروه هنر و تجربه فیلم‌های فصل دوم سال اکران می‌گردند که به نظر جذاب می‌رسند و حتماً در تعطیلات آینده، آن‌ها را پیشنهاد می‌کنیم. هفته‌های گذشته اوج اجراهای کنسرت‌ بود، از کنسرت بداهه‌نوازی استاد علیزاده در تالار وحدت بگیرید؛ تا کنسرت چند هزارنفری رو‌باز چارتار در برج میلاد؛ اما این هفته خبری از اجرایی که بتوان به‌عنوان یک برنامه فرهنگی به آن اشاره کرد نیست.

57341061اما در ازای بی‌خبریِ برنامه‌هایی که احتیاج به خروج از خانه‌دارند، کلی برنامه جذاب را می‌توان برای پنجشنبه و جمعتون در نظر بگیرید که فقط احتیاج به یک کاناپه راحت برای لم دادن، میزان زیادی تنقلات، یک‌ آدم پایه کم‌حرف و بی غرولند، گوشی خاموش و شلوارک راحت دارد.

خرید از بقالی:
شبکه خانگی در این هفته شاهد ورود چندین فیلم خوب که باسلیقه‌های مختلف سازگاری دارد بود.
اگر شما در زمان اکران به هر دلیل، فیلم بارکد میرکیایی رو فرصت نکردید بر روی پرده ببنید می‌توانید از اولین بقالی نزدیک محل سکونتتون وقتی می‌رید تنقلات آخر هفته رو بخیرید تهیه کنید.
خود بارکد هم مثل چیپس و پفکه، یعنی یه فیلم متوسط و روان با شوخی‌های سرگرم‌کننده که ارزش غذایی خاصی نداره و مثل یه غذای درست‌وحسابی شما رو سیر نمی‌کنه ولی مثل لینا لوله‌ای، چی‌توز موتوری و کرانچیپس نمک دریایی می‌تونه برای وقت گذروندن گزینه باحالی باشه.

barcode11اگر به بقالی سری زدید برای خرید می‌تونید فیلمی باارزش غذایی به‌مراتب بیشتری رو هم بگیرید و ازش لذت حسابی ببرید، فیلم «ناهید» آیدا پناهنده که اتفاقا در لیست ابتدایی فیلم‌های مورد بررسی سینمای ایران برای پیشنهاد به اسکار ۲۰۱۷ هم هست در دسترس و وارد شبکه خانگی شده است، فیلمی دوست‌داشتنی که اولین تجربه کارگردان آن است، با بازی‌های متفاوت از نوید‌ محمد‌زاره، پژمان بازغی و صدالبته ساره بیات.

cannesتماشای آنلاین فیلم:
اگر فیلم‌های بالا رو در سینما دیده‌اید و یا با نظر نگارنده مخالفید و به نظرتون حتی بارکد در حد لینا لوله‌ای هم نیست و دلتون فیلم غیر ایرونی می خواد که خیلی راحت در دسترس باشه و صدالبته اگر اهل موسیقی راک هستید و تو فلش ماشینتون ترک‌هایی از ایگی پاپ، پل مک کارتنی، دیوید بویی پیدا می‌شه می‌تونید به سراغ یک فیلم مستند جذاب برید به نام SOUND CITY که البته تنقلات مورداستفاده آن با گزینه‌های بالاکمی تفاوت دارد خودتان با دیدن فیلم بهتر می تونید به این نکته صحه بگذارید. فیلم مستند Sound City؛ روایتگر تمام فراز و نشیب‌های استودیویی به همین نام است که از ۱۹۶۹ فعالیت خود را آغاز کرد و هنرمندانی همچون Red Hot Chili Peppers، نیروانا، نیل یانگ، متالیکا، ریک اسپرینگ فیلد،Arctic Monkeys و Slipknot قطعات خود را در این استودیو ضبط کرده‌اند.
این مستند با روند جذابی ما را با تمام اتفاقات مهم و حواشی تمام سال‌های استودیو همراه می‌کند؛ اما صرفاٌ نه به شکل یک نوستالژی بازی با خاطرات شخصی گرول. او علاوه برنشان دادن فضا و جوی که در استودیو وجود داشته تجلیلی از آهنگ‌سازی و ضبط موسیقی به شکل آنالوگ انجام داده.

sound-city-1اگر سیستم صوتی منزلتون خوبه و همسایه‌هاتون هم آدم‌های رو هم رفته‌ای هستند و شب‌ها رو هم نباید تنها تا صبح به سر کنید می‌توانید به تماشای فیلم «احضار ۲» یا «۲ The Conjuring» بنشینید؛ و از یک فیلم به‌غایت ترسناک نهایت لذت رو ببرید و آدرنالینتون را تا سرحد ممکن ترشح کنید و در نهایت هم فراموش کنید که فیلم بر اساس روایت واقعی ساخته‌شده است.

maxresdefault-3دانلود فیلم:
اگر هم اهل دانلود فیلم هستید و کمتر به تماشای آنلاین فیلم می‌نشینید نسخه باکیفیت فیلم‌های «جولیتا» پدرو آلمادوار و «کافه سوسایتی» وودی آلن هم با زیرنویس فارسی در فضای مجازی در دسترس می‌باشد؛ دست‌کم یکی از این دو رو تو برنامه تعطیلاتتون قرار دهید.

10082015kstewartfans-9ما که در حال سفر به آسیا هستیم:
به‌هرحال اگر به هر دلیل با ما همدل شدید و حداقل یکی از پیشنهادهای ما رو انتخاب کردید و یا به دنبال برنامه‌های شخصی خودتان که از قبل طراحی کرده بودید رفتید، به خاطر داشته باشد که جمعه عصر دربی پایتخت هم هست که خود آن برنامه ایست مفصل با کلی کل‌کل و دادوبیداد. آخرین دربی رو که یادتونه نتیجه‌اش رو، حال و هواش رو، نزدیک بود دوباره شش‌تایی بشن دوستان، فردا رو به خیر بگذرونه براشون.

1901420119
هفته بی‌نظیری داشته باشد.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید