پیشنهاد اول:

فیلم «ایستاده در غبار» رو از دست ندهید، این فیلم ممکن است در گام به اول به خاطر تبلیغات محیطی‌اش مثل بیلبوردهایی که در سطح شهرتان با آن مواجه هستید و یا تیزر تلویزیونی‌اش، کمی در شما دافعه ایجاد کند، اما به هیچ‌یک از پیش‌فرض هاتون اعتماد نکنید، به ندایی که درون ذهنتان می‌پیچد و به شما نهیب می‌زند که:

دیوانه‌ای، می خوای عصر جمعه بری به شینی یه فیلم جنگی ببینی راجع فلان سردار جنگ که اصلاً تا حالا حتی اسمش رو هم نشنیدی، حتی یه بزرگراه هم تو شهرت به نامش نیست که بگی دست‌کم موقع رانندگی و آدرس دادن اسمش رو شنیده باشی، حاج احمد توسلیان کیه بابا؟

0_0_istadedarphoto_2015-12-16_02-16-33

ولی بی‌خیال این ندای درونی بشوید، و سریعاً تصویر فیلم‌های سفارشی و شعاری رو از ذهن تون دور کنید، یک یادی مختصر و مفید از مرحوم شمغدری بکنید و سریعاً او رو هم برای همیشه از ذهنتان پاک‌کنید، به نزدیک‌ترین سینمای نزدیک محل سکونتتان که ایستاده در غبار رو بر روی پرده دارد سر بزنید و بی قضاوت خود تون رو در کوران تصاویر بی‌نظیری که محمدحسین مهدویان، شاعرانه خلق کرده قرار بدهید.
مطمئنم در انتهای فیلم به احترام حاج احمد توسلیان و سایر همراهانش کلاه از سر برمی‌دارید. و آرزو می‌کنید ای‌کاش راجع مابقی کسانی که فقط از آن‌ها نامی بر بزرگراه‌های شهرتان نقش بسته بیشتر می‌دانستید.


پیشنهاد دوم:

اگر در تهران زندگی می‌کنید و دل‌ودماغ بیرون اومدن از خونه رودارید، و همچنین بدت تون نمی‌آد عصر پنجشنبه و یا جمعتون رو با یک تیاتر سپری کنید، به تیاتر مستقل تهران واقع در ضلع جنوب شرقی تیاترشهر یک سری بزنید و به تماشای نمایش خدای کشتار بنشینید و نزدیک به هشتاد دقیقه از بازی درخشان علی سرابی، ستاره پسیانی و نوید محمد زاده لذت ببرید. نمایشنامه‌ای بر اساس متنی از یاسمینا رضا (با نگاهی به ترجمه مائده طهماسبی) و با شوخی‌هایی که هرچقدر هم عبوس باشید و یا فضای عصر جمعه گرفتار تون کرده باشد، نمی تونید در برابر آن دوام بیاورید و نخندید.

357889

تیاتر مستقل تهران به‌تازگی افتتاح‌شده و همونطور که پیش‌تر گفته شد در ضلع جنوبِ شرقی تیاتر شهر در خیابان ولیعصر تقاطع انقلاب بناشده است. که از این حیث دریکی از پرتعدادترین مناطق کافه خیز تهران قرارگرفته، برای تکمیل خوشی یک برنامه کامل عصر جمعه‌ای بعد از دیدن نمایش به یکی از آن‌ها سر بزنید و در لابه‌لای دودهای سیگار‌ها و بوی قهوه بوداده شده هوایی تازه کنید. (قهوه دمی و گاتای تازه از تنور در او مده کافه فرانسه رو هم فراموش نکنید)


پیشنهاد سوم: 

اگه دلتون می خواد بی‌سر و صدا و دور از هیا‌هو با خود تون خلوت کنید و یک برنامه فرهنگی شخصی رو برای خود تون رقم بزنید، پیشنهاد ما برای شما کتاب گفتگوی «کمرون کرو با بیلی وایلدر» است. قرار گرفتن دو کارگردان از دو نسل هالیوود در کنار هم و مواجه دو نوع جهان‌بینی در این کتاب بسیار دل‌فریب و دوست داشتنیه، شوخی‌ها و طعنه‌های بیلی وایلدر به تام کروز و کمرون کرو در مقدمه کتاب، حتماً شما رو مجاب می کنه که تا صفحات آخر ادامه دهید.

crowewilder


پیشنهاد چهارم:

اگر اهل موزه گردی هستید و فکر می‌کنید صبح جمعه می تونید از سربالایی تختخواب دل بکنید، موزه استاد انتظامی که این روزها مقارن با تولد نود دو سالگی‌اش دوباره جانی تازه گرفته رو از دست ندهید. و حتماً به گنجینه شخصی آقای بازیگر سینمای ایران سر بزنید.

farhangnews_141153-404766-1440053660


پیشنهاد پنجم:

اگر با خواندن پیشنهاد‌های بالا هنوز وسوسه نشدید که از کاناپه جلوی تلویزیون و باد خنک کولر دل بکنید، سنگر خود را حفظ کنید و به تماشای آنلاین فیلم بنشینید، یکی از آخرین فیلم‌های آپلود شده در وب‌سایت نماوا رو به بنید، اگر من ِ نگارنده جای شما بودم، شخصاً انیمیشن «هتل ترانسیلوانیا ۲» رو انتخاب می‌کردم؛ چیپس و پفک هم یادتون نره. می تونید این فیلم رو از طریق وب‌سایت نماوا به راحتی تماشا کنید.

645963 (1)

تعطیلات خوبی رو براتون آرزو می‌کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید