فیلم «Mudbound» درام قوی ساخته دی ریس Dee Rees که موردتوجه جشنواره فیلم سان‌دنس Sundance قرارگرفته بود، حالا یکی از بخت‌های بردن جوایز اسکار به خانه است.
کارگردان فیلم‌های «مطرود» Pariah و «بسی»Bessie با مشهور‌ترین فیلمش برگشته است، فیلمی که همین حالا هم یکی از شانس‌های بردن جوایز است.
دی ریس Dee Rees با فیلم مستقل موفقش «مطرود» Pariah شناخته شد اما حالا باوجود «Mudbound»در آستانه شهرتی بیش از این‌هاست. این فیلم در اکران اوایل امسالش در جشنواره فیلم سان‌دنس Sundance با تحسین‌های زیادی مواجه شد و در معامله‌ای ۱۲.۵ میلیون دلاری به شبکه نت‌فلیکس Netflix فروخته شد.
در میان بازیگران این فیلم نام‌هایی مثل کری مولیگان Carey Mulligan، جیسون کلارک Jason Clarke، جیسون میچل Jason Mitchell، مری جی. بلایژ Mary J. Blige، جاناتان بانکز Jonathan Banks و گرت هدلند Garrett Hedlund دیده‌ می‌شوند.در خلاصه‌‌‌ای از این فیلم که به‌طور رسمی منتشرشده است آمده است: داستان در دلتای می‌سی‌سی‌پی Mississippi Delta در زمان اجرای قوانین جیم کرو (قوانین تبعیض نژادی که با شعار جدا ولی مساوی اجرا شد و ضرر‌های زیادی به سیاه‌پوستان رساند) بعد از جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد،«Mudbound»فیلمی به‌موقع است که گذر زمان چیزی از آن کم نمی‌کند، این فیلم داستان دو خانواده را دنبال می‌کند-یکی سفیدپوست و دیگری سیاه‌پوست- که به خاطر سختی‌های زندگی و کار روی مزرعه به هم نزدیک شده‌اند.
نت‌فلیکس کمپین اسکاری برای این فیلم در نظر گرفته است و اگر این فیلم نظر رأی‌دهندگان را به خود جلب کند، دی ریس Dee Rees شانس این را دارد که اولین زن سیاه‌پوست نامزد بهترین کارگردان این جشنواره باشد. این فیلم ۱۷ نوامبر در این جشنواره و در بعضی از سینما‌ها اکران خواهد شد.

 

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید