بهزاد خورشیدی و بهزاد شیشه‌گران با طراحی و انتشار پوسترهایی به زنده یاد عباس کیارستمی ادای احترام کردند.
به گزارش خبرنگار مهر (آزاده سهرابی)، بهزاد خورشیدی، هنرمند گرافیستی که طراحی پوسترهای شاخصی از آثار سینمایی را در کارنامه خود دارد و پوستر فیلم «کپی برابر اصل» به کارگردانی عباس کیارستمی را طراحی کرده بود، با طراحی و انتشار پوستری نسبت به مرگ این فیلمساز واکنش نشان داد.
پوستری که خورشیدی طراحی کرده با الهام از فیلم «خانه دوست کجاست» به کارگردانی کیارستمی است که زنده یاد مرتضی ممیز اصل پوستر را طراحی کرده بود. خورشیدی با طراحی این پوستر به دو بزرگ عرصه هنر یعنی عباس کیارستمی و مرتضی ممیز ادای دین کرده است. در عنوان فیلم «خانه دوست کجاست» خورشیدی با ظرافتی هنرمندانه نام عباس کیارستمی را پس از خانه اضافه کرده است تا نام فیلم اینگونه خانه شود: «خانه (عباس کیارستمی) دوست کجاست.»

2131683وی در متنی که در اختیار خبرگزاری مهر قرار داد نیز نوشته است: «عباس کیارستمی، نقاش و شاعر سینمای ایران هم رفت. به یقین آثار ساده و درخشان او تا جهان باقیست، ماندگار خواهد بود. یادش گرامی باد.»
طرح شیشه گران با الهام از فیلم «طعم گیلاس»
از سوی دیگر بهزاد شیشه گران، نقاش و گرافیست پوستری با الهام از فیلم «طعم گیلاس» به کارگردانی کیارستمی طراحی و منتشر کرده است. فیلمی از این فیلمساز که توانست نخل طلای کن را برای سینمای ایران به ارمغان بیاورد.

2131605

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید