رنسوم ریگز، نویسنده این کتاب‌ها قرار است داستان این بچه‌های عجیب را به امریکا بیاورد و تاریخچه مرموز آن‌ها را این بار در کشور جدیدی در قالب یک سه‌گانه دیگر روایت نماید. پنجشنبه گذشته، انتشارات Dutton Books for Young Readers اعلام کرد که سه‌گانه جدید از مجموعه خانه دوشیزه پرگرین برای بچه‌های عجیب منتشر خواهد شد. این مجموعه سه‌تایی ماجراجویی‌های جیکاب پورتمن، دوشیزه پرگرین و بقیه بچه‌های عجیب را به امریکا آورده و داستان را در آنجا ادامه می‌دهد. کتاب اول این مجموعه که هنوز نامی برای آن اعلام‌نشده در پاییز ۲۰۱۷ منتشر خواهد شد.

رنسوم ریگز، نویسنده این مجموعه دراین‌باره می‌گوید:

“سه کتاب اول بچه‌های عجیب و دنیای آن‌ها را معرفی کرد، اما عجیب‌وغریب بودن بسیار گسترده وسیع و تاریخچه آن طولانی است و هنوز ماجراهای زیادی مانده که قرار است کشف شود. قرار است داستان رو با عمق بیشتری توصیف کنم و ماجراها را به امریکا ببرم، جایی که بیشتر ازینکه فکرش را می‌کردیم عجیب‌وغریب است.”

ویراستار کتاب‌ها، جولی استراس-گیبل ادامه می‌دهد:‌‌ “قدم گذاشتن به این جهان عجیب‌وغریب یک هدیه واقعی به من و به میلیون‌ها نفر از خوانندگان بوده است. من بسیار خوشحالم که قرار است این ماجراجویی شگفت‌انگیز را ادامه دهم و داستان‌های عجیب‌وغریبی که در انتظارجیکاب و دوستان او هست را کشف کنم. فکر می‌کنم برای این سفر راهنمایی بهتر از رنسام ریگز با قوه تخیل فوق‌العاده و قلب مهربانش، وجود ندارد.کتاب اول «خانه دوشیزه پرگرین برای بچه‌های عجیب» در سال ۲۰۱۱ منتشر شد و تقریباً ۱۰۰ هفته در فهرست کتاب‌های پرفروش نیویورک‌تایمز بود و حتی مدتی شماره یک این فهرست بود. این کتاب از طرف سایت آمازون “یکی از ۱۰۰ رمان نوجوانان که حتماً باید بخوانید” نام‌گرفته است.

miss-peregrines-home-for-peculiar-children-poster-bannerکتاب‌های دوم و سوم به نام‌های «شهر توخالی» و «کتابخانه ارواح» به ترتیب در ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ منتشر شدند تا سه‌گانه اولیه به پایان برسد. تا امروز این مجموعه به بیش از ۴۰ زبان ترجمه‌شده و بیش از ۹ میلیون جلد از آن به فروش رسیده است. کتاب جنبی دیگری از این مجموعه به نام «قصه‌های عجیب‌وغریب‌ها» که داستانی درباره گذشته هرکدام از بچه‌های عجیب را روایت می‌کرد در سوم سپتامبر ۲۰۱۶ و قبل از اکران فیلم آن منتشر شد. اقتباس سینمایی از کتاب اول، به کارگردانی تیم برتون و با بازی ساموئل ال جکسون، اوا گرین، جودی دنچ از ۳۰ سپتامبر اکران خود را آغاز کرده و تاکنون موفق شده ۱۹۹ میلیون دلار بفروشد. ریگز، نویسنده کتاب‌ها، همراه همسرش طاهره مافی که او نیز نویسنده کودک و نوجوان است، در لس انجلس زندگی می‌کند. او از کالج کنیون و مدرسه فیلم USC فارغ‌التحصیل شده است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید