مریل استریپ (Meryl Streep) ملقب به مبالغه گر، لقبی که ترامپ به او داده است، پانزدهمین نامزدی بفتای (BAFTA) خود را به دست آورد.
استریپ تاکنون دو بار این جایزه را از آن خودکرده است و اکنون نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر زن برای فیلم «فلورانس فوستر جنکینز» Florence Foster Jenkins است.
آماندا بری (Amanda Berry)‌ مدیر بفتا به هالیوود ریپورتر گفته که:

پانزده نامزدی! ما به‌وضوح فکر می‌کنیم که او فوق‌العاده است، کسانی هستند که نامزدی‌های بیشتری داشته‌اند ولی او هم خیلی به رکورد‌ داران نزدیک شده است 

یک روز پس‌ازاینکه دونالد ترامپ در توئیتر به استریپ توپید و او را یکی از مبالغه‌گر‌ترین بازیگران هالیوود خواند، این بازیگر برای پانزدهمین بار نامزد گرفتن این جایزه از این آکادمی بریتانیایی شد.ممکن است که قرار گرفتن در لیست بهترین بازیگر زن برای فیلم فلورانس فوستر جنکینز رکوردی را نشکسته باشد، بااین‌حال، این نامزدی ۳۸ سال پس از اولین برد وی در سال ۱۹۷۹ به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل در شاهکار سیاه و سفید وودی آلن «منهتن» Manhattan اتفاق افتاده است.
از آن زمان او دو بار این جایزه را برده است. یکی برای فیلم «زن ستوان فرانسوی» French Lieutenant’s Woman در سال ۱۹۸۱ و دومی برای فیلم «بانوی آهنی» The Iron Lady در سال ۲۰۱۱. او همچنین یکی از شرکت کنندگان دائمی بزرگترین برنامه‌ی اهدای جوایز (BAFTA) در خارج از آمریکاست.

 

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید