اگر اولین فیلم فروش خوبی داشته باشد استودیو بودجه لازم برای ساخت قسمت دوم را فراهم می کند، این یکی از قانون های بی چون و چرای هالیوود است  اما فیلم مصائب مسیح که پرفروش ترین فیلم در رده  R بوده است تا به حال از این قاعده مستثنی بوده. اما انگار شرایط در حال تغییر است خبرهایی منتشر شده که دنباله این فیلم ساخته خواهد شد و به اتفاقات پس از عروج حضرت مسیح می پردازد.

این اخبار توسط نویسنده “رندال والاس” که پیش از این فیلمنامه شجاع دل را به نگارش در آورده، منتشر شده است. او اظهار داشته است که در حال حاضر مشغول کار کردن بر روی پروژه است. بر طبق گفته های “والاس”، هنگامی که او و گیبسون مشغول کار بر روی فیلم تازه شان ستیغ اره بوده اند شروع به بحث درباره ساختن قسمت دوم فیلم مصائب مسیح کرده اند. “والاس” و “گیبسون” طی سالها همکاری زیادی با هم داشتند اما “والاس” در مراحل ساخت فیلم مصائب مسیح مشارکتی نداشته است، اما این نویسنده بسیار به موضوع فیلم علاقه مند است و اشتیاق زیادی درباره ساخته شدن قسمت دوم نشان داده است.

1

با اینکه “مل گیبسون” تاکنون درباره احتمال ساخته شدن دنباله فیلم نظری نداده است اما اخیرا در دانشگاه لیبرتی حضور داشته و نسبت به ساخته شدن این فیلم اشتیاق نشان داده است. به توجه به اینکه “گیبسون” مشغول کار بر روی پروژه های ستیغ اره و فیلم اکشن پدر خونی است نشان میدهد که او برای یک بازگشت قدرتمند آماده می شود پس این کاملا منطقی است که او در این راه از موفق ترین فیلم دوران کاری اش یعنی مصائب مسیح استفاده کند و به فکر تولید دنباله فیلم باشد.

البته اگر مصائب مسیح2 ساخته شود به دومین فیلم تبدیل می شود که به داستان عروج مسیح پرداخته است. اخیرا فیلمی با بازی “جوزف فاینز” با نام برخاسته ساخته شده که داستان عروج مسیح را از دید یک سرباز رومی نشان می دهد، این سرباز مامور شده است بررسی کند که آیا واقعا مسیح مرده است یا نه؟ برخاسته به توجه به اینکه مخاطبان خاصی دارد به فروش خوبی دست یافت اما نتوانست نظر منتقدان را جلب کند.

این نکته را باید در نظر داشت که موفق های فیلم های آینده “گیبسون” تاثیری زیادی بر ساخته شدن یا نشدن مصائب مسیح2 دارد.

به هر حال باید منتظر اعلام خبرهای رسمی بیشتر در مورد این فیلم باشیم و فعلا صرفا می توانیم به نقل قول ها اکتفا کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید