وقتی صحبت از سریال‌های غیر اقتباسی جدید می‌شود، پیش از همه نام نت‌فلیکس Netflix به ذهن همه‌ی ما می‌رسد. این شبکه امسال هم با سریال‌هایی مثل «کشور وحشی وحشی» Wild Wild Country، On My Block و «گمشده در فضا» Lost In Space از دیگر شبکه‌ها جلو زده است؛ اما به نظر می‌رسد هنوز بهترین اثر این شبکه پخش نشده باشد. این شبکه‌ به‌تازگی اولین آنونس سریالی به نام Maniac را پخش کرد. کارگردان این سریال کوتاه کری فوکوناگا Cary Fukunaga، کارگردان «کارآگاه حقیقی» True Detective و «جانوران بدون کشور» Beasts of No Nation، اعلام‌شده است؛ اما استون Emma Stone و جونا هیل Jonah Hill در نقش شخصیت‌های اصلی این سریال به ایفای نقش می‌پردازند. این دو بازیگر قبل از این هم در «خیلی بد» Superbad در کنار یکدیگر جلوی دوربین رفته بودند.
Maniac از سریالی نروژی Norwegian ساخته‌ی سال ۲۰۱۴ الهام گرفته است. این سریال تعدادی روان‌پزشک بر روی تعدادی بیمار آزمایشی را امتحان می‌کنند، آزمایشی که در آن بیماران غرق دنیای رؤیاها و آرزوهایشان می‌شوند. "Maniac"کارگردانی این سریال ده‌قسمته به‌طور کامل بر عهده‌ی فوکوناگا است و رمان‌نویس مشهور پاتریک سومرویل Patrick Somerville بر روی فیلم‌نامه‌ی آن کار کرده است. جاستین ثرو Justin Theroux، جولیا گارنر Julia Garner، سونویا میزونو Sonoya Mizuno، جمیما کرکی Jemima Kirke و سالی فیلد Sally Field هم در این سریال به ایفای نقش پرداخته‌اند.
این پروژه بعد از فیلم غیر اقتباسی نت‌فلیکس، «جانوران بدون کشور» دومین تلاش کارگردانی فوکوناگا به شمار می‌رود. این کارگردان شهرتش را مدیون جایزه‌ی امی Emmy کارگردانی فصل اول «کارآگاه حقیقی» است. فوکوناگا اخیرا در ساخت سریال درام «روان‌پزشک» The Alienist شبکه‌ی تی‌ان‌تی TNT هم مشارکت داشته است، سریالی که داستان قاتلی زنجیره‌ای را روایت می‌کند.
نت‌فلیکس هنوز تاریخی برای پخش Maniac اعلام نکرده است، اما انتظار می‌رود این سریال تا اواخر امسال پخش شود. تصاویر اولیه‌ی پخش‌شده‌ی این سریال شخصیت‌های استون و هیل را به ما معرفی می‌کند. تصاویر دیگری از دستگاه‌های تکنولوژیکی که بیماران را به دنیای رؤیاهایشان می‌برد هم به چشم می‌خورد.
این مطلب برگرفته از نوشته‌ی زک شارف Zack Sharf در سایت www.indiewire.com است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید