«مکس دیوانه: جاده خشم» Mad Max: Fury Road در سال ۲۰۱۵ اکران شد و با وجود داشتن داستان دیوا‌نه‌وار اکشن، به دلیل داستان‌سرایی و شخصیت‌های قوی و فیلم‌نامه پیچیده و جالبش توانست نامزد ۱۰ جایزه اسکار، ازجمله جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی و درنهایت برنده ۶ اسکار شود.
«جاده خشم» پرفروش‌ترین فیلم مجموعه فیلم‌های «مکس دیوانه» و یکی از موفق‌ترین فیلم‌های اکشن سینما، شد، اما مدت طولانی تولید   به شایعات زیادی در مورد این ساخته کارگردان استرالیایی، جرج میلر George Miller، بازیگران، مراحل ساخت و داستان آن، دامن زد.
در زیر ۱۰ تا از بیست حقیقت در مورد این فیلم جذاب را بیان کرده‌ایم.

بیست اتفاق جالب در پشت‌ صحنه فیلم Mad Max: Fury Road ـ قسمت اول

۱۰- بازوی امپراتور فیوریوسایکی از نقاط قوت «جاده خشم» واقعی بودن صحنه‌های اکشن و اتفاقات فیلم است؛ اما برای نشان دادن دست قطع شده شخصیت ترون، باید از افکت‌های کامپیوتری استفاده می‌شد.
در هنگام بازی، ترون دستکش سبز رنگی به دست داشت.

۹- استفاده از ماشین‌های مجهز به دوربین برای فیلم‌برداریبرای فیلم‌برداری بهتر صحنه‌های اکشن فیلم، در بسیاری از مواقع از ماشین‌ها و موتورهایی که با سرعت زیاد در کنار ماشین‌های فیلم حرکت می‌کردند استفاده می‌کردند. فیلم‌برداری از زوایای فوق‌العاده با استفاده از بازوی فلزی که برای نگه داشتن دوربین به ماشین‌ها اضافه شده بود، باعث باورپذیرتر شدن این صحنه‌ها شد.

۸- ساخت ماشین‌های مخصوص برای فیلم‌برداریبه‌علاوه بازوی نگه‌دارنده دوربین، دو ماشین برای حمل دوربین‌ها نیز ساخته شد؛ که از آن‌ها برای فیلم‌برداری صحنه‌های اکشن و تصادف‌ها استفاده می‌شد.

۷- بازاردها تیغ‌داریکی از اولین‌ دشمنانی که امپراتور فیوریوسا در صحنه تعقیب‌و‌گریز با آن مواجه می‌شود، بازاردها هستند که ماشین‌های مجهز به تیغ‌های بزرگی را می‌رانند. طراحی این ماشین‌ها از گونه‌‌ای از مارمولک‌های تیغ‌دار استرالیایی الهام گرفته شده است.
در ساخت این ماشین‌ها از بیش از ۵ هزار تیغ استفاده شده است و شروع ساخت آن‌ها از سال ۲۰۰۳ آغاز شد.

۶- یک اره کافی نیستبا این‌که ماشین‌های بازاردها در صحنه‌های درگیری تمام توجه‌ها را به خود جلب می‌کرد، ساخت بیل مکانیکی آن با وجود تیغ‌های زیاد و اره بزرگی که به آن متصل بود، دشوار بود. بر روی این بیل مکانیکی، ۱۷۵۷ تیغ وجود داشت.

۵- حمل‌ونقل در بیابانبرای انتقال این تعداد آدم و تجهیزات به نقاط مختلف برای فیلم‌برداری، از ۵ ماشین نظامی آلمانی استفاده ‌می‌شد.

۴- ماشین جنگیماشین‌ها و موتورهای زیادی در «جاده خشم» وجود دارند، اما جالب‌ترین و قوی‌ترین آن‌ها ماشین جنگی امپراتور فیوریوساست که از ایمورتان جو دزدیده بود.

۳- چپ شدن ماشین جنگییکی از اتفاقات جالب و سخت فیلم‌نامه، چپ شدن ماشین جنگی فیوریوسا در آخر فیلم است. برای ساخت این صحنه، به دلیل واقعی جلوه نکردن آن از تکنیک‌های کامپیوتری استفاده نشد. به همین دلیل بدون وجود هیچ سرنشینی، در واقعیت این ماشین بزرگ را چپ کردند.

۲- بازیگران معلقیکی از صحنه‌های جالب «جاده خشم»، قرار دادن زندانی‌ها بر روی دکل‌های بلندی بر روی ماشین‌هاست. در ابتدا قرار بود این صحنه‌ها با کمک کامپیوتر اضافه شود اما با استفاده از موتور ماشین به‌عنوان وزنه، تمام این صحنه‌ها در واقعیت فیلم‌برداری شد.

۱- علاقه جرج میلر به ماشین‌های سنگینحدس طرفداران «مکس دیوانه» در موردعلاقه این کارگردان به این ماشین‌های عجیب خیلی هم غلط نیست. میلر در مصاحبه‌ای گفت که ماشین لکسوس هایبرید می‌راند و با این‌که خودش طرفدار جدی ماشین‌ها نیست اما دوستان نزدیکی دارد که علاقه زیادی به ماشین‌های مختلف دارند.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید