اقتباس‌ از داستان‌های کلاسیک به روش لایو اکشن مثل «دیو و دلبر» Beauty and the Beast (که تاکنون در صدر پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ در سال ۲۰۱۷ قرارگرفته) و آثار دیگر مانند «شیر شاه» The Lion King، «علاءالدین» Aladdin و «دامبو» Dumbo موفقیت‌های زیادی را برای شرکت دیزنی به همراه داشته است. این استودیو گام‌هایی جهت آگاهی‌های فرهنگی برداشته و مراقب است بازیگران سفیدپوست نقش شخصیت‌های غیر سفیدپوست را بازی نکنند.
با توجه به این مسئله، شرکت دیزنی لیو ییفئی Liu Yifei بازیگر چینی (که گاهی کریستال لیو نیز نامیده می‌شود) را برای بازی در نقش اصلی «مولان» به کارگردانی نیکی کارو Niki Caro انتخاب کرده است. گزارش‌ها حاکی از آن است که تیم انتخاب بازیگر از بیش از ۱۰۰۰ نامزد از پنج قاره برای این نقش تست گرفته‌اند. نقش مولان به مهارت هنرهای رزمی باورپذیر، توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی و بیش از همه کیفیت ستاره بودن احتیاج داشته است. هرچند ممکن است نام لیو حالتی صمیمی در آمریکا نداشته باشد، اما با تمام شدن بازاریابی‌های دیزنی این مسئله حل خواهد شد. لیو ییفئی به‌تازگی در چین در یک فیلم رمانتیک فانتزی به نام «یکی بود یکی نبود» Once Upon a Time بازی کرده که فروشی بالغ بر ۸۲ میلیون دلار داشته است. از دیگر فیلم‌های او می‌توان به فیلم‌های اکشن «پادشاهی ممنوعه» The Forbidden Kingdom و «حشاشین» The Assassins اشاره کرد.
باید دید دیگر نقش‌های اصلی فیلم به‌خصوص نقش اول مرد شانگ و شان-یو بدجنس را چه کسانی بر عهده خواهند داشت. ممکن است برای نقش موشو، اژدهای محافظ مولان، یک هنرپیشه معروف صداپیشگی او را بر عهده بگیرد؛ مثل انتخاب ویل اسمیت Will Smith برای نقش جینی در «علاءالدین» به کارگردانی گای ریچی Guy Ritchie.
هنوز تاریخی برای شروع فیلم‌برداری «مولان» اعلام نشده، اما بااین‌وجود استودیو دیزنی خواستار اکران فیلم در سال ۲۰۱۹ است. پس منتظر خبرهای بیشتر در مورد انتخاب بازیگر برای دیگر نقش‌ها باشید. حال باید منتظر عملکرد کارو برای ساخت این فیلم که اقتباسی از یک انیمیشن موفق است باشیم.

 

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید