انجمن منتقدان واشنگتن با انتخاب فیلم موزیکال «لالا لند» La La Land به عنوان بهترین فیلم سال، در بخش بهترین فیلم خارجی به فیلم فرانسوی «او» Elle رأی داد. انجمن منتقدان فیلم واشنگتن دی.سی Washington D.C.-Area Film Critics فیلم «لالا لند» به کارگردانی دیمین چزل را به عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۱۶ انتخاب کردند. این در حالی است که حلقه منتقدان فیلم نیویورک نیز هفته پیش همین فیلم را به عنوان بهترین فیلم سال برگزیده بودند. «لالالند» در فهرستی جای داشت که «ورود»، «اگر سنگ هم ببارد»، «منچستر کنار دریا» و «مهتاب» رقیب این فیلم در بخش بهترین فیلم سال بودند. «لالالند» در عین حال جایزه بهترین کارگردانی را نیز برای دیمین چزل دریافت کرد و بهترین فیلم‌نامه غیر اقتباسی نیز به دیمین چزل برای همین فیلم تعلق گرفت. جایزه بهترین طراحی صحنه، بهترین فیلم‌برداری و موسیقی نیز به این فیلم اهدا شد.

در خلاصه داستان فیلم موزیکال «لالا لند» La La Land آمده است: یك فیلم موزیكال عاشقانه كه قرار است یادآور دوران طلایی هالیوود باشد. آن‌طور كه خود كارگردان می‌گوید، فیلم درباره رابطه میان یك پیانیست جاز با بازی رایان گاسلینگ و بازیگر تازه‌کار و جویای نامی با هنرنمایی اما استون كه قرار است عشق و هنر و زندگی واقعی را با یكدیگر پیوند بزنند.
پس از تجربه موفق و تحسین‌شده «ویپلش» Whiplash، حالا دیمین چزل، فیلم‌نامه‌نویس و كارگردان جوان «ویپلش» سراغ یك موزیكال عاشقانه رفته است. «لالا لند» هم مانند «ویپلش» درباره گره زدن موفقیت و هنر در یكدیگر است؛ اما در مسیری درست برعكس. در «لالا لند» روایت در بستر داستانی عاشقانه روایت می‌شود و برخلاف جدیت و تبعیتی كه در «ویپلش» موج می‌زد، قرار است یك موزیكال سرخوشانه و خوش‌رنگ و لعاب باشد و تماشاگر را غرق در رؤیا و عاشقانه كند.
جالب است بدانید كه فیلم‌نامه «لالا لند» پیش از «ویپلش» نوشته‌شده و آن‌طور كه خود كارگردان می‌گوید همیشه آرزو داشته تا این فیلم را بسازد.

maxresdefault-4«او» Elle ساخته پل ورهوفن نیز جایزه بهترین فیلم خارجی زبان را از آن خود کرد. در فهرست نامزدهای این بخش در کنار «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی، «پیشخدمت» ساخته پارک چان-ووک، «جولیتا» به کارگردانی پدرو آلمادوار و «تونی اردمن» به کارگردانی مارن آده جای داشتند.

جایزه بهترین بازیگر مرد به کیسی افلک برای «منچستر کنار دریا» Manchester by the Sea رسید و جایزه بهترین بازیگر زن به ناتالی پورتمن برای «جکی» Jackie تعلق گرفت. ماهرشالا علی برای «مهتاب» به عنوان بهترین بازیگر مرد مکمل و وایولا دیویس برای «فنس‌ها» Fences به عنوان بهترین بازیگر زن مکمل انتخاب شدند. در حالی که «ورود» Arrival جایزه بهترین فیلم‌نامه اقتباسی را از آن خود کرد، جایزه بهترین فیلم بلند انیمیشن به «کوبو و دو رشته» Kubo and the Two Strings تعلق گرفت.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید