۵۰ فیلم برتر اروپایی به‌عنوان فهرست اولیه حضور در رقابت بهترین آثار اروپایی انتخاب شدند.
در این مجموعه از «من، دانیل بلیک» ساخته کن لوچ برنده نخل طلای جشنواره کن تا فیلم محبوب منتقدان با عنوان «تونی اردمن» ساخته مارن آدی و فیلم‌های آلمادوار و برادران داردن جای دارند.
از میان این ۵۰ فیلم که برای انتخاب برنده جوایز فیلم اروپایی در بیست و نهمین دوره اهدای آن انتخاب‌شده‌اند، به رای بیش از ۳۰۰۰ تن از اعضای آکادمی فیلم اروپایی بهترین‌ها در بخش فیلم اروپایی، کارگردان، بازیگر مرد، بازیگر زن و فیلم‌نامه انتخاب می‌شوند.
اسامی نامزدهای هر بخش ۵ نوامبر (۱۵ آبان) در جشنواره فیلم اروپایی سویل در اسپانیا اعلام می‌شود و مراسم اهدای جوایز ۱۰ دسامبر (۲۰ آذر) در وروسلاو لهستان برگزار خواهد شد. این مراسم به‌صورت زنده و مستقیم در بریتانیا و ایرلند از طریق سینما کورزون پخش می‌شود.

20160418140729-i_danielblake_01
اسامی ۵۰ فیلم منتخب برای حضور در این رقابت عبارت است از:
«۲۴ هفته» از آلمان ساخته آن زهره براشد
«مردی به نام اوو» از سوئد-نروژ ساخته هانس هولم
«یک جنگ» از دانمارک ساخته توبیاس لیندهوم
«آردن» از بلژیک-هلند ساخته رابین پرونت
«۱۷ ساله بودن» از فرانسه ساخته آندری تشین
«در ورای کوه‌ها و تپه‌ها» از آلمان و بلژیک ساخته اران کولیرین
«شوالیه» از یونان و آلمان ساخته آنیتا راشل تسانگاری
«کمون» از دانمارک-سوئد و هلند ساخته توماس وینتربرگ
«سپیده دم» از لیتوانی-لهستان و استونی ساخته لیلا پاکالنینا
«مرگ در سارایوو» از فرانسه و بوسنی و هرزگوین ساخته دانیس تانوویچ
«بد نباش» از ایتالیا ساخته کلادیا کالیگاری
«اله» از فرانسه و آلمان ساخته پل ورهوفن
«فلورانس فاستر جنکینز» از بریتانیا ساخته استفن فریرز
«دیوانگی» از ترکیه-فرانسه- قطر ساخته امین آلر
«فارغ‌التحصیلی» از رومانی-فرانسه و بلژیک ساخته کریستین مونگیو
«شادترین روز در زندگی اولی ماکی» از فنلاند-آلمان و سوییس ساخته یوهو کوزمانن
«من، دانیل بلیک» از بریتانیا و فرانسه ساخته کن لوچ
«من، اولگا هپنارووا» از چک-لهستان-اسلوواکی و فرانسه ساخته توماس واینرب و پیتر کازدا
«جولیتا» از اسپانیا ساخته پدرو آلمادوار
«کشته‌های روی چرخ‌ها» از مجارستان ساخته آتیلا تیل
«کوپک» از سوییس ساخته اسن ایشیک
«سرزمین من» از دانمارک و آلمان ساخته مارتین زندولیت

12-yearDs-a-DDDD«نامه‌هایی از جنگ» از پرتغال ساخته ایو ام. فریرا
«شبیه دیوانه» از ایتالیا و فرانسه ساخته پائوول ویرزی
«گمشده در مونیخ» از چک ساخته پیتر زلنکا
«فریب» از لهستان ساخته آجنیسکا اسموزینسکا
«پستاندار» از ایرلند-لوکزامبوگ و هلند ساخته ربکا دالی
«میموزا» از اسپانیا، موریتانی، فرانسه و قطر ساخته اولیور لاکس
«درخت زیتون» از اسپانیا و یونان ساخته ایسیار بولین
«در سمت دیگر» از کرواسی و صربستان ساخته زرینکو اوگرستا
«یکی از ما» از اتریش ساخته استفن ریچر
«سوییت بهشت» از هلند – سوییس و بلغارستان ساخته یوست فن گینکل
«مردم در برابر فریتس باوئر» از آلمان ساخته لارس کراوم
«بیگانه‌های کامل» از ایتالیا ساخته پائولو جنوویس
«آتش افروز» از نروژ-سوییس و آلمان ساخته اریک اسکجولدبجرگ
«رئوف» از ترکیه ساخته باریش کایا و سونر کانر
«اتاق» از ایرلند و کانادا ساخته لنی آبراهامسون
«سیرانوادا» از رومانی و فرانسه ساخته کریستی پویی
«ترانه ترانه‌ها» از اوکراین ساخته اوا نیمان

Julieta
«پرستوها» از ایسلند-دانمارک و کرواسی ساخته رونار رونارسون
«بهشت بیگانه» از لهستان و سوییس ساخته داریوس گاجوسکی
«دانشجو» از روسیه ساخته کریل سربرنیکوف
«جنبش حقوق زنان» از بریتانیا ساخته سارا گاورون
«قهوه مایل به سرخ» از آلمان و یونان ساخته آرگریس پاپادیمیتروپولوس
«چیزهایی که می‌آیند» از فرانسه و آلمان ساخته میا هانسن-لاو
«تیکان» از رژیم صهیونیستی ساخته آویشا سیوان
«تونی اردمن» از آلمان و اتریش ساخته مارن آده
«ترومن» از اسپانیا و آرژانتین ساخته سسک گای
«ایالات متحده عشق» از لهستان و سوییس ساخته توماس واسیلووسکی
«دختر ناشناخته» از بلژیک و فرانسه ساخته ژان-پیر و لوک داردن
منبع: اسکرین دیلی

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید