بعد از چند دوره‌ی بی‌رمق جوایز آکادمی، سال گذشته جیمی کیمل Jimmy Kimmel توانست عملکرد خوبی به‌عنوان میزبان و مجری اسکار ۲۰۱۷ داشته باشد و تهیه‌کنندگان این مراسم تصمیم گرفتند دوباره از او برای میزبانی مراسم سال آینده دعوت کنند.
درحالی‌که اجرای امسال جیمی کیمل با بازخوردهای خوبی همراه بود، اشتباه لحظات پایانی مراسم اجرای خوب جیمی کیمل را هم تحت تأثیر قرارداد.
جیمی کیمل مجری باسابقه شبکه تلویزیونی‌ای‌بی‌سی (ABC) که سال‌هاست اجرای تاک‌شو پرطرفدار «جیمی کیمل لایو!» Jimmy Kimmel Live! که همان late-night talk show  است را به عهده دارد، ابتدا به‌عنوان مجری مراسم اسکار ۲۰۱۷ انتخاب شد. کیمل از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ اجرای مراسم اهدای جوایز تلویزیونی امی را به عهده داشته است. به‌این‌ترتیب مجری، تهیه‌کننده و کمدین ۴۹ ساله برای اولین بار به‌عنوان مجری مهم‌ترین رویداد سینمایی سال در تاریخ ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ (بامداد دوشنبه، نهم اسفند سال پیش) روی صحنه رفت. او همچنین تاکنون پنج مرتبه به‌عنوان مجری «جوایز موسیقی امریکا» روی صحنه رفته است. در سال ۲۰۱۷ در ما‌های باقی‌مانده به مراسم آکادمی بن شروود رئیس گروه تلویزیون دیزنی/ ای‌بی‌سی بیان کرد: از سپتامبر گذشته و بعد از اجرای درخشان کیمل در مراسم امی ۲۰۱۶، بیش‌ازپیش در انتخاب مجری ۴۹ ساله مصمم شد. شروود در نشست پرسش و پاسخی که آن زمان برگزار شد، دراین‌باره گفته بود:

“به نظر ما اجرای جیمی سطح مراسم امی را ارتقا داد. فکر کردیم جیمی شایستگی‌اش را اثبات کرده است و بسیار امیدواریم اجرای اسکار هم نصیبش بشود”.


و درنهایت کیمل در چند هفته باقی‌مانده به اسکار سال گذشته صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: “بله من مجری اسکار شدم. اصلاً شوخی ندارم و اگر هم شوخی کرده باشم، انتقام تلخ و شیرینی از آکادمی خواهد بود.”

سال ۲۰۱۵ و مراسم اسکار هشتاد و هشتم را کریس راک کمدین آمریکایی بر عهده داشت که شوخی‌های او با سیاه‌پوستان در اوج ماجرای اعتراضات به تبعیض نژادی در هالیوود حسابی خبرساز شد.
بعد از رسوایی اسکار هشتاد و نهم و خوانده شدن نام فیلم «لالا لند» به‌عنوان بهترین فیلم سال و تغییر برنده به فاصله چند لحظه، خیلی از کارشناسان جشن بزرگ آکادمی در سال ۲۰۱۷ را ضعیف‌ترین در طول تاریخ خواندند. کمپانی پرایس واترهاوس کوپرز که بزرگ‌ترین مقصر این اشتباه بود، با انتشار بیانیه‌ای رسمی از آکادمی، جیمی کیمل، فی دناوی و وارن بیتی (اعلام‌کنندگان نام بهترین فیلم) عذرخواهی کرد. جیمی کیمل که البته اجرایش هم چندان چنگی به دل نمی‌زد، تبدیل به قربانی بزرگ این حادثه شد. پس‌ازآن اتفاق اما دیگرکسی به اجرای کیمل خرده نمی‌گرفت و به نظر خیلی از کارشناسان حوزه رسانه هم مجری محبوب شبکه abc باید فرصت دیگری پیدا می‌کرد تا توانایی‌های خودش را نشان دهد. امسال هم کیمل درباره انتخاب مجددش به‌عنوان مجری مراسم اسکار توییت کرد که:

اجرای مراسم اسکار نقطه عطف فعالیت من بوده است و از چریل بون ایزاکس، دان هادسن و آکادمی اسکار برای درخواست از من برای بازگشت به‌عنوان مجری اسکار ۲۰۱۸ تشکر می‌کنم.

گفتنی است مراسم نودم اسکار، مثل سال گذشته با تهیه‌کنندگی جنیفر تاد و مایکل دلوکا ساخته و در روز ۴ مارچ ۲۰۱۸ در سالن دالبی تئاتر مرکز هالیوود و هایلند لس‌آنجلس برگزار می‌شود. این مراسم به‌صورت زنده از شبکه abc آمریکا هم‌روی آنتن می‌رود.

در ادامه از شما دعوت می‌کنیم با این مجری دست داشتنی بیشتر آشنا شوید.جیمز کرستین کیمل (جیمی) متولد ۱۳ نوامبر سال ۱۹۶۷، کمدین، مجری تلویزیون، تهیه‌کننده، نویسنده و صداپیشه‌ی آمریکایی است. او مجری و تهیه‌کننده برنامه‌ زنده‌ی جیمی کیمل و لیت نایت تاک شو ست که از سال ۲۰۰۳ از شبکه ای بی سیِ آمریکا پخش می‌شود. قبل از آن نیز همکار مجریگریِ برنامه‌ی من شو در کمدی سنترال بود. این کمدین آمریکایی که در حال حاضر طرفداران زیادی برای خود جمع کرده است، در دهه ۸۰ کار خود را با رادیو شروع کرد و در اواخر این دهه وارد تلویزیون شد. سال ۱۹۹۷ با برنامه‌ی ” با بن استاین پول ببرید”، توانست موفقیت کسب کند. تلفیقِ شخصیت و صدای یکنواخت بن استاین و در مقابل، طنز تیز و سرعت عمل کیمل در بداهه گویی و دل‌نشینی‌اش برای تماشاگران، باعث شد که این زوج جایزه‌ی ایمی را از آن خود کنند. پس از آن پله‌های ترقی را به‌سرعت طی کرد. از برنامه بن استاین خارج شد و من شو را شروع کرد. پس از آن توانست تهیه‌کنندگی چند برنامه را عهده‌دار شود. در سال ۲۰۰۳ من شو را برای همیشه ترک کرد تا شوی تلویزیونی خود “برنامه زنده‌ی جیمی کیمل” را شروع کند، این برنامه شب‌ها (دیروقت) از شبکه ای بی سی پخش می‌شود. البته برخلاف نام برنامه، از سال ۲۰۰۴ تاکنون این برنامه به‌صورت زنده نمایش داده نشده است ( در سال ۲۰۰۴ تیم سانسور نتوانستند کلمات نامناسب توماس جین را بوق گذاری کنند – در شبکه‌های آمریکایی اگر کلمه نامناسبی بر زبان آورده شود بینندگان به‌جای آن کلمه صدای بوق کوتاهی می‌شنوند).

کیمل معمولاً برنامه‌های خود را این‌گونه به پایان می‌رساند: ” با عرض معذرت از مت دیمون، وقت برنامه تمام‌شده است”. زمانی که مت دیمون برای یک مصاحبه به برنامه کیمل دعوت‌شده بود، پس از دقایق کوتاهی کیمل از او معذرت‌خواهی می‌کند و می‌گوید برنامه به اتمام رسیده. مت دیمون نیز با عصبانیت برنامه را ترک می‌کند. البته مدتی بعد کیمل در مصاحبه‌ای اعلام می‌کند که این یک شوخی بوده ولی دعوای بین دیمون و کیمل (به‌ظاهر) همچنان در برنامه‌های کیمل دیده می‌شود و بعضاً بن افلک نیز پیازداغ داستان را زیاد می‌کند. کیمل ایده‌های جالبی برای شوخی با نژادها و ملیت‌های مختلف دارد که اکثراً جالب و خنده‌دار هستند ولی تاکنون برخی از این شوخی‌ها به ضررش تمام‌شده‌اند و مجبور به معذرت‌خواهی شد. برنامه‌اش نیز تعلیق و در موردی از شبکه حذف شد. او در حالی سیزدهمین فصل برنامه‌‌هایش را اجرا می‌کند که افرادی چون: باراک اوباما، جانی دپ، کیتی پری، جنیفر انستون، مریل استریپ، تام هنکس، لری دیویس، جرج کلونی، هالی بری، رایان گاسلینگ، هریسون فرد و تام کروز را به‌عنوان مهمان در برنامه‌‌های خود دارد.

maxresdefault-3مهم‌ترین بخش‌های برنامه که باعث معروفیت کیمل و برنامه‌اش شده‌اند شاید قسمت‌های کوتاهی است که در دنیای مجازی دست‌به‌دست می‌چرخد. مثل: سانسورهای بی‌جا، چالش‌های یوتیوبی، دروغ‌سنج کیمل و توئیت‌های مغرضانه ( در این قسمت ستارگان هالیوود، ورزشکاران یا سیاستمداران توئیت‌هایی که مرم درباره آن‌ها نوشته‌اند را بلند می‌خوانند و عکس‌العمل‌های جالبی از خود ارائه می‌دهند. برخی از این توئیت‌ها واقعاً بی‌ادبانه است)

ممکن است بسیاری از شما او را به خاطر چالش‌های های “من به بچه‌ام گفتم که تمام شکلات‌های هالووینش را خورده‌ام” بشناسید. کیمل از سال ۲۰۱۱ شوخی جدیدی برای تعطیلات هالویین در اختیار مردم گذاشت ( به نظر برخی شاید این یک شوخی بی‌رحمانه با بچه‌هاست، ولی به نظر نمی‌آید کیمل تأثیری از نظرات مختلف گرفته باشد، این ششمین سالی است که این برنامه را اجرا می‌کند و تعداد ویدئوهای فرستاده‌شده به برنامه نیز نشانگر همکاری فوق‌العاده والدین با این برنامه‌ریزی شوم برای کودکان خردسالشان است).

چند نقل‌قول از کیمل تا بیشتر بشناسیدش:

• تقریباً هر هفته یکی از دست من عصبانی شده
• گردش روزگار خیلی عجیبه، من توی مدرسه اصلاً محبوب نبودم ولی الان هرننه قمری می‌خواد با من دوست بشه و باهام یک لیوان نوشیدنی بخوره و اگه همین‌جوری پیش بره به‌زودی بالا می‌آرم
• احساست واقعی خیلی خوبن، یا اینکه خوب بلد باشی ادای اون‌ها رو دربیاری
• مشکل من اینه که فکر می‌کنم رئیسم و مدیر‌های شبکه هرکاری بکنم به نظرشون خنده‌دار می‌آید، ولی معمولاً این‌جوری نمی شه
• من هنوز عاشق کتاب‌های کمیک هستم، وقتی بچه‌داری بهانه‌ی خوبی دستت می‌آد که باز این کتاب‌ها رو بخونی
• اگر من رئیس‌جمهور بودم همه آدم‌ها رو منجمد می‌کردم تا وقتی‌که وضع کار بهتر بشه
• رستوران مک‌دونالد اعلام کرده که از ماه دیگه “هپی میل” یا غذای شادی به‌جای اسباب‌بازی کتاب خواهد داشت -غذای بچه‌ها که همیشه با یک جایزه و اسباب‌بازی همراه است- اسمش رو هم عوض میکنن می‌گذارند غذای ناامیدکننده
همچنین بخوانید:
هر آنچه باید در باره جیمی فالون بدانید

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید