جیم کری Jim Carrey همیشه پر از شگفتی بوده است، کسی که در صنعت کمدی شهرت زیادی دارد. او در این دو دهه با کاراکترهایی که بازی کرده است حسابی مشهور شده است؛ اما این بازیگر ۵۵ ساله استعداد دیگری هم دارد—او نقاشی هم می‌کشد.
غیبت کری از پرده سینما طرفدارانش را درگیر این سؤال کرده بود که او سرگرم چه‌کاری است. او زمانی پادشاه دنیای کمدی بود، اما حالا چند سالی می‌شد که خبری از او نبود. آخرین نقش‌های اصلی او به سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ و فیلم‌های «برت واندراستون باورنکردنی» The Incredible Burt Wonderstone، «کیک-اس ۲» Kick-Ass 2 و «احمق و احمق‌تر ۲» Dumb and Dumber To برمی‌گردد. فیلم‌هایی که نه‌تنها نقدهای خوبی نگرفتند بلکه در گیشه هم حضور موفقی نداشتند. بااینکه او امسال نقش مکملی در فیلم «گروه بد» The Bad Batch بازی کرد، اما بازی‌ای معمولی ارائه داد که نظر منتقدین را هم جلب نکرد. کری از شش سال پیش نقاشی را شروع کرد تا خودش را التیام دهد و تا به امروز آثار زیبایی را خلق کرده است. این خبر شاید برای بعضی‌ها جدید نباشد‌، اما از روی واکنش روی شبکه‌های اجتماعی نسبت به مستند کوتاهی که کری در مورد نقاشی‌هایش ساخته است، معلوم شد که افراد زیادی از این موضوع بی‌خبر بودند و توانایی او شگفت‌زده‌شان کرده است.
حدود دو هفته پیش کری در مستند کوتاهی به نام «به رنگ نیاز داشتم» I Needed Color که حدود شش دقیقه است و کار این بازیگر را بر روی پروژه‌های زیادی در استودیو‌اش در نیویورک نشان می‌داد، بازی کرد. این ویدیو که در ویمیو Vimeo پخش شد به کارگردانی و تهیه‌کنندگی دیوید بوشل David Bushell ساخته شده است.
کری در ویدیو می‌گوید: من استقلال نقاشی را دوست دارم. آزادی‌اش مرا جذب کرده است. اکثر اوقات هیچ‌کس به شما نمی‌گوید چه‌کار کنید و نکنید. کاملاً آزادانه و رهاست.
این ویدیو توجه زیادی را به خودش جلب کرده است (حدود ۱.۵ میلیون بازدید داشته است)، اما زمانی حسابی بر سر زبان‌ها افتاد که روز دوشنبه بازیکن اتحادیه ملی بسکتبال، لبران جیمز LeBron James آن را در توییترش به اشتراک گذاشت و نوشت که می‌خواهد با کری در مورد هنرش صحبت کند.او نوشته است:

این محشر است! حدسش را هم نمی‌زدم. کار کری فوق‌العاده است، خیلی دوست دارم یک روز بعضی از کارهایش را از نزدیک ببینم. من عاشق هنرم!

کری در ویدیو می‌گوید زمانی که نقاشی را به‌صورت جدی شروع کرد کاملاً درگیرش شد. او می‌گوید: به نظرم چیزی که یک نفر را هنرمند می‌کند این است که مدل‌هایی از زندگی درونی‌اش را خلق می‌کند. آن‌ها چیزی را پدید می‌آورند که از احساسات یا نیاز‌ها و یا چیزی که حس می‌کنند تماشاگر به آن نیاز دارد را خلق می‌کنند.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید