به نظر می‌آید زمانی که به کمدی فکر می‌شود، هیچ‌چیزی جلوی جیم کری را نمی‌تواند بگیرد.
در جشنواره‌ی فیلم تورنتو زمانی که برای اکران فیلم مستندش درباره‌ی اندی کافمن (Andy Kaufman) به نام «جیم و اندی» Jim & Andy آمده، درباره‌ی ناگفته‌ها و سخن‌هایی که خیلی خوشایند همه نبوده‌اند صحبت می‌کند که مردی که در فیلم «مردی روی ماه» Man on the Moon نقشش را بازی کرده به میان می‌آورده است. (جیم کری در این فیلم نقش اندی کافمن را بازی کرده است)
جیم کری در مصاحبه‌اش با اینترتینمنت ویکلی می‌گوید که خود کافمن گفته است که:

مهم نیست که چه چیزهایی به نظر ما مهم می‌آیند. نقش شماست که مهم است و درنهایت می‌توان همه‌چیز را مسخره کرد.

جیم کری به‌تازگی به اصل و ریشه‌ی خود یعنی استندآپ کمدی بازگشته و مدیر تهیه‌ی برنامه‌هایی چون «من دارم این بالا می‌میرم» I’m Dying Up Here شده است، این برنده جایزه‌ی گلدن گلب (Golden Globe) در دفاع از کمدینهای بحث‌برانگیز هم کوتاه ننشسته است، همین اواخر از کتی گریفن (Kathy Griffin) و عکس خونین جنجال‌برانگیز او با دونالد ترامپ حمایت کرده است (کتی در راستای مسخره کردن دونالد ترامپ عکسی از خود و کله‌ی بریده‌ی خون‌آلود ترامپ را چاپ کرده بود که در فضای مجازی پخش شد و سروصدای زیادی درست کرد – خونین در انگلیسی به معنای لعنتی هم می‌تواند باشد و این بازی با کلمات به مذاق خیلی‌ها خوش نیامده بود).

جیم کری می‌گوید:

همین بازی با مشابه‌ها در طنز است که پیشروست و انتظارها و توهمات را به چالش می‌کشد. مردم (هنرمندان) همین‌طوری بیرون می‌روند و یک کاری می‌کنند و فکر می‌کنند که آیا حالا کارشان درست است یا نه؟ قابل‌قبول است یا نه؟ مهم نیست! این یک اثر هنری ست. مطمئناً خیلی هیجان‌انگیزتر از نشستن و چیپس خوردن موقع دیدن اخبار است، این کار یک بیرون ریزی بسیار واقعی و خالص است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید