این داستان شباهت زیادی به داستان شخصیت بلک ویدو Black Widow دارد. (بلک ویدو، ناتالیا رومانوا شخصیت تخیلی و ابرقهرمانانه در کتاب‌های کامیک منتشرشده از مارول کامیکس Marvel Comics است)
مارول هنوز فاصله زیادی تا ساخت فیلمی در مورد بلک ویدو دارد و با توجه به اظهارنظری که کوین فایگی Kevin Feige رئیس دنیای سینمایی مارول Marvel Cinematic Universe با مجله آنلاین ددلاین. کام Deadline در سال ۲۰۱۶ داشت به نظر می‌رسد این‌چنین فیلمی تا مدت‌ها بعد از اکران فیلم «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» Avengers: Infinity War (که در می سال ۲۰۱۹ اکران خواهد شد) ساخته نخواهد شد؛ اما جنیفر لارنس بازیگر Jennifer Lawrence و فرانسیس لارنس Francis Lawrence کارگردان (که به‌طور اتفاقی فامیل‌هایشان یکسان است و رابطه خویشاوندی‌ باهم ندارند) با فیلم جدید «گنجشک سرخ» از آن‌ها سبقت گرفته و این کار را تمام می‌کنند، فیلمی که اولین تریلر آن کمی پیش پخش شد.
جنیفر لارنس در نقش دومنیکا بازی می‌کند، بالرین زیبای روسی که به مدرسه گنجشک‌ها فرستاده می‌شود. جایی که آموزش می‌بیند تا تبدیل به زنی فریبنده و جاسوس شود. بلک ویدو قهرمان مارول کامیکس هم یک بالرین روس بود که به یک موسسه آموزشی مخفی فرستاده شد تا به یک جاسوس و فریب‌‌دهنده تبدیل شود، البته با این تفاوت که اسم کتاب‌ او اتاق قرمز Red Room بود. متوجه شباهت‌های این دو شدید؟در نقش مقابل لارنس جوئل اگرتون Joel Edgarton در نقش کارمند سازمان سیا CIA بازی می‌کند. واضح است که داستان این دو در فیلم به هم گره می‌خورد و صحنه‌های اکشن و تنش و هیجان زیادی بین‌شان ردوبدل می‌شود. درهرحال این‌یک فیلم مهیج جاسوسی است.
«گنجشک قرمز» اقتباسی از کتابی به همین نام نوشته جیسون متیوز Jason Matthews است. متیوز یک جاسوس سابق ساده و با اصالت سازمان سیا است که این اصالت و اعتبار به نوشته‌هایش هم کشیده شده است. این به این معنی نیست که در کتاب‌هایش ردی از المان‌های خیالی نمی‌بینیم. در این کتاب دومنیکا دچار حس‌آمیزی synesthesia است، حالتی که در آن دو یا چند حس‌ فرد باهم ترکیب می‌شوند- به‌طوری‌که به فرد اجازه می‌دهند برای مثال موسیقی را ببیند- حس‌آمیزی دومنیکا به او اجازه می‌دهد احساسات دیگران را با رنگ‌های مختلف ببیند.
لازم نیست مدت زیادی را انتظار بکشیم تا شباهت (و یا تفاوت) این فیلم با داستان جاسوسی مارول کامیکس را متوجه شویم. «گنجشک سرخ» دوم مارس ۲۰۱۸ بر روی پرده سینما خواهد رفت.

 

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید