اگر جنیفر لارنس Jennifer Lawrence لیستی از بهترین فیلم‌های امسال بنویسد احتمالاً «رشته‌ی خیال» Phantom Thread به کارگردانی پل توماس اندرسن Paul Thomas Anderson در انتهای لیست او خواهد بود. در حین معرفی «گنجشک سرخ» Red Sparrow در پادکست WTF مارک مارون Marc Maron، این بازیگر برنده‌ی اسکار اعتراف کرد که نتوانسته بیش از سه دقیقه به تماشای فیلم رمانتیک پل توماس اندرسن Paul Thomas Anderson با بازی دنیل دی لوییس Daniel Day-Lewis بنشیند.
لارنس Lawrence گفت: “من تقریباً سه دقیقه از آن را تماشا کردم. سه دقیقه‌ی کامل را صرف آن کردم. من از تمام کسانی که این فیلم را دوست دارند عذر می‌خواهم، اما نمی‌توانستم بیشتر از این زمان صرف آن کنم.”
او ادامه داد: “آیا این فیلم فقط درباره لباس است؟ آیا رینولدز وودکاک Reynolds Woodcock یک روانی خودپرست است که به خاطر هنرمند بودنش همه‌ی دختران عاشق او می‌شوند، چون او باعث می‌شود احساس بدی در مورد خود داشته باشند و این یک داستان عاشقانه است؟ من فیلم را ندیده‌ام، بنابراین نمی‌دانم. اما من تجربه‌ی چنین چیزی را دارم، کاملاً می‌دانم چطور است، پس‌نیازی به تماشای فیلمش ندارم. [می‌خندد]”یکی باید هرچه سریع‌تر به لارنس بگوید که «رشته‌ی خیال» Phantom Thread کمی پیچیده‌تر است و سورپرایز‌هایی دارد که برای کشف آن‌ها مخاطب باید آن را برای دومین بار و یا حتی سومین بار تماشا کند. لازم به ذکر است که لارنس برای مارون Maron تصریح کرد که منظورش از “روانی خودپرست “، کارگردان فیلم «مادر!» Mother! و دوست‌پسر سابقش، دارن آرونوفسکی Darren Aronofsky نبود.
«رشته‌ی خیال» Phantom Thread نامزد دریافت شش جایزه‌ی اسکار شده است، ازجمله بهترین فیلم و بهترین کارگردان. امیدواریم که داوران اسکار بیش از سه دقیقه از فیلم را تماشا کرده باشند. لارنس با فیلم «گنجشک سرخ» Red Sparrow در روز جمعه، ۲ مارس، بر روی پرده‌های سینما می‌آید.
این مطلب برگرفته از نوشته‌ی Zack Sharf در وب‌سایت IndieWire است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید