از بازی در نقش کتنیس اوردین Katniss Everdeen در فیلم‌های «عطش مبارزه» The Hunger Games گرفته تا بازی در فیلم جدید درن آرنوفسکی Darren Aronofsky به نام «مادر» mother، جنیفر لارنس Jennifer Lawrence در طول دوران بازیگری‌اش بازی نقش‌های زیاد و متفاوتی را بر عهده داشته است. فیلم بعدی این بازیگر بااستعداد «گنجشک سرخ» Red Sparrow او را در نقش جاسوسی روس با نام دومینیک اگوروا Dominika Egorova نشان می‌دهد که با عشوه‌گری کار را به انجام می‌رساند. چیزی که این فیلم را از دیگر فیلم‌های این بازیگر متفاوت کرده است این موضوع است که او در فیلم باید لهجه روسی قابل‌قبولی را به اجرا گذارد. درواقع این اولین بار است که لارنس در فیلمی باید لهجه‌ای خاص را اجرا کند. خود او گفته است که ‪‪‬‬‮‮:‬‮ تاکنون با هیچ لهجه‌ای بازی نکرده‌ام خیلی سخت و ترسناک بود، امیدوارم از پسش برآمده باشم.
نقش اول بودن در فیلم همیشه کاری سخت است اما در نقش یک خارجی بازی کردن و قابل‌قبول بودن می‌تواند بسیار سخت باشد. بازیگران هالیوودی علی‌الخصوص با بازی نقش‌های روس مشکل داشته‌اند، بااینکه جنیفر لارنس بازیگری قابل است و شاید یکی از بهترین‌های حال حاضر سینماست، اما بازهم بازی چنین نقشی ظاهراً بسیار کاربر و پر مشکل بوده است. باید چند هفته صبر کنیم تا فیلم به اکران درآید و ببینیم که نقش چطور از آب درآمده و لارنس چه کرده است. خود او در مصاحبه‌ای با اینترتینمنت آنلاین گفته که نمی‌خواهد زیاد در مورد این نقش با کارگردانی فرانسیس لارنس صحبت کند و منتظر می‌ماند تا فیلم به بازار بیاید.
او گفته است: نمی‌خواهم درباره‌ی لهجه‌ام در فیلم حرف بزنم و بگویم این کار و آن کار را کردم یا خیلی آسان بود بعد فیلم که بیرون آمد همه بگویند افتضاح بوده!جنیفر لارنس تنها کسی نبوده که در فیلم می‌بایست لهجه خارجی به خود می‌گرفته است. همبازی او در فیلم یعنی جوئل اجرتون (Joel Edgerton) استرالیایی هم در نقش مأمور سیا می‌بایست لهجه آمریکایی داشت، البته این اولین باری نیست که این بازیگر در نقش یک آمریکایی بازی می‌کند و این حیطه برای او آشنا بود. او را در فیلم‌های «گتسبی بزرگ» The Great Gatsby و «عشاء ربانی سیاه» Black Mass هم در نقش یک آمریکایی دیده‌ایم. دوباره به جنیفر لارنس و مشکلاتش در بازی این نقش برگردیم. یکی دیگر از کارهایی که لارنس برای بازی در این نقش باید یاد می‌گرفت، باله است. دامینیک اگروا پیش از اینکه به خدمت جاسوسی گرفته شود یک بالرین بوده است. درست است که مانند باله‌های دریاچه‌ قو Swan Lake باله‌ی زیادی از لارنس در فیلم نمی‌بینیم اما ۴ ماه کلاس رفتن و آموزش، تحقیقی مناسب برای شناخت بیشتر شخصیتی‌ست که بازی‌اش بر عهده لارنس بوده است. میان لهجه‌ی روسی و باله و دیگر بار اولی‌‌‌های فیلم برای لارنس به نظر می‌آید که این فیلم یکی از پر اتفاق‌ترین نقش‌ها را برای لارنس تابه‌حال به ارمغان آورده است. فیلم در ۲ مارس به اکران عموم درخواهد آمد اما گمانه‌زنی‌ها درباره‌ی فیلم از حالا شروع‌شده است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید