فیلم ترسناکِ جدید از نیولاین (New Line)، «آن» IT، فروشی شگفت‌انگیز در سراسر دنیا داشته است. ۲۵.۷ میلیون دلار فروشی بوده که از ۱۰۵۶۰ سالن سینمایی در ۴۶ بازار به دست آورده است.
استودیو پخش این فیلم تخمین ۱۰۳ میلیون دلاری‌اش را برای این آخر هفته اعلام کرده است. البته این تخمین با حساب اکران داخلی در آمریکا حساب‌شده است. این فیلم اقتباسی از رمان استفن کینگ (Stephen King) در سال ۱۹۸۶ است.
بیشترین فروش خارجی این فیلم در انگلستان بوده که در روز اول اکران ۴.۶ میلیون دلار در ۱۳۴۲ سالن سینمایی فروش داشته است، رقمی که ۸۶٪ فروش ۵ فیلم برتر اکران شده را شامل شده است!

این رقم بالاترین فروش روز اول و بهترین فروش کمپانی وارنر برادرز‌ (Warner Bros) در سال ۲۰۱۷ محسوب می‌شود.
فیلم در برزیل و در ۸۴۶ سالن سینمایی ۱.۹ میلیون دلار فروش داشته است که بازهم بیشترین فروش اولین روز اکران و کمپانی وارنر برادرز در سال ۲۰۱۷ بوده است. این فیلم در دو روز اول اکرانش در برزیل به فروشی بالغ بر ۳.۱ میلیون دلار رسیده است.
در روسیه فروش دو روز اول ۲.۷ میلیون دلار بوده است و استرالیا ۲.۵ میلیون دلار. کره جنوبی نیز در ۳ روز اول ۱.۸ میلیون دلار بوده است. امارات و هلند نیز با فروش زیر ۱ میلیون دلار پس از بازارهای کشورهای قبلی قرارگرفته‌اند.
فیلم تقریباً در تمامی بازارهای خارجی ارائه‌شده رکورد بیشترین فروش در روز یا چند روز اول را شکسته است. (دانمارک، لبنان، اکراین، مجارستان، کرواسی و اسلواکی)بودجه ساخت این فیلم ۳۵ میلیون دلار بوده و بازیگران فیلم بیل اسکارزگارد (Bill Skarsgard) در نقش دلقک اهریمنی، جرمی ری تیلور (Ray Taylor)، سوفیا لیلیز (Sophia Lilis)، فین ولف هارد (finn Wolfhard)، وایت اولف (Wyatt Oleff)، چوسن جیکوبز (Chosen jacobs)، جک دیلن گریزر (Jack Dylan Grazer)، نیکولاس همیلتون (Nicholas Hamilton)، جیدن لیبرهر (Jaeden Lieberher) و جکسون رابرت اسکات (Jackson Robert Scott) هستند.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید