فیلم سینمایی هاری به کارگردانی امیر احمد انصاری با حضور در اولین فستیوال فیلم های ایرانی در استانبول ترکیه جایزه بهترین فیلم را دریافت کرد.

هاری اولین فیلم سینمایی “امیر احمد انصاری” است و اولین حضور این فیلم در سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر بود

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: من هرکاری می کنم برای این که بچه من تو این سگدونی که من بزرگ شدم، بزرگ نشه….

علیرضا کمالی، مینا ساداتی، حسین سلیمانی، مجید واشقانی، اکبر معززی، ماریه ماشاالهی، اصغر طبسی، علی گلبهاران، اشکان مهری، ندا فرهنگ مهر، سمانه افتخاری و میلاد کی مرام، هنگامه قاضیانی و نقش آفرینی جمشید هاشم پور از جمله بازیگران این فیلم هستند.

همچنین مرگ ماهی به کارگردانی “روح الله حجازی” جایزه بهترین کارگردانی و فیلم کوتاه هفتم به کارگردانی “مسعود قراگوزلو” موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم کوتاه از این جشنواره شدند

اولین جشنواره فیلم های ایرانی استانبول از ۲۶ تا ۲۹ خرداد در سینما اطلس این شهر برگزار شد

در ادامه بخش هایی از مصاحبه “امیراحمدانصاری” کارگردان فیلم سینمایی هاری در خصوص این فیلم  که در حاشیه جشنواره فجر امسال با وی گردیده است را می خوانید:

بعد از پایان فیلمبرداری هاری تمام تلاش خود را کردیم تا هرچه سریعتر بخش فنی این فیلم را به پایان رسانیم.

وی با اشاره به اینکه هاری یک فیلم اجتماعی و خیابانی است، توضیح داد: زمانی که فیلمنامه این فیلم را می نوشتم “علیرضا کمالی” و “میلاد کی مرام” را برای بازی در نقش های فیلم انتخاب کرده بودم. انتخاب دیگر بازیگران نیز در هنگام آغاز پیش تولید و تولید انجام شد.

این کارگردان جوان که با اولین تجربه سینمایی خود در جشنواره فیلم فجر حضور دارد، بیان کرد: مهمترین بخش در این فیلم حضور “جمشید هاشم پور” به عنوان یکی از بازیگران اصلی هاری بود. آشنایی من با این بازیگران شناخته شده سینما به زمان ساخت فیلم استشهادی برای خدا می رسد و من در این فیلم به عنوان دستیار کارگردان فعالیت می کردم. همان جا از “جمشید هاشم پور” قول گرفتم که در اولین فیلم سینمایی من حضور داشته باشد.

وی ادامه داد: بعدها وقتی فیلمنامه را به “جمشید هاشم” پور ارائه کردم او از نقش خود در این فیلم خوشش آمد و بازی در هاری را قبول کرد. در واقع هاشم پور در این فیلم دوباره نقش یک بدمن را بازی می کند؛ همان نقش هایی که مردم هاشم پور را برای بازی در آن دوست داشتند و همچنان او را با چنین نقش هایی در ذهن دارند. به هرحال امیدوارم این نقش و این فیلم بتواند در شان “جمشید هاشم پور” باشد.

انصاری گفت: فیلمبرداری هاری در 37 جلسه به پایان رسید و با توجه به اینکه اکثر لوکیشن های این فیلم خیابانی بوده و می توان گفت از جنوبی ترین تا شمالی ترین خیابان های تهران فیلمبرداری کرده ایم به همین دلیل هاری را می توان یک فیلم سخت دانست.

وی با اشاره به اینکه هاری فیلمی برای تهران است، توضیح داد: ما در این فیلم سعی کردیم معضلات و روابطی را که در شهر تهران است به تصویرکشیم. در واقع هاری یک ویروس کشنده است که اگر به موقع درمان نشود می تواند تاوان سنگینی را به همراه داشته باشد. در این فیلم سعی کردم نشان دهم که معیارهای اخلاقی ما در جشنواره تغییر کرده و برای رسیدن به یک نتیجه خوب، تمام اخلاقیات خود را زیرپا می گذاریم.

این کارگردان با بیان اینکه سعی کرد تا در هاری نشان دهد که اگر هرچه سریعتر راه حل مناسبی برای این معضلات پیدا نشود، عواقب بسیار بدی در انتظار جامعه خواهد بود، ادامه داد: تمام سعی خود را کردم تا فیلم دچار شعار زدگی نشود بلکه در کنار طرح قصه، به معضلات موجو در جامعه بپردازیم.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید