مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام کرد: ضمن هماهنگی با پسر عباس کیارستمی، آماده میزبانی از مراسم تشییع پیکر وی هستند.
مجتبی دانشور در گفتگو با خبرنگار مهر و درباره این مسئله که زنده‌یاد عباس کیارستمی علاقه‌مند بوده همان‌طور که کار خود را با کانون شروع کرد از همان‌جا نیز به کار خود پایان دهد، گفت:

ما از امروز بعدازظهر پیگیری‌های خود را انجام داده و با نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین ستاد برگزاری مراسم ادای احترام و بدرقه‌ عباس کیارستمی ارتباط برقرار کردیم تا بگوییم آماده میزبانی از مراسم تشییع پیکر این هنرمند کشورمان هستیم.

وی افزود: حدود دو ماه پیش بنده و آقای مناف یحیی پور به دیدار آقای کیارستمی رفتیم و ایشان گفت که علاقه‌مند است برای کانون فیلم بسازد و همچنین تأکید داشت همان‌طور که کار خود را با کانون آغاز کرده است از همین‌جا هم خداحافظی کند.

2132102
مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با تأکید بر اینکه پس از درگذشت کیارستمی با پسر وی در ارتباط بوده‌اند، توضیح داد: ما با آقای بهمن کیارستمی هم ارتباط برقرار کردیم و او نیز علاقه‌مند به برگزاری مراسم تشییع از محل کانون است و ازآنجاکه ما هم آمادگی داریم، به نظر می‌رسد اگر دوستان در وزارت ارشاد و ستاد مربوطه نیز همراهی کافی داشته باشند این مراسم می‌تواند از کانون که خاستگاه و خانه اول این فیلم‌ساز و هنرمند مطرح کشورمان بوده انجام گیرد.
طبق جدیدترین تصمیم‌گیری‌ها پیکر زنده‌یاد عباس کیارستمی کارگردان سینمای ایران از محل موزه سینما تشییع می‌شود.ولی همچنان بررسی‌ها روی گزینه‌های دیگر به‌عنوان محل برگزاری تشییع پیکر این کارگردان سینمای ایران ادامه دارد.
رخشان بنی اعتماد به‌عنوان سخنگوی ستاد برگزاری مراسم تشییع پیکر عباس کیارستمی اعلام کرد که موزه سینما در حال حاضر محل برگزاری تشییع است ولی زمان قطعی آن هنوز اعلام‌نشده و منوط به زمان آوردن پیکر کیارستمی به ایران است.
در حال حاضر، رضا میر کریمی مدیرعامل خانه سینما و سیف‌الله صمدیان برای انجام تشریفات لازم برای بازگرداندن پیکر زنده‌یاد عباس کیارستمی به فرانسه سفرکرده‌اند.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید