جان هم Jon Hamm نیز به جمع بازیگران سریال جدید شش‌قسمتی آمازون و بی‌بی‌سی استودیوز به نام «فال نیک» Good Omens پیوست که برگرفته از رمان پرفروش به نویسندگی نیل گیمن Neil Gaiman و تری پرچت Terry Pratchett با همین نام هست. جان هم که در سریال «مد من» Mad Men نقش‌آفرینی داشته، در این سریال نقش فرشته مقرب جبرئیل، پیغام‌رسان اصلی خدا،‌ را خواهد داشت که در کتاب آن نقش کوتاهی داشته اما طبق توضیحات گیمن که به‌عنوان شورانر (تهیه‌کننده اجرایی و سرپرست نویسندگان) حضور دارد، در نسخه تلویزیونی بیشتر به این نقش خواهند پرداخت.
گیمن در بیانیه‌ای گفت: “پس‌ازآن که نوشتن «فال نیک» را تمام کردیم، من و پرچت شروع به طرح‌ریزی پایان‌بندی کردیم. فرشته‌های زیادی در این قسمت حضور خواهند داشت. وقتی «فال نیک» برای اولین بار منتشر و برای اولین بار توسط هالیوود خریداری شد، من و تری برای معرفی فرشته‌هایمان به یک فیلم سینمایی بسیار هیجان‌زده بودیم اما آن فیلم هرگز ساخته نشد؛ بنابراین پس از حدود سی سال، وقتی شروع به نوشتن فیلم‌نامه برای تلویزیون کردم، مطمئن بودم که فرشته‌هایمان باید در این کار حضورداشته باشند”. او ادامه داد: “سردسته این فرشته‌ها جبرئیل است. او تمام چیزی است که اسرافیل نیست: او قدبلند، خوش‌چهره، پرجذبه و خوش‌لباس است. ما بسیار خوش‌شانس بودیم که جان هم در دسترس بود و بدون این‌که نیازی به تلاش داشته باشد، تمام این خصوصیات را داراست. خوش‌شانسی بیشتر برای ما این بود که این بازیگر چشمگیر، طرفدار کتاب نیز است”.هم در بیانیه‌ی خودش اضافه کرد:”من تقریباً بیست سال پیش این کتاب را خوانده بودم. به نظرم این‌یکی از جالب‌ترین و باحال‌ترین کتاب‌هایی بود که تابه‌حال خوانده بودم. بدون شک، این کتاب چیزی نبود که قابل ساخته‌شدن باشد. دو ماه پیش، نیل فیلم‌نامه را برایم فرستاد و مطمئن بودم که باید در آن بازی کنم”.
«فال نیک» در حال حاضر در مرحله تولید به سر می‌برد و در سال ۲۰۱۹ در آمازون پرایم ویدیو و سپس در شبکه بی‌بی‌سی ۲ در بریتانیا پخش خواهد شد.
این سریال توسط تیم کمدی بی‌بی‌سی استودیوز، Narrativia و The Blank Corporation در همکاری با بی‌بی‌سی جهانی در حال تولید هست.
جان هم برای بازی در نقش دان دراپر در «مد من» از شبکه ای‌ام‌سی برنده یک جایزه امی و دو گلدن گلوب شد. پس از پایان یافتن «مد من» در سال ۲۰۱۵، هم بیشتر در فیلم‌های تلویزیونی با نقش‌ مهمان مثل ریچارد وین گری وین در «کیمی اشمیت شکست‌ناپذیر» Unbreakable Kimmy Schmidt از نت‌فلیکس حضور داشت. او پس از «مد من» در فیلم‌هایی مثل «بیبی راننده» Baby Driver، «چشم‌وهم‌چشمی» Keeping Up with the Joneses و «Marjorie Prime»  بازی کرد.

 

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید