نگران نباشید! او هنگام وقفه در فیلم‌سازی در پروژه‌های زیادی به عنوان تهیه‌کننده حضور خواهد داشت.

قرار است گیرمو دل تورو Guillermo del Toro در ماه دسامبر با اکران «شکل آب» The Shape of Water در سینماها غوغا به‌پا کند. این فیلم فانتزی موفق به کسب جایزه شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز امسال شد و به‌نظر می‌رسد که یکی از مدعیان بزرگ جوایز اسکار پیش رو باشد. با این حال، بهتر است توجه ویژه‌ای به این فیلم داشته باشید چون برای مدت نامشخصی دل تورو را در مقام کارگردان نخواهیم دید.
این فیلم‌ساز طی مصاحبه‌ای با مطبوعات در مکزیک اذعان داشت که حداقل برای مدت یک سال هیچ فیلمی را کارگردانی نخواهد کرد. او گفت: “من برای یک سال از کارگردانی دوری کرده و به استراحت خواهم پرداخت. قرار بود فیلم «سفر خارق‌العاده» Fantastic Voyage را بسازم، اما بعد از «شکل آب» به استراحت نیاز دارم”.

شکل آب

خوشبختانه، وقفه کاری دل تورو در مقام کارگردان به این معنی نخواهد بود که تا چند سال آینده اسم او را در عنوان‌بندی فیلم‌ها نخواهیم دید؛ بلکه او هم‌چنان به عنوان تهیه‌کننده در برخی پروژه‌ها از جمله همکاری با برثا ناوارو Bertha Navarro تهیه‌کننده و پاتریشیا ریگن Patricia Riggen کارگردان («۳۳» The 33 و «معجزه‌هایی از بهشت» Miracles From Heaven) مشغول خواهد بود. مستند «Ayotzinapa» به تهیه‌کنندگی دل تورو امسال به عنوان پروژه در حال اجرا در جشنواره Impulso Morelia به نمایش در آمد. این فیلم روایت ماجرای آدم‌ربایی توده‌ای ۴۳ دانش‌آموز در شهر ایگوالا مکزیک در سال ۲۰۱۴ می‌باشد.
هم‌چنین دل تورو اشاره کرد که هنوز درحال برنامه‌ریزی برای ساخت پروژه قدیمی «نقره» Silver در آینده می‌باشد. او چندین سال است که نیمی از فیلم‌نامه را آماده کرده اما هنوز فرصتی برای کامل کردن ساخت این فیلم به‌دست نیاورده است. «نقره» ماجرای کشتی‌گیر مکزیکی با چهره‌ای مخفی است که متوجه می‌شود همه سیاست‌مداران خون‌آشام هستند.

 

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید