[animate animation=”flash” duration=”3″ delay=”1″ iteration=”1″]
نزدیک به دو هفته پیش بود که فهرست نهایی نامزدهای گلدن گلوب ۲۰۱۷ در بخش‌های مختلف منتشر گردید؛ و قرار است بیش از ۶۰ هنرمند در بیش از ۱۰ رشته برای دریافت گوی طلایی یکی از مهم‌ترین مراسم سالانه اهدای جوایز در روز دوشنبه ۲۰ دی ماه با هم رقابت کنند. در کنار خنده‌های باسمه‌ای و یخ‌زده کسانی که قرعه دریافت جایزه به نامشان نمی‌افتد؛ خنده‌های غیرقابل‌کنترل برندگان تا مدت‌ها در حافظه تصویری سینما دوستان باقی می‌ماند. این درست است که هنرپیشه‌ها سخت‌ترین اکت‌هاشون رو هنگام دریافت مراسم‌هایی این‌گونه باید بازی کنند؛ تا زیر چهره‌های سلبرتی گونه‌شان حس غمگین شکست و یا کیف بی‌حد حصر پیروزی را مخفی نگاه دارند. در چهار پست که به‌صورت سریالی منتشر می‌شود به واکنش نسبتاً؛ تأکید می‌کنم نسبتاً صادقانه برخی از نامزدها، نسبت به قرار گیرشان در فهرست نهایی نامزدهای گلدن گلوب ۲۰۱۷ می‌پردازیم.
[/animate]
روت نگا (Ruth Negga)
نامزد جایزه بهترین بازیگر زن برای بازی در فیلم لاوینگ «Loving»
نگا می‌گوید:‌ من عمیقاً از توجه که به من شده است سپاسگزارم. نمی‌توانم به‌اندازه‌ی کافی از حمایت انجمن مطبوعات خارجی هالیوود تشکر کنم، واقعاً به آن مفتخرم. از حضور در میان چنین زنان فوق‌العاده، با استعداد و قدرتمندی احساس غرور می‌کنم. توانایی به اشتراک گذاشتن داستان مهم میلردرد و ریچارد لاوینگ با دیگران، هدیه خارق‌العاده‌ای بوده است. من این جایزه را با همکارم جوئل ادگرتون (Joel Edgerton)، کارگردانمان جف نیکولز (Jeff Nichols) و هر آن‌که در جان دادن به این اثر دخیل بوده است سهیم می‌شوم.
ایزابل هوپرت (Isabelle Huppert)
نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر زن برای بازی در فیلم او «Elle»
بازیگر فرانسوی این فیلم روانشناختی هیجانی که با تمرکز بر مورد آزار قرار گرفتن زنی در خانه‌اش است، می‌گوید:‌ “قلبم پر از نور شده، فیلم پیچیده ایست و ممکن است پر سروصدا و بحث‌برانگیز به نظر بیاید. ولی از اول در رسانه‌‌های بین‌المللی و آمریکایی به نظر آمد که بینندگان داستانمان را درک کرده‌اند و حالا این موضوع با توجه منتقدین و انجمن مطبوعات خارجی هالیوود هم مواجه شده است. خیلی خوشحالم که مردم چیزی فراتر از پیچیدگی و بحث‌برانگیزی را در فیلم دیده‌اند.”
می‌گوید که در نظر دارد در میان کارهایش جشن کوچکی برای خودش بگیرد. شب قبل از مصاحبه در بلژیک روی صحنه بوده و ۲ ساعت پس از مصاحبه در آلمان به روی صحنه می‌رود.
نیکول کیدمن (Nicole Kidman)
نامزد جایزه بهترین نقش مکمل زن برای بازی در فیلم شیر «Lion»
این نامزدی از هر نامزدی دیگری برای من احساسی‌تر است و من بیش از همیشه قدرشناس و سپاسگزارم. از انجمن مطبوعات خارجی هالیوود متشکرم.
لیسا جوی (Lisa Joy) و جاناتان نولان (Jonathan Nolan)
نامزد دریافت جایزه‌ی سازنده و تولیدکننده‌ی -Creators and executive producers- بهترین سریال دراما برای سریال وست ورلد (Westworld)
خالقان این سریال صبح زود، پس از بیدار شدن توسط دختر کوچکشان، از سه نامزدی سریال اچ بی او (HBO)شان اطلاع پیدا کردند. دخترشان برای اطلاع‌رسانی آن‌ها را بیدار نکرده بود،‌ بلکه کابوس دیده بود. پس از آرام کردن دخترشان، ایمیل خود را چک کردند و متوجه ماجرا شدند. نولان به تی اچ آر (THR) گفته است که این موضوع خیلی ما را تحت تأثیر قرار داده است. نامزدی در دسته‌بندی بهترین سریال و توجه به ستارگان داستان،‌ ایوان ریچل وود (Evan Rachel Wood)‌ و تندی نیوتن (Thandie Newton)، آن‌هم زمانی که این زوج بیشتر وقت و زندگی خود را به ساخت فصل یک گذراندند، بسیار لذت‌بخش است. این دراما که از اچ بی او (HBO)‌ پخش می‌شود در هنگام ساخت با مشکلات زیادی مواجه شده و این موضوع زمان پرداخت به داستان را برای آن‌ها بیشتر کرده است. “ما در اتاق تدوین بیش از ۱۸ ماه وقت گذراندیم تا بتوانیم داستان را با عموم به اشتراک بگذاریم. دیدن توجه و هیجان برای چیزی که تمامی عوامل برایش زحمت‌کشیده‌اند لذت‌بخش است.”
هر دو تهیه‌کننده گفته‌اند که تنها قرار گرفتن در مقابل سردمداری -اشاره به جوایز امی (Emmy)- چون بازی تاج‌وتخت «Game of Thrones» در این دسته‌بندی، حتی اینکه در جمله‌ای کنار سریال تخیلیِ جورج آر آر مارتین (George R.R. Martin) قرار می‌گیرند، برایشان موجب خوشحالی است.
با اینکه فصل دوم وست ورلد تا سال ۲۰۱۸ به نمایش در نخواهد آمد، جوی و نولان ماهاست که در اتاق نویسندگان مشغول به کارند. جوی می‌گوید: “ما با ایده‌ای کلی از اینکه چه می‌خواهیم، کار را شروع کردیم و در حال پرورش این ایده هستیم. کلیت داستان مشخص است و در حال حاضر به ریزه‌کاری‌های هر قسمت می‌پردازیم.”
درباره‌ی جشن گرفتن نیز گفته‌اند، از آنجا که برای شرکت در جشن جوایز منتقدین نتوانستند با دخترشان وقت بگذرانند، قرار بر گرفتن پیتزا و تماشای یک فیلم کریسمسی به همراه خانواده در ویلز دارند. جوی گفته احتمال درست کردن شیرینی شکری هم می‌رود.
استیوی واندر (Stevie Wonder)
بهترین آهنگ ساخته‌شده (original) برای ایمان (Faith) در فیلم بخوان «Sing»
برای این افتخار بزرگ، از انجمن مطبوعات خارجی هالیوود تشکر می‌کنم. بیش از ۳۰ سال از آخرین باری که نامزد جایزه گلدن گلوب شدم می‌گذرد. در نهایت خوشحالی این جایزه را با همکارانم رایان تدر (Ryan Tedder)‌ و فرنسیس فرول استارلیت (Francis Farewell Starlite) شریک می‌شوم. ایمان آهنگ و عقیده ایست که برایم بسیار عزیز است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید