برخلاف سایمون هلبرگ، تام هنکس نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب نیست. هیئت خبرگزاری‌های خارجی هالیوود (هیئت‌داوران مراسم گلدن گلوب) به مبهوت کردن همه در انتخاب نامزد‌های بهترین‌های فیلم‌ و تلویزیون عادت دارد و انتشار فهرست نامزدهای امسال نیز از این قاعده مستثنا نبود.
نام هنکس برای فیلم «سالی» انتخاب‌نشده است. اثری از فیلم «در جستجوی دوری» در میدان رقابت بهترین انیمیشن به چشم نمی‌خورد. فیلم «سکوت» از مارتین اسکورسیزی آن‌چنان نادیده گرفته‌شده است که همانند اسمش در سکوت فرورفته است؛ و خبری از انتخاب تاراجی پی هنسونبرای هیچ یک از فیلم و سریال تازه‌اش («شکل‌های پنهان» و سریال شبکه فاکس «امپراتوری») نیست.
اما به‌طورکلی نامزد‌های گلدن گلوب ۲۰۱۷ تقریباً همان‌هایی بودند که انتظار می‌رفت. در بخش فیلم، «لالالند» با ۷ نامزدی پیشتاز است، با اختلاف کمی بعدازآن «مهتاب» با ۶ نامزدی و «منچستر کنار دریا» با ۵ نامزدی ایستاده‌اند. در بخش تلویزیونی «مردم در برابر او جی سیمپسون» راه خود را با ۵ نامزدی باز کرد و ۴ نامزدی هم سهم «مدیر شب» شد.
در ادامه این مطلب فهرستی از بزرگ‌ترین بی‌اعتنایی‌ها گلدن گلوب ۲۰۱۷ را می‌خوانید:
تام هنکس، «سالی»
انتظار می‌رفت هنکس برای ایفای نقشِ خلبان مشهور واقعه‌ معجزه روی رود هادسون، سالی سالنبرگر، در این فیلم به کارگردانی کلینت ایستوود اسکار دیگری را به خانه ببرد؛ اما گلدن گلوب که در این سال‌ها تا به حال ۸ بار نامزدی را هنکس داده است به طرز عجیبی از وی برای بهترین بازیگر فیلم درام نامی نبرده است.


«در جستجوی دوری»
«در جستجوی دوری»؛ موفق‌ترین فیلم سال از نظر اقتصادی (با فروش 486 میلیون دلاری در گیشه آمریکا، کانادا و …) به طرز عجیبی در لیست بهترین انیمیشن سال جایی ندارد. در عوض انتخاب‌های گلدن گلوب در این بخش، دو فیلم دیگر از شرکت دیزنی («موآنا» و «زوتوپیا»)‌، فیلم‌«بخوان»، «کوبو و دوتار»‌ و همچنین یک فیلم کمتر شناخته‌شده سوئیسی-فرانسوی به نام «زندگی من به عنوان یک کدوسبز» بوده است.


«سکوت» کاملاً پشت درهای بسته ماند
درام مارتین اسکورسیزی در مورد راهبان یسوعی که بسیار دیر هم اکران شد، در گلدن گلوب امسال صاحب حتی یک نامزدی هم نشد، نه حتی برای بازیگرش اندرو گارفیلد، کارگردانش و یا فیلم‌نامه‌اش. این می‌تواند شرکت پارامونت را در فروش این فیلم با چالش جدی مواجه کند، مگر این که به نحوی توجه‌ها را به خود جلب کند.

تاراجی پی هنسون، «شکل‌های پنهان»
هنسون برای بازی قوی و تحسین‌شده‌اش در نقش یک ریاضیدان و دانشمند ناسا در دهه ۶۰ میلادی در این فیلم تماشاگرپسند از شرکت فاکس قرن بیستم، نامزد دریافت جایزه نشده است.


تاراجی پی هنسون، «امپراتوری»
با اینکه او جایزه‌ بهترین بازیگر زن در یک درام تلویزیونی را سال پیش به خانه برد، اما برای بازی در نقش کوکی لیون در فصل دوم سریال «امپراتوری» به او بی‌اعتنایی شد. سریال وی از شبکه فاکس نیز نامزد دریافت جایزه نشد.


دنزل واشنگتن برای کارگردانی فیلم «حصارها»
با اینکه او نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد شده است اما از دور رقابت بهترین کارگردان، برای کارگردانی فیلمش با فیلم‌نامه اقتباس‌شده از نمایشنامه برنده جایزه پولیتزر نوشته‌شده توسط آگوست ویلسون، حذف شد.


جیک گیلنهال، «حیوانات شب‌زی»
جیک گیلنهال برای جلب‌ توجه‌ جشنواره‌‌ها (جوایز) به سمت خودش چه باید بکند؟ نقش‌آفرینی جسورانه وی برای درام ساخته شرکت فوکوس فیچرز، باید وی را در صدر جدول پیش‌بینی‌های اسکار امسال قرار می‌داد، اما به طرز عجیبی این‌گونه نیست؛ و گلدن گلوب که فیلم «حیوانات شب‌زی» به کارگردانی تام فورد را آن‌چنان پسندید که وی را به عنوان یکی از بهترین کارگردانان برگزید، با نادیده گرفتن نقشش به گیلنهال کاملاً بی‌اعتنایی کردند.

مایکل شنون، «حیوانات شب‌زی»
در نقش کلانتری که در هر صحنه توجهات را به بازی خودش جلب می‌کرد، شنون یک شانس بزرگ برای قرار گرفتن در فهرست نامزدهای بهترین نقش مکمل بود؛ اما به‌جای او، گلدن گلوب از همبازی دیگرش، آرون تیلور-جانسون تقدیر کرد.


وارن بتی، «قوانین صدق نمی‌کنند»
وارن بتی سعی کرد به خاطر بازی در این فیلم که اولین حضورش روی پرده از سال ۲۰۰۱ محسوب می‌شود راه خود را به نامزدی دیگری در گلدن گلوب باز کند، هرچند که موفق نبود. هم‌بازی وی، لیلی کالینز برای بهترین بازیگر زن فیلم کمدی-موزیکال نامزد دریافت جایزه شده است.


لوکاس هدج، «منچستر کنار دریا»
با این که فیلم «منچستر کنار دریا» با ۵ نامزدی یکی از موفق‌ترین فیلم‌ها در گلدن گلوب امسال است، هیئت‌داوران ستاره موفق این فیلم را که در نقش پسرخاله کیسی افلک بازی کرده است، برای بهترین بازیگر مرد مکمل نامزد دریافت جایزه نکرده‌اند؛ اما باز هم احتمال اینکه هدج را در لیست نامزد دریافت اسکار ببینیم بسیار زیاد است.

«دختران گیلمور: یک سال از زندگی»
حتی اگر طرفداران چشم‌به‌راه بازگشت این مجموعه عاشق این سری جدید شده باشند، اما بازهم این سریال نتوانسته است نظر رأی‌دهندگان گلدن گلوب را، به سمت خود جلب کند. به طوری که این سریال را نامزد دریافت هیچ جایزه‌ای نکرده‌اند، حتی بازیگر همیشه محبوب لورن گراهام نیز جایی در لیست نامزد‌ها ندارد.


ویولا دیویس، «چگونه باید از مجازات قتل فرار کرد»
نام ویولا دیویس به خاطر بازی‌اش در فیلم «حصارها» بر سر زبان‌ها افتاده است، به طوری که حتی ممکن است بازی فوق‌العاده‌اش در این فیلم باعث شده باشد بازی‌اش در سریال تلویزیونی زیاد به چشم نیاید. برای اولین بار پس از شروع این سریال، دیویس برای سریالِ جنایی معمایی متعلق به شبکه ABC که هر فصل هم به جذابیت آن افزوده می‌شود نامزد دریافت جایزه نشده است.


«آقای ربات»
از برنده بهترین سریال درام مراسم گلدن گلوب سال 2016, امسال اثری به چشم نمی‌خورد. دوباره جمله قبل را بخوانید. سم اسماعیل (خالق«آقای ربات») مطمئناً بهت‌زده شده است.


«نارکوز»
یک سریال دیگر که قبلاً مورد توجه بود و امسال نه. فصل دوم مجموعه «نارکوز» کاملاً مورد بی‌توجهی گلدن گلوب قرارگرفته است.

«خانه پوشالی» و «نارنجی همان سیاه است»
سریال‌های ساخته شبکه Netflix باید جای خودشان را در لیست نامزد‌ها به نسل جدیدی از سریال‌های منتخب دیگر شبکه‌های پخش فیلم و سریال بدهند، به‌خصوص که ستاره سریال «چیزهای عجیب‌تر» درحالی‌که کسی فکرش را نمی‌کرد نامزد دریافت جایزه شد و همچنین نامزد شدن «تاج» کار سریال‌های شبکه Netflix را تمام کرد.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید