«بازی تاج و تخت» و «انتقام‌جویان: پایان بازی» را به راحتی می‌توان دو رویداد بزرگ فرهنگ عامه در دنیا دانست، و به لطف نقد هیجان‌انگیز جرج آر. آر. مارتین درباره‌ی این فیلم بزرگ دنیای سینمایی مارول، این دو با یکدیگر تلاقی کرده‌اند. نویسنده‌ی «تاج و تخت» اخیرا در وبلاگ شخصی خود نظراتش را در مورد «پایان بازی» منتشر کرده است.

همچنین بخوانید:
فیلم‌های مارول که پیش از دیدن Avengers: Endgame باید تماشا کنید

مارتین نوشت: «پایان بازی» فوق‌العاده است، آفرین به نویسندگان و کارگردان. نمی‌توانم باور کنم که تمام آن شخصیت‌ها را در یک فیلم دور هم جمع کردند و توانستند طوری مدیریت کنند که در حق هیچ‌کدام کم نگذارند. آخرین نبرد باشکوه، هیجان‌انگیز، پر از پیچ و تاب و به طرز غریبی زیبا بود. اما بخش مورد علاقه‌ی من صحنه‌های شخصیت‌های پیش از آن بود، صحنه‌ی آغازین با هاکی، صحنه‌های انت‌من، لحظاتی که تونی استارک با کلاه‌خودش صحبت می‌کند… و بسیاری صحنه‌ی دیگر.”


مارتین ادامه داد: “اکشن زیادی در این فیلم وجود دارد اما این تنها یک فیلم اکشن بزرگ مسخره نیست، که این روزها زیاد می‌بینیم. استن لی اگر زنده بود به آن افتخار می‌کرد. آیا او هرگز در رویاهای خود می‌دید شخصیت‌هایی که او و جک کیربی، و استیو دیتکو و سایر اعضای تیم مارول در اوایل دهه‌ی ۶۰ خلق کردند، یک روز فرهنگ جهانی را تسخیر خواهند کرد؟ داستانی شگفت‌انگیز برای شما وجود دارد.”
شاید مارتین دو داستان «بازی تاج و تخت» داشته باشد که هنوز منتشر نشده، اما «پایان بازی» چنان تاریخی بود که حتی او هم نتوانست در مقابل تماشای این فیلم سه ساعته مقاومت کند.

«پایان بازی» از زمان اکران خود در ۲۶ آوریل تعدادی رکورد را در باکس آفیس به ثبت رسانده است. فروش این فیلم در باکس آفیس جهانی در ۱۶ ماه می از مرز ۲.۵ میلیارد دلار عبور کرد، و پس از «آواتار» جیمز کمرون، بدون در نظر گرفتن تورم، پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما شده است.
آخرین قسمت «بازی تاج و تخت» مارتین، که از شبکه‌ی اچ‌بی‌او پخش می‌شود، هم یکشنبه به نمایش درمی‌آید. این سریال از فصل شش به بعد از کتاب مارتین فراتر رفت. «رقص با اژدهایان» پنجمین کتاب است که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد. مارتین هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار دو کتاب باقی‌مانده‌ی این مجموعه، یعنی «بادهای زمستان»، و «رویای بهار»، اعلام نکرده است.
این مطلب برگرفته از نوشته‌ی زک شرف در وب‌سایت ایندی‌وایر است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید