بازیگر و فیلم‌ساز معروف جرج کلونی George Clooney بر روی سریالی با محوریت رسوایی واترگیت Watergate scandal سال ۱۹۷۲ کار می‌کند. مت چارمن Matt Charman فیلم‌نامه‌نویس «پل جاسوس‌ها» Bridge of Spies به همراه کلونی و همکار آن‌ها در Smokehouse Pictures، گرانت هسلو Grant Heslov، بر روی این سریال هشت‌قسمته که نام آن «واترگیت» Watergate خواهد بود، همکاری می‌کنند. منابع آگاه از ارائه‌ی این پروژه به نت‌فلیکس Netflix در شرایطی پررقابت خبر داد.
Sonar Entertainment که سال گذشته‌ با Smokehouse Pictures که متعلق به کلونی و هسلو است، همکاری‌اش را شروع کرد، ساخت این سریال را بر عهده خواهد داشت. هر قسمت از «واترگیت» بر روی یک فرد که به نحوی در این اتفاق سیاسی آشفته درگیر بوده است متمرکز خواهد بود که از این افراد می‌توان از مشاور ریچارد نیکسون Richard Nixon جان ارلیچ‌من John Ehrlichman و دادستان اسبق کل جان میتچل John Mitchell نام برد. بر اساس شنیده‌ها این سریال حا‌ل‌وهوایی مشابه با درام مشهور ژاپنی سال ۱۹۵۰ راشومون Rashomon، به کارگردانی آکیرا کوروساوا Akira Kurosawa، دارد.
چارمن رهبری گروه نویسندگان «واترگیت» را بر عهده دارد و کلونی و هسلو مدیران اجرایی تولید این کار هستند. خبرها از احتمال کارگردانی بخشی از این سریال توسط کلونی شنیده شده است. باید منتظر ماند و دید پخش این سریال را نت‌فلیکس بر عهده می‌گیرد یا نه.رسوایی واترگیت در ژوئن ۱۹۷۲ شروع شد، زمانی که گروهی از افراد به خاطر ورود به مجمو‌عه‌ی واترگیت در واشینگتن، دی. سی. Washington D.C. دستگیر شدند. جایی که مقر اصلی کمیته‌ی ملی دموکرات Democratic National Committee بود. پیرو تحقیقاتی که بعد از دستگیری این افراد انجام شد، مشخص شد مقامات بالای کاخ سفید در سرپوشی سیاسی نقش داشته‌اند. این رسوایی در نهایت به استعفای رئیس‌جمهور ریچارد نیکسون در سال ۱۹۷۴ منجر شد.
«واترگیت» دومین حضور کلونی در تلویزیون و تازه‌ترین پروژه‌ی چارمن که مربوط به یک دوره‌ خاص است، هست. چارمن برای فیلم‌نامه‌ی «پل جاسوس‌ها» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ Steven Spielberg نامزد جایزه‌ی اسکار شد. چارمن اخیراً برای ساخت اثری در مورد والتر کرونکیت Walter Cronkite به اسپیلبرگ پیوسته است. کرونکیت خبرنگار مشهوری است که در تهیه‌ی خبر و گزارش بسیاری از اتفاقات مهم در تاریخ معاصر آمریکا نقش پررنگی داشته است.
کلونی در حال حاضر مشغول کارگردانی اقتباسی تلویزیونی از کچ-۲۲ Catch-22 است، خود او احتمالاً در این سریال کوتاه در نقش کلنل کتکارت Colonel Cathcart جلوی دوربین خواهد رفت.
این مطلب برگرفته از نوشته‌ی ای‌جی کالفیلد AJ Caulfield در سایت www.looper.com است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید