در چند سال اخیر، دیوید فینچر حسابی در نت‌فلیکس مشغول به کار شده است؛ مدیر اجرایی، کارگردانی و نظارت بر «خانه پوشالی»، «شکارچی ذهن» و «عشق، مرگ و ربات‌ها». او آنقدر گرفتار شده که از سال ۲۰۱۴ و ساخت «دختر گم‌شده»، هنوز فیلم دیگری نساخته است. حالا اوضاع تغییر خواهد کرد. علاوه بر کار کردن با سرویس پخش آنلاین، پروژهٔ بعدی او یک فیلم زندگی‌نامه‌ای از دوران طلایی هالیوود و هرمن جی. منکیویچ فیلم‌نامه‌نویس خواهد بود. گری اولدمن قرارداد بازی در نقش اصلی «منک» Mank را امضا کرده است.
منکیویچ روزنامه‌نگاری بود که در دهه ۲۰ میلادی به هالیوود رفت و فیلم‌نامه‌نویسی را در پیش گرفت. او فیلم‌نامه‌های متعددی را به نگارش در آورده است.

اورسن ولز هرمن جی. منکیویچ

«جادوگر شهر از» یکی از آثار اوست، اما یکی از مشهورترین‌ همکاری‌های او با اورسن ولز برای فیلم «همشهری کین» است. گمان می‌شود پیدایش «جنجال‌آمیز» کین و بحث‌های تلخ منکیویچ با ولز دربارهٔ ابداع و نگارش این شخصیت، موضوع داستان فیلم جدید فینچر خواهد بود.
«منک» پروژه‌ٔ پرشور پدر فقید فینچر، جک فینچر، که فیلم‌نامهٔ این اثر را نوشته، به حساب می‌آید. قرار است این فیلم به صورت سیاه و سفید ساخته شود و تولید آن از ماه نوامبر کلید خواهد خورد. حالا باید دید نقش اورسن ولز در این فیلم نصیب چه کسی خواهد شد.
این مقاله برگرفته از نوشتهٔ اون ویلیامز در سایت empireonline.com است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید