ماه‌هاست شایعه‌ی این‌که هر قسمت از فصل آخر «بازی تاج‌وتخت» Game of Thrones به‌اندازه‌ی یک فیلم سینمایی و یا چیزی نزدیک به آن طول خواهد کشید، پخش شده است. به دنبال این شایعه بیشتر طرفداران این سریال تصور می‌کنند هر قسمت این فصل باید حدوداً ۸۰ دقیقه باشد. این در حالی است که اچ‌بی‌او HBO به‌جز تاریخ پخش آن، خبر دیگری مربوط به این فصل را تائید نکرده است. بااین‌حال کارگردان این سریال دیوید ناتر David Nutter اعلام کرده است که هر شش قسمت فصل هشتم «بازی تاج‌وتخت» بیشتر از ۶۰ دقیقه خواهد بود. ناتر گفته است: “تمام قسمت‌های فصل هشتم بیشتر از ۶۰ دقیقه خواهند بود. مطمئن هستم که هر قسمت آن بیشتر از زمان معمول یک قسمت سریال‌های تلویزیونی طول خواهد کشید.”
ناتر بیشتر شهرتش را برای کارگردانی قسمت “باران کستمیر ” The Rains of Castamere فصل سوم این سریال که ماجرای “عروسی خونین ” Red Wedding هولناک در آن اتفاق افتاد، به دست آورد. قسمتی که تا به امروز یکی از تکان‌دهنده‌ترین قسمت‌ها در تاریخ تلویزیون به شمار می‌رود. این کارگردان هم‌چنین برای قسمت آخر فصل پنجم، «رحمت مادر» Mother’s Mercy هم پشت دوربین بود. این قسمت یک جایزه‌ی امی Emmy را برای او به همراه داشت. ناتر سه قسمت از فصل آینده‌‌‌ی «بازی تاج‌وتخت»‌، ازجمله اولین قسمت آن را هم کارگردانی خواهد کرد. از دیگر کارگردان‌های فصل آخر می‌تواند به کارگردان قسمت «نبرد حرام‌زاده‌ها» Battle of the Bastards، میگوئل ساپوچنیک Miguel Sapochnik و سازندگان سریال دیوید بنیاف David Benioff و دی.بی. وایس D. B. Weiss که قسمت آخر سریال را هم کارگردانی کرده بودند، اشاره کرد.وقتی از ناتر پرسیده شد آیا فصل آخر به‌پای “ازدواج خونین ” خواهد رسید یا نه، او در جواب گفته بود که تک‌تک طرفداران «بازی تاج‌وتخت» باید خودشان را آماده کنند چراکه فصل آخر ازنظر بار دراماتیک و تأثیرگذاری در همان سطح خواهد بود. او گفت: “برای مقایسه‌ی فصل هشتم با “ازدواج خونین ” فقط این را می‌گویم که روی صندلی‌‌هایتان میخکوب شوید چراکه فصل آخر، فصل خاصی خواهد بود.” این کارگردان گفته است امید دارد این قسمت‌های آخر هم همانند “ازدواج خونین ” تأثیرگذار از آب درآیند.
ناتر در مورد ازدواج خونین گفت:” ازآنجایی‌که چند شخصیت اصلی سریال در آن حضور داشتند یکی از لحظات مهم سریال به شمار می‌آمد و من می‌خواستم آن را خوب بسازم و بتوانم چیزی به‌خوبی کتاب‌ها، خلق کنم. یکی از جالب‌ترین چیزها برای من که مرا بسیار هم شگفت‌زده کرد، واکنش تماشاگران بود-تماشای ویدیوهای یوتیوب که واکنش مردم هنگام تماشای این قسمت را نشان می‌داد، مرا بسیار خوشحال کرد چراکه به نظرم به همان چیزی که می‌خواستم رسیده بودم.”
ناتر در مورد پایان این سریال گفته است:” من کاملاً از نحوه‌ی پایان فصل هشتم راضی هستم. به نظر من دیوید و دن کار فوق‌العاده‌ای انجام داده‌اند، آن‌ها علاوه بر المان‌های ضروری روایت‌گویی، خواست تماشاگران را نیز در نظر گرفتند. من به شما اطمینان می‌دهم این فصل پر از شگفتی و لحظات تکان‌دهنده خواهد بود. منتظر فصلی کاملاً تماشایی باشید.”
فصل آخر «بازی تاج‌وتخت» آوریل پخش خواهد شد.
این مطلب برگرفته از نوشته زک شارف Zack Sharf در سایت www.indiewire.com است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید