اواخر ژوئن همیشه بدترین زمان برای طرفداران پر و پا قرص سریال «بازی تاج وتخت» است.

ما ۱۰ قسمت لذت بخش را دیدیم و کاملا در دنیای وستروس غرق شدیم و حالا ناگهان به نقطه انتظار برای ادامه داستان رسیدیم. باید یک سال زجرآور را صبر کنیم تا بفهمیم چه اتفاقی خواهد افتاد.

خوشبختانه جرج آر آر مارتین امسال قرار است کتاب بادهای زمستانی را منتشر کند و داستان کتاب از سریال پیشی خواهد گرفت، اما تا آن موقع راهی جز حدس زدن داستان نداریم.

می دانیم که تنها دو فصل تا پایان سریال باقی مانده است (و احتمالا فقط ۱۳ قسمت)، بنابراین ۹ مورد از پیش بینی های مهم  را که احتمالا در فصل هفتم اتفاق خواهد افتاد را برایتان جمع آوری کرده‌ایم.

۱-  همه استارک‌ها دوباره به یکدیگر خواهند پیوست

https-%2F%2Fblueprint-api-production.s3.amazonaws.com%2Fuploads%2Fcard%2Fimage%2F132653%2FSansa_hugging_Jonاین اتفاق به زودی رخ نخواهد داد، اما از برخی جهات فکر می کنیم که در فصل بعدی همه استارک‌هایی که زنده مانده‌اند گرد هم خواهند آمد. جان و سانسا حالا هم به‌هم رسیده‌اند، برن به دیوار رسیده و آریا به وستروس بازگشته است. به بیانی دیگر، همه تکه‌های پازل در کنار هم قرار گرفته‌اند. ما می‌دانیم که «بازی تاج و تخت» علاقه زیادی به تقارن دارد، پس این می‌تواند به معنی به‌هم پیوستن دوباره اعضای خانواده‌ای باشد که در آغاز داستان پراکنده شده‌اند و حال که تعداد کمی از آنها از مرگ گریخته‌اند، دوباره درکنار هم قرار خواهند گرفت.

۲- سانسا سرکشی خواهد کرد

giphyبا همه اینها، ما فکر نمی‌کنیم این به‌هم پیوستن دوباره کاملا خوشحال‌کننده باشد، اما در قسمت پایانی فصل ششم نشانه‌های محکمی وجود داشت که میان اعتماد جان و سانسا شکافی ایجاد شده است.

احتمالا میزان قدرت و سرکشی سانسا با حس سرخوردگی ناشی از اینکه جان تمام اعتبار پیروزی علیه رمزی را به‌دست آورده، ترکیب شده (در صورتی که اگر به خاطر سانسا نبود جان در این نبرد شکست خورده بود) و این حس او را به سمت انجام کاری با بی‌ملاحظگی سوق خواهد داد.

ما فکر نمی‌کنیم او عمدا به برادرش آسیب برساند، ولی این احتمال وجود دارد که باز هم کاری را پشت سر او انجام دهد ( احتمالا با همکاری لیتل فینگر) که پیامدهای ناخوشایندی در پی خواهد داشت.

این  امکان وجود دارد که سانسا کاملا سرکش شود اما احتمال این اتفاق بسیار کم است. ما می‌دانیم که در سال ۱۹۹۳ جورج آر آر مارتین در نامه‌ای که به مدیر برنامه‌هایش نوشته به این موضوع اشاره کرده که طرح اولیه کتاب آهنگ یخ و آتش درباره خیانت سانسا به استارک‌ها بوده است، اما از آن زمان تاکنون داستان تغییرات زیادی کرده است. اما کسی چه می‌داند… شاید مارتین بخواهد این بار از این اِلمان استفاده کند.

۳- جان حقیقت را درباره پدر واقعی‌اش می‌فهمد

giphy (1)حالا که برن واقعیت را درباره والدین جان فهمیده است، هیچ دلیلی وجود ندارد تا او هنگامی که به وینترفل برسد حقیقت را به جان نگوید. البته چهار فصل تمام طول کشید تا برن خودش را به آن‌ سوی دیوار برساند، پس خدا می‌داند که چقدر طول خواهد کشید تا او خودش را به وینترفل برساند.

اگرچه این موضوع در فصل هفتم و یا در آغاز فصل هشتم آشکار می‌شود، و اینکه جان درباره رگ و ریشه تارگرین خود بداند، ناگزیر به نظر می‌رسد. ( اگر جان از این مسئله آگاه شود می‌تواند زودتر با عمه‌اش دنریس متحد شود.)

۴- دنریس به حساب یوران گریجوی می‌رسد

14758دی بی وایز  و دیوید بینوف، فیلمنامه‌نویسان این سریال  تاکنون شخصیت‌های زیادی را از کتاب مارتین حذف کرده‌اند. اگر  آنها نقش مهمی برای یوران در فصل‌ بعدی نداشتند، دلیلی نداشت تا خودشان را برای نشان دادن این شخصیت به زحمت بیندازند.

در حال حاضر خواسته اصلی یوران این است که به تئون و یارا که با تعداد زیادی از کشتی های او فرار کرده‌اند برسد و هدف اصلی او این است که با دنریس ازدواج کند. آخرین باری که او را دیدیم،  از دوستان آیرون برن خود این درخواست جاه‌طلبانه را داشت که برای او هزاران کشتی بسازند تا  بتواند تئون و یارا را تعقیب کند.

احتمالا یوران در اوایل فصل هفتم بازخواهد گشت، و با آغوشی باز به استقبال مادر اژدهایان می‌رود، قبل از اینکه دنریس، دست سرسی را از تخت آهنین کوتاه کند.

۵) اما رسیدن دنریس به پایتخت با توجه به اتفاقات پاراگراف قبلی، به تعویق می افتد.

giphy (3)ما حدس می‌زنیم، فصل هفتم بیشتر بر روی حمله دنریس به وستروس تمرکز خواهد کرد، در حالی که فصل هشتم درباره نبرد نهایی بین وایت واکرها و انسان‌ها خواهد بود.

مسئله این است که، دنریس در حال حاضر در دریای نرو است. بنابراین برای زمانبندی درست باید قبل از حمله موفقیت‌آمیز او به پایتخت، بین راه اتفاقی رخ دهد تا در رسیدن او وقفه بیفتد.

اگر او یوران را در دریا ملاقات کند، یا راهش را به سمت آیرون آیلندز کج کند تا حساب او را برسد، این به سازندگان اجازه می‌دهد تا از سرعت پیشرفت او بکاهند و به اندازه کافی فصل هفتم را طول دهند.

۶- دوئل کلگین‌ها احتمالا اتفاق خواهد افتاد

https-%2F%2Fblueprint-api-production.s3.amazonaws.com%2Fuploads%2Fcard%2Fimage%2F132560%2FGoTs_Cleganebowlسندر کلگین برای دلیل خاصی به سریال برگردانده شد، شخصیت او به وضوح کشمکش بین رستگاری، میل به انتقام و… را نشان می‌دهد، اگر این نیاز که باید بی‌رحم، جنگجویی ماهر و قدرتمند باشی تا بتوانی در دنیای تاج و تخت‌ها زنده بمانی را کنار بگذاریم، او هنوز باید کار خاصی در فصل بعد انجام دهد.

سرنگونی سرسی مطمئنا پیش از پایان سریال رخ خواهد داد و یکی از چند مانع باقی مانده بین ملکه جدید و مرگ او، محافظ نیرومند او سر گرگور است.

در حال حاضر سگ شکاری به سمت شمال حرکت کرده، از برخی جهات به‌نظر می‌رسد که او با استارک‌ها روبرو می‌شود و امیدواریم به آنها بپیوندد. اگر آنها تصمیم بگیرند با دنریس برای دست‌یابی به تخت آهنین متحد شوند، چه کسی برای مبارزه با کوه گزینه مناسب‌تری از سگ شکاری است؟

۷- سرسی به دست جیمی کشته خواهد شد

giphy (4)سرسی شاید فعلا بر تخت آهنین نشسته باشد، اما این حکمرانی بسیار کوتاه خواهد بود. او نه تنها موفق شد تمام هفت اقلیم را با خودش دشمن کند بلکه حتی برادر خود را نیز دست به سر کرد.

این جریان موضوع تعدادی از تئوری‌ها و پیش بینی‌ها بوده است و البته نمی‌دانیم که شرایط دقیقا چطور پیش خواهد رفت ولی روی این که سرسی در نهایت به دست جیمی کشته شود، حساب می‌کنیم. ( در نتیجه پیش‌گویی مگی در هنگام کودکی سرسی به واقعیت خواهد پیوست)

۸- پادشاه شب حمله خواهد کرد

giphy (5)همه داستان‌های سریال سعی داشت برای این حمله زمینه‌سازی کند. احتمالا این اتفاق پیش از قسمت‌های پایانی فصل هفتم رخ نخواهد داد، اما خیلی طول نخواهد کشید تا پادشاه شب واکنش نشان دهد.

در مصاحبه اخیری که گزارشگر ددلاین هالیوود با فیلمنامه‌نویس، دیوید بینوف داشت، درباره شاخ جورامون (یک وسیله افسانه ای که گفته می شود قدرتی خاص دارد و می تواند دیوار را نابود کند) پرسید، او چنین پاسخ داد:

وحشی‌ها می‌توانستند از دیوار رد شوند و رد هم شدند پس پادشاه شب که قدرت بیشتری دارد و همچنین افرادی که بی چون و چرا از او اطاعت می‌کند … بیشتر از این دیگر توضیح نمی دهم.

۹- و دیوار فرو خواهد ریخت

giphy (6)آیا این یک  پایان بی‌نقص برای فصل هفت نخواهد بود؟ وایت واکرها باید به طریقی به این شاخ دست پیدا کنند، و فکر می‌کنیم آنها برای از بین بردن محافظ جادویی دیوار(که مشخص نیست چندین سال است، آنها را در شمال وستروس محبوس کرده) باید کاری کنند تا دیوار فرو بریزد ( چه از طریق شاخ جورامون یا از هر راه دیگری).

یک احتمال دیگر هم وجود دارد، آن هم این است، برن که حالا پادشاه شب در تعقیب اوست، ناخواسته باعث فروپاشی دیوار شود (یا حداقل مانعی جادویی دیوار که از ورود وایت واکرها جلوگیری میکند را از بین ببرد).

در هر صورت زمستان واقعا رسیده است. این مسئله دیر یا زود اتفاق خواهد افتاد.

 

اگر تئوری دیگری دارید می‌توانید نظرتان را در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

 

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید