درحالی‌که برای شروع فصل ۷ آماده می‌شویم باید با برخی از اصول اساسی رودررو شویم: بیش از یک سال است که دنیای وستروس Westeros را ندیده‌ایم و شخصیت‌های بسیار زیادی در این سریال هستند که باید ماجرایشان را دنبال کنیم.
بنابراین از این مطلب که به سرنوشت خائنان، جادوگران، سربازان و ملکه‌های موردعلاقه ما پرداخته — آن‌هایی که از فصل ۶ جان سالم به در بردند — لذت ببرید. در مورد این‌که در فصل ۷ چه بر سر آن‌ها خواهد آمد مجبوریم برای تمام تابستان گمانه‌زنی کنیم.

تیریون لنیستر Tyrion Lannisterپس از داستانی که تقریباً بر سرزنده ماندن بود؛ تیریون، یکی از معدود لنیسترهای بازمانده تیمی را انتخاب کرده که ممکن است تیم برنده باشد — دنریس تارگرین Daenerys Targaryen نیروی مبارزه‌ی تحسین برانگیزی در کنار خود دارد و حالا در خدمت اوست. تیریون همیشه شخصیتی بوده که می‌خواستیم پا بگیرد و در حال حاضر اوضاع به همین منوال پیش می‌رود.

دنریس تارگرین Daenerys Targaryen

او ارتش خود را دارد. او اژدهاهایش را دارد و همین‌طور کشتی‌های خود؛ و از تمام آن‌ها استفاده می‌کند، در پایان فصل ۶ تنها یک کلمه می‌توانست مادر اژدهاها را توصیف کند: رئیس.

سرسی لنیستر Cersei Lannister

بسیار خوب، او اکنون بر تخت فلزی تکیه می‌زند و قدرتمندترین زن وستروس است. او کافی بود تنها سپت بیلور را منفجر کند و ناخواسته آخرین فرزندش را به سمت خودکشی بکشاند — وضعیتی نه‌چندان شاد، اما تضمین‌کننده‌ی قدرت او در فرمانروایی. احتمالاً بزرگ‌ترین موضوع که او باید در فصل ۷ با آن دست‌وپنجه نرم کند، تغییر موقعیتش با ظهور قدرت‌های دیگر است.

جان اسنو او توسط قلعه‌های وفادار به خانواده‌ی استارک، به‌عنوان پادشاه شمال معرفی شد. این موقعیتی است که به‌ندرت سر سازش با کسی داشته، اما با مقایسه‌ی آن با پایانی که جان در فصل ۵ داشت و توسط برادرانش از پشت خنجر خورد، این پیشرفت محسوب می‌شود.

و باوجودی که جان از این موضوع بی‌اطلاع است، آخرین سفر برن به گذشته تائید می‌کند که جان پسر لیانا استارک و احتمالاً رایگار تارگرین است که با توجه به اصل و نسبش او را شایسته‌ی تخت فلزی می‌کند

جیمی لنیستر Jaime Lannister

در میان بازماندگان لنیستر، جیمی بدترین شانس را برای زنده ماندن در فصل جدید دارد — بیشتر به خاطر این‌که او تنها فرد زنده‌ای است که سرسی واقعاً دوست دارد. جیمی پس از بازگشت به قلمرو پادشاهی پی برد که تفاوت بسیار زیادی با وقتی‌که آن را ترک کرد دارد و احتمالاً برخورد متفاوتی از او با خواهر-معشوقه‌اش و جو سیاسی جدید خواهیم دید.

سانسا استارک Sansa Starkسانسا که در کنار شاه تازه اعلام شده‌ی استارک نشسته است، پیرترین استارکی است که حداقل یکی دو راز با خود دارد و از انگیزه‌های لیتل‌فینگر چیزهایی می‌داند. همچنین می‌توان او را سیاست‌مدار‌ترین شخصیت سریال دانست.

پیتر “لیتل‌فینگر ” بیلیش Petyr “Littlefinger” Baelish
درحالی‌که همچنان به عادت قدیمی خود در سایه‌ها پرسه می‌زند، چیزهای زیادی درباره‌ی خود برای سانسا در قسمت پایانی فصل ۶ فاش کرد و روشن کرد که می‌تواند در آینده علایق او را بازی دهد. با این اوصاف، او قدرتی ستودنی در گرداندن قلعه آرین دارد (ازآنجاکه پسرخوانده‌اش رابین هنوز جوان‌تر و خام‌تر از آن است که قدرت را به دست بگیرد).

رابین آرین Robin Arryn

فراموش کرده بودید که این بچه هنوز زنده است؟ بسیار خوب زنده است و در فصل ۷ ظاهر خواهد شد.

دیوس سیورت Davos Seaworthاو در راستای اهداف جان اسنو و ارتش شمال، اما دل‌شکسته از خبر مرگ پرنسس شرین است؛ و هنوز یکی از مردان خوبی است که در وستروس می‌توان یافت.

ملیساندر Melisandre

او پس از متهم شدن به قتل پرنسس از طرف دیوس Davos، به دستور جان اسنو به جنوب تبعید شد. رازهای او نسبتاً سربسته باقی‌مانده است.

اولنا تیرل Olenna Tyrell

تیرل با از دست دادن “آینده ” موعود از طرف نوه‌هایش که حالا، به لطف سرسی، مرده‌اند با کمک دورن Dorne در پی انتقام است.

الاریا ساند Ellaria Sandحالا که او بر دورن فرمانروایی می‌کند و پس از هم‌دستی موفقیت آمیزش در قتل، با دنریس و نیروهایش هم‌پیمان شده — کشتی‌های دورن عقب‌نشینی کردند. (البته آن رابطه می‌تواند در آخر پیچیده شود، چراکه او عملاً خواهر تیریون را به قتل رساند.)

وریز Varys
او هم در تیم دنریس است، حداقل برای زمانی که هست و همچنین مسئول ایجاد اتحاد بین دورن و تیرل‌ها هست.

میساندی Missandei
یکی از حمایت‌کننده‌های هم‌سفر دنریس به وستروس است، اما کسی است که به لطف رابطه‌ی خوب و شیرینش با گری‌ورم، شانس خوبی برای رسیدن به خوشبختی دارد. (که البته باوجود تمایل شدید این سریال به تراژدی ممکن است ساده‌لوحانه به نظر برسد.)

ساندر کلگین Sandor Clegane
“هوند ” پس از یافتن ظاهراً ذره‌ای آرامش در فصل ۶، با مرگ همشهریانی که با آن‌ها آواره شده بود، به ریشه‌های خشن خود برمی‌گردد؛ اما این بار او انجمن برادران بدون شعار همراه شده و برای جنگیدن با وایت واکر ها راهی شمال می‌شود.

آریا استارک Arya Starkدخترک جسور موردعلاقه همه حالا بزرگ‌شده و تبدیل به قاتل ناشناس محبوب همه شده است و انتقام سخت خود را از والدر فری Walder Frey و خانواده‌اش گرفته است. (با الهام گرفتن از «تیتوس آندرونیکوس» Titus Andronicus شکسپیر)

تئون و یارا گریجوی Theon and Yara Greyjoy
خواهر و برادری که حالا برعلیه هم اویرون‌شان متحد شده‌اند (که حالا به‌عنوان پادشاه جزایر آهن شناخته می‌شود) و به دنریس پیوسته‌اند — یارا موافقت کرده است که اهالی جزایر آهن فعالیت‌های دزد دریایی خود را سبک‌تر کنند.

سم‌ول تارلی و گیلی Samwell Tarly and Gilly
این دو با موفقیت به مقر اصلی رسیدند، جایی که سم‌ول در کتابخانه‌ای باشکوه آموزه‌های استادی فرا خواهد گرفت … و گیلی و پسرش احتمالاً در لابی منتظر می‌مانند.

برین از تارت Brienne of Tarth
او پس از تلاشی ناموفق دریافتن راهی مسالمت‌آمیز برای پایان دادن به محاصره‌ی ریوران Riverrun، با پدریک Podrick می‌گریزد. او از جیمی جدا شده، اما همیشه چیزی… (باید منتظر بمانیم)

ترموند جاینتسبین Tormund Giantsbaneاو که از برین شکست‌خورده به جان وفادار مانده است، حتی باوجودی که او را به‌عنوان پادشاه شمال قبول ندارد.

داریو ناهاریس Daario Naharis

دنریس جدایی ناراحت‌کننده‌ای از او داشت، پیش از آن‌که او را به مقصد هفت قلمرو ترک کند، مشخص نیست که بازهم او را ببینیم یا نه — اما می‌توانیم امیدوار باشیم.

برن استارک Bran Stark

برن که حالا کاملاً عنوان “کلاغ سه چشم ” را به ارث برده است، بیشتر از همیشه کنترل قدر‌ت‌های ذهنی خود را دارد، ازجمله توانایی سفر به گذشته و پی بردن به اسرار خانوادگی. نحوه‌ی استفاده او از این اطلاعات وقتی‌که در جنوب دیوار با میرا Meera است، قسمت بزرگی از سیر داستانی فصل ۷ را تشکیل خواهد داد.

برون Bronn

او اکنون با جیمی به قلمرو پادشاهی بازگشته است — و با توجه به ویژگی‌هایش به‌عنوان یک متحد، امیدواریم که این شرایط به نفع او باشد.

جورا مورمونت Jorah Mormontاو در جستجوی درمانی برای وضعیت خاکستری‌اش است، اما حداقل روابط دوستانه‌تری با دنریس برقرار کرده است.

بنجین استارک Benjin Stark

برادر ند استارک که مدت‌ها پیش از پیشش رفته، به برادرزاده‌ی خود کمک‌هایی حیاتی در آن‌سوی دیوار داد — درحالی‌که چندان زندگی آن‌ها را زیر و رو نکرد، اما هنوز در وحش دوردست برای آن‌ها می‌جنگد.

لیانا مورمونت Lyanna Mormontاو یک استارک وفادار در پایان فصل ۶ بود و همچنان محبوب ماست تا ابد.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید