سریال «دوستان» با داشتن ۱۰ فصل و ۲۳۶ قسمت، پذیرای بازیگران مهمان متعددی بود که برخی به اندازهٔ بازیگران اصلی، مشهور بودند. بازیگران درجه یکی که به عنوان مهمان در این سریال بازی کردند هرگز فراموش نشدند؛ حتی کریستینا اپل‌گیت و بروس ویلیس برای بازی در «دوستان» موفق به کسب جایزهٔ امی شدند. از جمله دیگر بازیگران مشهوری که در این سریال کمدی حضور کوتاهی داشتند می‌توان به برد پیت، ریس ویترسپون، جولیا رابرتس، جرج کلونی، سوزان ساراندون، پل راد و وینونا رایدر اشاره کرد.
اما بازیگران معروف دیگری نیز در این سریال حضور داشتند که زیاد در خاطره‌ها نماندند. به مناسبت بیست‌وپنجمین سالگرد پخش «دوستان»، ده تا از بازیگران معروف مهمان در این سریال که احتمالا فراموش‌شان کرده بودید را به شما معرفی می‌کنیم.

همچنین بخوانید:
۱۰ حقیقتی که احتمالا در مورد Friends نمی‌دانستید

هلن هانت فصل ۱، قسمت ۱۶

هلن هانت دوستان

دیدن شخصیت محبوب یک فیلم یا سریال در فیلمی دیگر در دهه ۹۰ برای همه بسیار جالب و دوست‌داشتنی بود. شبکه ان‌بی‌سی هم بدون فوت وقت، ستارهٔ «Mad About You» را به سیتکام محبوب «دوستان» فراخواند تا در نقش خودش، جیمی در این سریال بازی کند.

لیه رمینی فصل ۱، قسمت ۲۳

لیه رمینی دوستان

ستارهٔ آیندهٔ «پادشاه کوئینز» در نقش لیدیا بازی کرد؛ زن بارداری که زمان وضع حملش رسیده بود و جویی به صورت اتفاقی کنار او ماند و کمکش کرد. رابطهٔ شیرینی بین این دو شخصیت شکل گرفت، اما در آخر این قسمت، پدر بچه وارد می‌شود و رابطهٔ لیدیا و جویی به جایی نمی‌رسد.

کریسی هایند فصل ۲، قسمت ۶

کریسی هایند دوستان فراموش

شاید چون فیبی دفعات زیادی آهنگ «گربهٔ بدبو» را در طول پخش سریال خواند، فراموش کردن استفانی (کریسی هایند)، ستارهٔ راک اند رول که آهنگساز و شریک قدیمی فیبی در این کار بود، راحت‌تر پیش آمد. 

ایزابلا روسلینی فصل ۳، قسمت ۵

ایزابلا روسلینی دوستان

بچه‌ها برای سرگرمی، لیستی از ۵ فرد مشهور برای خودشان درست کردند که اجازه داشتند یک شب با آنها باشند. راس که پس از کش و قوس‌های زیاد، لیست نهایی‌اش را لمینت کرده بود، فکرش را هم نمی‌کرد که با یکی از انتخاب‌های اولش یعنی ایزابلا روسلینی در کافهٔ محبوب‌شان برخورد کند. حالا که دوباره این قسمت را نگاه می‌کنیم، بیش از پیش، تلاش این سریال کمدی موفق برای درخواست از این چهرهٔ برجسته به منظور بازی در نقش خودش را تحسین می‌کنیم.

بن استیلر فصل ۳، قسمت ۲۲

بن استیلر دوستان

بازیگران مهمان نقش مقابل فیبی آنقدر استثنایی بودند (شان پن، چارلی شین، الک بالدوین) که بازیگران مقابل دیگر نقش‌ها به سادگی فراموش می‌شدند. برای مثال: بن استیلر در نقش تامی، با ریچل قرار داشت اما چون زود عصبی می‌شد رابطه‌شان سرانجامی نداشت.

کریستین دیویس فصل ۷، قسمت ۷

کریستین دیویس

جویی در طول ۱۰ فصل این سریال، روابط متعددی با زنان را تجربه کرد و ستارهٔ سریال «جنسیت و شهر» نیز یکی از آنها بود. اگرچه این مرد زن‌پرست انگشت‌نما کم‌کم به ارین (کریستین دیویس) علاقه‌مند شد، اما علاقهٔ آنها دو طرفه نبود و حضور دیویس در سریال بسیار کوتاه بود.

جف گولدبلوم فصل ۹، قسمت ۱۵

جف گولدبلوم دوستان

جف گولدبلوم در «دوستان» در نقش لئونارد کارگردان تئاتر بازی کرد که از جویی برای بازی در آن تست گرفت. هرچند لئونارد کم‌کم داشت باور می‌کرد که جویی واقعا یک بازیگر مشتاق و پرشور است، در آخر مشخص شد که او فقط می‌خواست سریع‌تر به دستشویی برود.

جنیفر کولیج فصل ۱۰، قسمت ۳

جنیفر کولیج

آخرین فصل «دوستان» میزبان ستاره‌های مهمان متعددی بود (آنا فاریس، درموت مالرونی، آیشا تایلر، گرگ کینر) که جنیفر کولیج نیز یکی از آنها بود. این کمدین نقش آماندا، دوست اعصاب‌خردکن و همسایهٔ قدیمی فیبی و مانیکا را بازی کرد؛ لهجهٔ بریتانیایی ساختگی و خودنمایی‌های زیادش را حتما به یاد می‌آورید.

الن پامپئو فصل ۱۰، قسمت ۱۱

الن پامپئو دوستان

در این قسمت بود که دنی دویتو نقش یک مرد رقصندهٔ احساساتی را بازی کرد و دنی آزمند در نقش خودش ظاهر شد. پس این موضوع که حضور الن پامپئو ستارهٔ «آناتومی گری» در نقش شخصیت میسی (عشق دوران کالج راس و چندلر) کمرنگ‌تر از بقیه بوده را می‌توان درک کرد. 

داکوتا فانینگ فصل ۱۰، قسمت ۱۴

داکوتا فانینگ

کول اسپراوس تنها بازیگر کودکی نیست که پیش از تبدیل شدن به یک ستارهٔ بزرگ، تجربهٔ بازی در این سریال را داشته است. در فصل دهم، داکوتا فانینگ خردسال در نقش مکنزی ظاهر شد؛ بچهٔ باهوشی که ساکن خانهٔ آیندهٔ چندلر و مانیکا پیش از اسباب‌کشی‌شان به آنجا بود.
این مقاله برگرفته از نوشتهٔ الی سمیگران در سایت hollywoodreporter.com است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید