«فروشنده» شانس اول اسكار بهترين فيلم

سایت معتبر سیرکوئیت فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی و «تونی اردمن» ساخته ماریان ادِ را شانس های اول دریافت اسکار 2017 بهترین فیلم خارجی معرفی کرد.
از زمانی که کشورها شروع به انتخاب فیلم های رسمی شان می کنند بازی دشواری برای پیش بینی اینکه کدام یک از آنها به لیست نهایی اسکار راه می یابند، آغاز می شود. به نظر می رسد «تونی اردمن» «Toni Erdmann» و «فروشنده» «The Salesman» اولین فیلم های منتخب این لیست باشند در حالیکه امکان حذف هر‌یک از فیلم های نام برده شده در ادامه وجود دارد. معمولاً قبل از اعلام رسمی فیلم های کشورهای مختلف، اخبار متفاوتی در مورد نمایندگان آنها شنیده می شود.
کاندیداهای پیش بینی شده:

Toni-Erdmann_poster_goldposter_com_1.jpg@0o_0l_400w_70q1.«فروشنده» «The Salesman» – ایران
2. «بین دریا و خشکی» «BETWEEN SEA AND LAND» – کلمبیا
3. «الویز» «ALOYS» – سوئد
4. «تقاطع 48» «JUNCTION 48» – اسرائیل
5. «تونی اردمن» «Toni Erdmann» – آلمان

بد نیست بدانید که فیلم «تونی اردمن» سومین ساخته کارگردان خوش ذوق سینمای آلمان ماریان ادِ، یک کمدی روشنفکرانه است، که بسیاری از منتقدین حاضر در جشنواره کن امسال، آن را شایسته در یافت نخل طلای کن می دانستنند، جایزه‌ای که به فیلم ساز قدیمی و کهنه کار سینمای بیریتانیا: کن لوچ تقدیم شد.سینمای ایران تا امروز سه بار موفق به کاندیداتوری از جایزه آکادمی(اسکار) گردیده است. یک بار برای فیلم «بچه های آسمان» در سالی که فیلم«زندگی زیباست» نماینده سینمای ایتالیا با کارگردانی روبرتو بننی دوست داشتنی جایزه را از ویترین افتخارات سینمای ایران ربود و دو بار هم برای فیلم «جدایی نادر از سیمین» برای بهترین فیلم نامه و بهترین فیلم خارجی زبان که این بار خوشبختانه قرعه شانس به نام اصغر فرهادی‌ و صد البته سینمای ایران افتاد.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید