قبل از تماشای جدیدترین ساخته آری استر، Midsommar، بهتر است این ۷ فیلم فولک ترسناک، که در مورد زشتی‌ها و تاریکی‌هایی است که که از چشم ما پنهانند، را ببینید.
پس از فیلم فوق‌العاده‌ «موروثی» Hereditary، ساخته قبلی این کارگردان، بی‌صبرانه منتظر فیلم جدید او هستیم. فیلم‌های ترسناک با موضوع فرقه‌های پاگانیسم، با نمایش داستان ترسناک خود در محیطی شاد و رنگارنگ، جای خود را در ژانر فیلم‌های ترسناک باز کرده است.

همچنین بخوانید:
معرفی و بررسی فیلم Hereditary؛ یک فیلم ترسناک مخوف و شوکه کننده

هکسان Häxan۱۹۲۲

هکسان

«هکسان»، که چیزی بین یک مستند و فیلمی روایی است، فیلم قدیمی ترسناکی در مورد نمایش تمام جنبه‌های شیطانی فرهنگ‌های مختلف است که هنوز هم بسیار دیدنی است. این ساخته بنجامین کریستنن با نمایش جنبه جادو و جادوگری داستان، در بین بهترین‌ فیلم‌های ترسناک جا دارد.
با این‌که این فیلم را می‌توان یک بررسی دقیق برای علت‌ علاقه مردم به سحر و جادو دانست، اما جنبه‌های ترسناک و افکت‌های مخصوص آن باعث شده است که «هکسان» به بخش مهمی از تاریخ سینما تبدیل شود.

۱۹۶۸ Witchfinder General

فیلم ترسناک witchfinde general

یکی از خشن‌ترین و معروف‌ترین فیلم‌های ترسناک فولک، Witchfinder General است که داستان آن در مورد یک شکارچی جادوگر در قرن هفدهم است که زنانی را که به نظرش جادوگر هستند را شکنجه می‌کند. عده‌ای نیز به دنبال گرفتن انتقام از او هستند. این فیلم به دلیل وجود صحنه‌های خشن زیاد، معروف است.
در کنار موضوع آن، کارگردانی فوق‌العاده آن باعث شده است که این فیلم در لیست بهترین فیلم‌های ترسناک فولک قرار بگیرد.

خون بر چنگال شیطان ۱۹۷۱ Blood on Satan’s Claw

خون بر چنگال شیطان

وقتی بچه‌ها یک جمجمه یک چشم را از زیر خاک پیدا می‌کنند،‌ نیروهایی عجیب و شیطانی باعث ویرانی شهر کوچک آن‌ها می‌شود. این فیلم نمونه خوبی از شرایط خوب و آرامی است که یک‌باره به جهنمی تبدیل می‌شود. این فیلم در کنار Witchfinder General یکی از بهترین فیلم‌های این ژانر به شمار می‌آید.

مرد حصیری The Wicker Man ۱۹۷۳

فیلم ترسناک مرد حصیری

بدون شک انتظار دیدن این فیلم را در این لیست داشتید. این شاهکار رابین هاردی، تعریفی نو برای فیلم‌های ترسناک پاگانی ارائه کرد و هر فیلم دیگری در این ژانر با آن سنجیده می‌شود. داستان آن در مورد مامور پلیسی است که برای تحقیقات در مورد مراسم مذهبی عجیبی به جزیره‌ای دورافتاده می‌رود. این فیلم یک فیلم کالت کلاسیک به معنای واقعی کلمه است. این فیلم سنگ بنای فیلم‌های این ژانر را بنا کرد. البته جوردن پیل (کارگردان فیلم «برو بیرون») معتقد است که «میدسامر» جای این فیلم را خواهد گرفت.

فهرست کشتار ۲۰۱۱ Kill List

فهرست کشتار

«فهرست کشتار» ساخته بن ویتلی، فیلمی هیجان‌انگیز و خشن در مورد دو سرباز قدیمی است که در طول ماموریتی برای کشتن سه نفر، درگیر ماجراهای یک فرقه مذهبی می‌شود.
پایان این فیلم برای افراد حساس مناسب نیست، البته باید گفت هیچ‌کدام از فیلم‌های این لیست برای این افراد مناسب نیست.

مزرعه‌ای در انگلیس ۲۰۱۳ A Field In England

مزرعه‌ای در انگلیس

دومین فیلم از بن ویتلی در این لیست، «مزرعه‌ای در انگلیس» است که داستان آن در انگلستان قرن هفدهم اتفاق می‌افتد. این فیلم ترسناک تنها فیلم مدرن سیاه و سفید این لیست است. در این فیلم شاهد جادوگری، توهم و البته شکنجه‌های زیادی هستیم.

جادوگر ۲۰۱۵ The Witch

فیلم ترسناک جادوگر

وقتی کودک نوزاد یک خانواده پوریتن (پروتستان) توسط یک جادوگر ربوده و کشته می‌شود، زندگی این خانواده بهم می‌ریزد. این ساخته رابرت اگر، که جدیدترین فیلم او «فانوس دریایی» امسال با بازی رابرت پتینسون اکران خواهد شد، یکی از مهم‌ترین فیلم‌های این ژانر به شمار می‌رود.
داستان این فیلم ترسناک در قرن هفدهم و در آمریکا اتفاق می‌افتد. یکی از نکات مهم و باارزش «جادوگر»، توجه دقیق آن به اتفاقات و جزییات تاریخی است.
این مطلب از نوشته کریستین زیلکو در سایت ایندی‌وایر گرفته شده است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید