مدت زیادی از اکران «علاءالدین» نگذشته و به زودی «شیرشاه» اثر جان فاورو نیز به نمایش در می‌آید. این در حالی‌ست که دیزنی در پی برنامه‌ریزی برای اقتباس انیمیشن کلاسیک بعدی‌اش است. بله، «مولان» به کارگردانی نیکی کارو با نقش‌آفرینی چهرهٔ جدید سینمایی، لیو ییفئی، پروژهٔ جدید لایواکشن دیزنی است.
این فیلم نسبت به افسانهٔ چینی نسخهٔ ۱۹۹۸ کمی متفاوت است. با این حال، همچنان با داستان دختر ارشد یکی از مبارزان پرافتخار چینی که دارای روحیه قوی و مصمم است روبرو هستیم. وقتی امپراطوری چین دستور می‌دهد که باید از هر خانواده یک مرد به ارتش سلطنتی ملحق شود، او به جای پدر مریضش به ارتش می‌رود و به یکی از مبارزان بزرگ چین تبدیل می‌شود.
در این فیلم خبری از اژدهای ادی مورفی نیست، اما بی‌شک قهرمان اصلی داستان را در درگیری‌های خارق‌العاده‌ای خواهیم دید. دست‌کم تماشای این نکته باید بسیار دیدنی باشد.
از دیگر بازیگران «مولان» می‌توان به دانی ین، جت لی، جیسون اسکات لی، یوسون آن، اوتکارش آمبودکار، رات یوآن، تزی ما، گونگ لی، رزالیند چائو و چنگ پِی-پِی اشاره کرد. فیلم‌برداری این کار سال گذشته در چین و نیوزیلند انجام شد. مبارزه‌های مولان را از ۲۷ مارچ ۲۰۲۰ در سینماها خواهیم دید. 
این مقاله برگرفته از نوشتهٔ اوِن ویلیامز در سایت empireonline.com است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید