پیش‌نمایشی جدید از دنیای درحال‌توسعه‌ی «احضار» Conjuring نیم‌نگاهی به «راهبه» The Nun که در سال ۲۰۱۸ اکران خواهد شد می‌اندازد. اسپین‌آف «احضار ۲» Conjuring 2 تابستان سال بعد به سالن‌های سینما می‌آید و ادامه‌دهنده‌ی رعب و وحشتی خواهد بود که این مجموعه در باکس آفیس به راه انداخته است. فیلم اصلی در سال ۲۰۱۳ چنان غوغایی به پا کرد که از آن مجموعه‌ای بیرون آمده و شخصیت راهبه‌ی شیطانی آن به نام والاک Valak (با بازی بانی آرونز Bonnie Aarons) فیلم مختص خود را دارد، همچنین شانس توسعه‌ی بیشتر آنچه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های اخیر این ژانر شناخته می‌شود را به دست آورده است.
روشن است که کارگردان کورین هاردی Corin Hardy از این‌که پشت دوربین «راهبه» است خوشحال است و در پیش‌نمایشی که اخیراً در اینترنت دست‌به‌دست می‌شود والاک را یک “شخصیت برجسته‌ی ترسناک کلاسیک ” توصیف می‌کند. این ویدیو شامل تمام قسمت‌های مجموعه‌ی «احضار» بوده، تمرکز آن بر «آنابل: آفرینش» Annabelle: Creation و ارتباط آن با دنیای بزرگ‌تر فیلم‌ها است، اما نگاهی دزدکی هم به آنچه در «راهبه» خواهیم دید می‌اندازد.
تهیه‌کننده و کارگردان «احضار»، جیمز وان James Wan، مختصری درباره‌ی فیلم جدید صحبت می‌کند و اشاره‌هایی دارد مبنی بر این‌که او و دیگر تهیه‌کنندگان برنامه‌های بزرگ‌تری برای اسپین‌آف‌های جدید دارند و می‌خواهند آن‌ها را “در ذهن مخاطب ماندگارتر و با فیلم اصلی «احضار» مرتبط‌تر ” کنند. وان Wan در مصاحبه‌ای در ماه آگوست گفت او فکرهایی برای قسمت جدید دارد که به داستان لورن وارن Lorraine Warren با بازی ورا فارمیگا Vera Farmiga بازمی‌گردد و “چرخه را تکمیل می‌کند “.
موفقیت «آنابل: آفرینش» نزد منتقدین و تماشاگران تضمین‌کننده‌ی این است که «راهبه» راه پرافتخار مجموعه‌ی «احضار» را ادامه خواهد داد و دستاوردهای کلی فیلم‌های ترسناک در ۲۰۱۷ نویدبخش رشد و توسعه‌ی بیش‌ازپیش مجموعه‌های این‌چنینی است. احتمالاً این فیلم هم با بودجه‌ی کمی ساخته‌شده و طرفدارانی مانند «آنابل: آفرینش» دارد که آن را به فروش بین‌المللی ۳۰۳ میلیون دلار رساندند و قطعاً موفقیت دیگری را برای وان Wan و کمپانی وارنر Warner رقم خواهد زد.
علی‌رغم این‌که «راهبه» در همان دنیای «احضار» روایت می‌شود، نویسنده گری دوبرمن Gary Dauberman (که فیلم‌نامه‌ی هر دو فیلم «آنابل» را نوشته است) گفت این فیلم نگاه و احساس متفاوتی به آن خواهد داشت. روایت داستان بسیار “دم‌دمی‌تر ” و “تحت تأثیر جو ” نسبت به قسمت‌های قبلی است که خودشان جو ترس‌آوری داشتند. شخصیت راهبه‌ی شیطانی در «احضار ۲» بسیاری را ترسانده است، پس باید دید آن ترساندن‌ها می‌تواند در فیلمی که متعلق به اوست برای مخاطبانی که سطح توقع بالایی دارند کارساز باشد یا خیر.

 

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید